Macierewicz: "Znaleźliśmy w zapisie jednego z rejestratorów moment eksplozji" - czy katastrofa smoleńska wkrótce stanie się oficjalnie zamachem smoleńskim?

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Na spotkaniu szefa MON Antoniego Macierewicza z tak zwanymi "Klubami Gazety Polskiej", które skupiają sympatyków wydawnictw pana Tomasza Sakiewicza, znanego miłośnika Ukrainy i przeciwnika Rosji, doszło do zaskakującej deklaracji w zakresie tak zwanej "prawdy o Smoleńsku". Wypowiadając się w takim towarzystwie pan minister Macierewicz oświadczył, że istnieje zapis eksplozji na pokładzie na jednym z rejestratorów lotu!

 

Nie wiadomo czy chodzi o zapis na rejestratorze dźwiękowym czy o jakichś innych rejestratorach dokumentujących przebieg lotu. Sugestie szefa MN wskazywały raczej na tę druga możliwość. Dodał również, że obecnie trwają czynności zmierzające do potwierdzenia czy to co wykryto to rzeczywiście efekt eksplozji czy raczej coś innego.

Wygląda na to, że badania będą się musiały skończyć do czasu 96 miesięcznicy organizowanej przez Jarosława Kaczyńskiego na cześć ofiar katastrofy smoleńskiej. On sam zapowiedział, że w kwietniu 2018 roku dowiemy się "ostatecznej prawdy" o Smoleńsku.

"Wtedy ustaliliśmy, że doszło do eksplozji, która ostatecznie samolot zniszczyła – to sprawa zasadnicza, bo jest jeszcze wiele dodatkowych szczegółów. Obecnie wiemy dużo więcej. Znaleźliśmy w zapisie jednego z rejestratorów moment eksplozji."

Gdyby się okazało, że rzeczywiście jest jakiś dowód na eksplozję będącą przyczyną tej dziwnej katastrofy, to według sugestii pana ministra Macierewicza winna temu jest chyba Rosja. W zeszłym tygodniu w wywiadzie dla Telewizji Republika minister obrony narodowej oświadczył, że dzięki nowej analizie przeprowadzonej przez jakichś nowych ekspertów, wreszcie możliwe będzie przedstawienie Polakom szczegółowego przebiegu wydarzeń z 10 kwietnia 2010 roku, które doprowadziły do tak tragicznej w skutkach katastrofy. Mówił wtedy między innymi, że:

"To inny poziom jeżeli chodzi o precyzje, jak i stopień naukowej wiarygodności. Te wszystkie materiały pokazywały przebieg wydarzeń, ale nie miały takiej wiarygodności, jak instytut, który podjął z nami współpracę"

Niestety Antoni Macierewicz nie chciał powiedzieć, o jaki instytut chodzi, ale dodał:

"Na razie zachowam te informacje dla siebie, znajdujemy się w sytuacji w której ta sprawa, wyjaśnienie dramatu smoleńskiego to nie tylko kwestia sporu intelektualnego. To nie tylko dyskusja wśród naukowców, to element bardzo poważnej walki politycznej, w której bierze udział jedno z największych mocarstw na świecie, które jest zainteresowane tym, żeby wyjaśnienie prawdy nie miało miejsca "

Trudno nie odebrać takich słów jako sugestii, że zamordowano nam urzędującego prezydenta i przyczyną smoleńskiej tragedii nie był błąd pilota, który źle sprowadzny przez Rosjan, we mgle, wleciał nieopatrznie w ziemię, ale, że przyczyną była eksplozja na pokładzie. Mówiło się już o bombach termobarycznych i mikroładunkach w skrzydłach. Ilość teorii smoleńskich jest prawie tak duża jak ilość teorii o kulisach zamachu z 11 września 2001 roku. Trzeba przyznać, że rozbicie Tupolewa 154 na dziesiątki tysięcy kawałków wydaje się bardzo mało prawdopodobne. Przypomina to raczej zamach z Lockerby niż skutki omyłlkowego zderzenia z Ziemią z prędkością lądowania.

 

Poniższy film został nagrany przez pasażera lądującego w Moskwie samolotu, który lądował na moskiewskim lotnisku Domodiedowo. Widać wyraźnie, że samolot, który wleciał w las był w większości w całości. Co ciekawe wszyscy na pokładzie tego Tupolewa przeżyli, a model TU-204 nie różni się zasadniczo konstrukcyjnie od TU-154. Dlaczego zatem w Smoleńsku Tupolew rozpadł się na 20 tysęcy kawałków? Czy wiara w to nie jest obrazą dla umysłu?

