Macron: Nie ma następcy dla Assada, jego rządy są konieczne dla wytępienia terroryzmu

Kategorie: 

Źródło: Mutualité Française/CC BY-NC 2.0

Prezydent Emmanuel Macron oświadczył, że nie dostrzega odpowiedniego następcy dla syryjskiego prezydenta Baszara al-Assada, dlatego Francja nie będzie dłużej postrzegać jego ustąpienia jako wymaganego dla zakończenia trwającego w Syrii od sześciu lat konfliktu.

 

Macron powiedział w swoim oświadczeniu, że Assad był przeciwnikiem obywateli Syrii, jednakże nie państwa francuskiego. Dla Francji w tym momencie kluczowym zagadnieniem jest walka z terroryzmem, a usprawnić może ją tylko Syria w chwili, gdy nie jest upadłym państwem – a takim stanie się ostatecznie bez silnych, odpowiednich rządów.

 

Słowa te są niezwykłym kontrastem dla stanowiska poprzedniej administracji, która traktowała ustąpienie aktualnego prezydenta Syrii jako warunek konieczny do spełnienia. Według wielu komentujących słowa Emmanuela Macrona w jego wypowiedzi dało się słyszeć „echo Moskwy”, cokolwiek miałoby to ich zdaniem znaczyć.

„Moje stanowisko jest jasne: po pierwsze pełnowymiarowa walka przeciwko wszystkim grupom terrorystycznym. To oni są naszymi prawdziwymi przeciwnikami,” powiedział w wywiadzie dla ośmiu europejskich gazet, dodając jeszcze, że 230 zabitych w zamachach Francuzów to efekt złego i niedbałego podchodzenia do kwestii konfliktu syryjskiego. „Potrzebujemy kooperacji ze strony wszystkich, szczególnie Rosji, abyśmy byli w stanie wytępić terroryzm.”

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: Darmor
Portret użytkownika Darmor

Komentarze

Portret użytkownika Akamai

Macron to aktor z kółka

Macron to aktor z kółka teatralnego w jezuickim liceum.

Tam poznał swoją mamę. Tam też został wytypowany do swojej największej roli.

Teraz pozostało mu już tylko grać, według scenariusza napisanego przez tych, dzięki którym został prezydentem Francji.

Prawda nas wyzwoli, 

Ale najpierw nas wku*wi.

 

Portret użytkownika inzynier magister

"Prezydentowi Francji

"Prezydentowi Francji Emmanuelowi Macronowi nie podoba się postawa przywódców państw Europy Wschodniej. W wywiadzie dla ośmiu europejskich gazet ocenił postawę takich krajów jak Polska, czy Węgry jako cyniczną i zarzucił im zdradę UE i Europy.Europa nie jest supermarketem, Europa jest wspólnotą losów! Sama siebie osłabia, gdy godzi się na to, by odrzucano jej zasady. Kraje Europy, które nie przestrzegają reguł, muszą ponieść wszelkie polityczne konsekwencje - powiedział prezydent Macron.Prezydent Francji zarzucił przy tym przywódcom krajów Europy Wschodniej cyniczne podejście do UE i zdradę Europy." http://www.pch24.pl/cynizm-i-zdrada-ue--emmanuel-macron-zaatakowal-przywodcow-z-europy-wschodniej-,52489,i.html#ixzz4kjlpQ2GG

To jest preludium.Trzeba się przygotować na więcej ataków tego chłopczyny.Sam nie radzi sobie ze stanem wyjątkowym (wg mnie to eufenimz)we własnym kraju i nadliczbową ilością mieszkańców(vide Calais) i usiłuje zepchnąć swój problem na inne kraje.Tylko,że takie ataki działają wręcz odwrotnie,umacniają przywódców Europy Środkowej we własnym postanowieniu.Bujaj się Macron! Przez kilkaset lat doiliście zamorskie kolonie, potem wspieraliście facebookowe rewolucje a teraz szukacie frajerów. Mason powołuje się na drugiego masona -Geremka buahahahaha.My juz się na Geremkach poznaliśmy. Po wygranych wyborach w główce się poprzewracało rotszyldowskiej marionetce. Pilnuj swojego podwórka bo zaraz będzie płonęło. Nie doczekasz do końca kadencji. I nie odwołuj stanu wyjątkowego, lepiej już wojenny wprowadź. Klasyka: złodziej krzyczy łapcie złodzieja, zdrajca zarzuca zdradę tym, których zdradził.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Strony

Skomentuj