Miejsce katastrofy TU-204 pod moskiewskim lotniskiem Domodiedowo

Innym ciekawym dowodem na dziwność smoleńskiej tragedii jest nagranie katastrofy lotu Air France 296Q z 1988 roku. Podczas pokazu airbus A320 wleciał w las kosząc go i rozbijając się. Na pokładzie znajdowali się wtedy głównie dziennikarze uczestniczący w pokazowym locie, jedynie 3 osoby zginęły. Czy to nie wydaje się dziwne, że w Smoleńsku zginęli wszyscy? 

Katastrofa smoleńska dla większości Polaków stała się tematem bardzo trudnym. Bierze się to przede wszystkim z ogromnej polaryzacji społecznej budowanej misternie wokół tej tragedii narodowej. Ma to swoje podstawy w bieżącej walce politycznej. Doszło do tego, że jedna część społeczeństwa wierzy w zamach Putina ewentualnie Tuska, a druga wierzy w katastrofę spowodowaną przez Kaczyńskiego i generała Błasika. 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika red Jerzy

Jak długo jeszcze zaprzańcy,

Jak długo jeszcze zaprzańcy, debile, półgłowki, skończeni kretyni, pospolici oszuści i zwyczajne łajzy wymyślające co tydzień nowe brednie na temat Smoleńska będą sprawować urząd, chociażby ministra obrony narodowej ? Przecież to wstyd okrutny słuchać takich bredni i plwocin takiego debila..... Gdzie są normalni ludzie w PiS, jeżeli tam jeszcze tacy są, którzy mogliby powstrzymać tego przygłupa i psychopatę ?  Żadne bieżące korzyści nigdy nie zniwelują szkód jakich ten kretyn przysporzy naszemu krajowi na wieki ! Już od 7 lat świat patrzy na Polaków oczami psychopaty, widzi sztuczne mgły, trotyle, bomby baryczne, puszki coca coli, parówki, a wszystko to tylko wybuchy w ostatniej szarej komórce debila itp itd.                                                      Ale świat wie też o niedouczonych pilotach, nieznajomości przez nich języka rosyjskiego, świat wie o naciskach na młokosów udających pilotów, wie o braku zapasowego lotniska, świat wie o pijanym generale siedzącym na plecach pilotów-młokosów bezmyślnie wyłączających urządzenia ostrzegawcze, świat słyszał i widział ostrzeżenia o zbliżaniu się niebezpiecznie do ziemi itp itd.....  I co ?  Nikogo  i niczego to nie uczy ?                                                                                                Normalni ludzie juz wiedzą, że to była katastrofa na życzenie ! To była tragedia, za którą stali idioci nie umiejący przygotowac wizyty głowy państwa za granicą, tragedia za którą stali tez półgłowki i dyletanci w wojskowych mundurach, którym się wydawało, że mogą latać bezpiecznie nawet na drzwiach od stodoły i że nawet w tak trudnych warunkach atmosferycznych, we mgle i braku widoczności na sto metrów, mogą lądować jak tylko zechcą... Życie pokazało, że tak nie jest. Wcześniej w Mirosławcu takim samym kretynom życie pokazało, że to się mści straszliwie.... ale czy durniów i pospolitych jełopów mozna czegoś nauczyć ? Już wiemy, że nie...... Tylko zamiast z pokorą przyjąć kolejną bolesną lekcję, minister półgłówek, wymyśla kolejne brednie i je ogłasza publicznie próbując zagłuszyć sumienia cudze i własne... Wszak to on spier... jak tchórz ze Smoleńska zamiast biec i ratować swojego prezydenta, na którego ponoć zrobiono zamach.             Boże !!! Boże !!! Widzisz i nie grzmisz ????   Dokąd bedziesz nas upokarzał takimi debilami na stanowisku ministra ?  Przy nich bowiem wygubisz biedny polski naród jak nie w katastrofie to w wywołanej przez durnia wojnie. Uchowaj nas od tego, proszę !

Portret użytkownika rogol

Po dlugich przygotowaniach i

Po dlugich przygotowaniach i opisach ,jak to sledczy wukkrywaja prawdziwych  winnych zbrodni nawet sprzed 20-tu lat padl strzal najwazniejszy.

Mamy dowod na wybuch. na tym sie skonczy.

Miec dowod a udowodnic ze: to prawdziwy dowod to juz po 96 miesiecznicy nic nie bedzie wart ten dowod.

Macierewicz chce udowodnic to ze: samolot zostal zaminowanyw Polsce tylko przez kogo?

Przez polakow bo ruscy nie mieli do niego dostepu a wpowietrzu go nie zaminowali bo jak.

Inna sprawa to to ze: wojna z Rosja narazie nie wypalila.Z koreja tez.Czepili sie Iranu ale nawet Izrael jest przeciw no to wracaja do Rosji z nadzieja na Polske i Maciererewicza.

Portret użytkownika MiamiVibe

Smoleńsk nigdy nie będzie

Smoleńsk nigdy nie będzie wyjaśniony. A czemu ? A bo setki darmozjazdów egzystująca w komisjach smoleńskich straciłaby środki do życia z naszych pieniędzy Smile Wojny z Rosją też nie ma się co obawiać, mamy przecież urzędników wojskowych i maryję dziewicę, niepokalaną z różańcem Smile Aa no i wszechstronne elity polityczno wojskowe, które po pierwszych strzałach czmychną z rodzinami za granicę, a WY gińcie za ,,ojczyznę" Smile

Portret użytkownika U_P_Adlina

Pozwolę sobie przytoczyć w

Pozwolę sobie przytoczyć w tym temacie wpis jednego z użytkowników innego forum:

Są świadkowie którzy widzieli jak Putin i Tusk siedzieli w krzakach obok lotniska . Putin bawił się czerwonym przyciskiem . Słychac było nadlatujący samolot i ogromna eksplozja rozjaśniła mgłę . To Putin za namową Tuska wdusił przycisk . Nie raz a kilka razy aby mieć pewność że wszystkie ładunki zadziałały. Ranny samolot niczym orzeł ze złamanym skrzydłem podązał ku zagładzie . Może by się uratował ale Tusk nacisnął swój czerwony guzik . Z ziemi uniosła sie teleskopowa brzoza , na wprost samolotu … trzask łamanego skrzydła było słychac w ponurej smoleńskiej okolicy . Potem nastąpiła złowieszcza cisza przerwana wyciem syren . Pan prezydent przeżył , pan generał Błasik też i wielu innych ale radość nie trwała długo. Z mgły wyłonili sie ruscy oprawcy z nożami i kałachami w rękach . Dobijali rannych , strzelali do ocalałych . Resztkami sił , przy pomocy Pana Generała , bohaterski Pan Prezydent wspiął się na fragment skrzydła wraku , rozdarł koszulę na piersi i krzyknął „tu strzelajcie a im darujcie życie , niech żyje Polska i brat mój zawsze dziewica , niech szlag trafi Tuska….. ” i pewnie jeszcze długo by gadał ale rozległy się strzały i seria z ruskiego kałacha położyła temu kres.
Putin i Tusk w krzakach otworzyli ruskiego szampana…. A gdzie jest Macior zapytał się Putin Tuska ?
A sprytny Macior przejrzał ich zdradziecką grę , był już w drodze do Polski która czekała na niego jak na wybawcę . Mogli mu naskoczyć.
Założę się że za 10 lat taka będzie oficjalna wersja

Karol Karolak , 15 października 2017 at 13:01

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika BigStan

Żeby zrozumieć co tak

Żeby zrozumieć co tak naprawdę stało się na Okęciu i w Smoleńsku, należy najpierw odpowiedzieć sobie na pytanie dlaczego Kaczyński po wizycie u władz Litwy nie spotkał się z tamtejszą Polonią i co działo się z nim i jego małżonką do dnia "katastrofy Smoleńskiej" Dlaczego w ścierwo mediach nie pokazano odlotu z Okęcia ? Czy nie jest to dziwne ? od dawien dawna było praktykowane pokazywanie szaremu ludowi chwil wylotów ich pierwszych kukiełek na zagraniczne wizyty, tu nic takiego nie było, dodatkowo padł monitoring, zniknął tajemniczy hangar, nikt z bliskich tych co zginęli ( czy może użyjmy słowa mocniejszego - zostali pomordowani ) nie odprowadzał ich na lotnisko ? Nie robił żadnych zdjęć ? Kolejna sprawa to zachowanie się służb i marionetek w kraju na przed i po ogłoszeniu tragicznego zdarzenia. Szczątki samolotu jakie widzieliśmy w przekazach to wszystko nie trzyma się całości i najważniejsze ! Tajemnicze zgony ( czy też morderstwa ) świadków mogących rzucić inne światło na sprawę oraz zachowanie się komisji i oddanie śledztwa Rosji tak jakby Polska nie miała potrzebnych fachowców plus oczywiście zakłamanie rodzimego bydła z wiejskiego koryta które to okłamało bezczelnie społeczeństwo. Zostaliśmy rozegrani przez kogo ? Rosja ? Niemcy ? lokalne icki ? współpraca pewnych odłamów z bezpieki chcących wywołać lokalny konflikt ? Prawda zapewne jest znana, ale są siły ( podobnie jak w przypadku śmierci Sikorskiego ) które chcą nami rozgrywać aby osiągnąć cel na światowej szachownicy dlatego Okęcie - Smoleńsk jest tego bardzo ładnym przykładem.

Strony

Skomentuj