Macierewicz: "Znaleźliśmy w zapisie jednego z rejestratorów moment eksplozji" - czy katastrofa smoleńska wkrótce stanie się oficjalnie zamachem smoleńskim?

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Na spotkaniu szefa MON Antoniego Macierewicza z tak zwanymi "Klubami Gazety Polskiej", które skupiają sympatyków wydawnictw pana Tomasza Sakiewicza, znanego miłośnika Ukrainy i przeciwnika Rosji, doszło do zaskakującej deklaracji w zakresie tak zwanej "prawdy o Smoleńsku". Wypowiadając się w takim towarzystwie pan minister Macierewicz oświadczył, że istnieje zapis eksplozji na pokładzie na jednym z rejestratorów lotu!

 

Nie wiadomo czy chodzi o zapis na rejestratorze dźwiękowym czy o jakichś innych rejestratorach dokumentujących przebieg lotu. Sugestie szefa MN wskazywały raczej na tę druga możliwość. Dodał również, że obecnie trwają czynności zmierzające do potwierdzenia czy to co wykryto to rzeczywiście efekt eksplozji czy raczej coś innego.

Wygląda na to, że badania będą się musiały skończyć do czasu 96 miesięcznicy organizowanej przez Jarosława Kaczyńskiego na cześć ofiar katastrofy smoleńskiej. On sam zapowiedział, że w kwietniu 2018 roku dowiemy się "ostatecznej prawdy" o Smoleńsku.

"Wtedy ustaliliśmy, że doszło do eksplozji, która ostatecznie samolot zniszczyła – to sprawa zasadnicza, bo jest jeszcze wiele dodatkowych szczegółów. Obecnie wiemy dużo więcej. Znaleźliśmy w zapisie jednego z rejestratorów moment eksplozji."

Gdyby się okazało, że rzeczywiście jest jakiś dowód na eksplozję będącą przyczyną tej dziwnej katastrofy, to według sugestii pana ministra Macierewicza winna temu jest chyba Rosja. W zeszłym tygodniu w wywiadzie dla Telewizji Republika minister obrony narodowej oświadczył, że dzięki nowej analizie przeprowadzonej przez jakichś nowych ekspertów, wreszcie możliwe będzie przedstawienie Polakom szczegółowego przebiegu wydarzeń z 10 kwietnia 2010 roku, które doprowadziły do tak tragicznej w skutkach katastrofy. Mówił wtedy między innymi, że:

"To inny poziom jeżeli chodzi o precyzje, jak i stopień naukowej wiarygodności. Te wszystkie materiały pokazywały przebieg wydarzeń, ale nie miały takiej wiarygodności, jak instytut, który podjął z nami współpracę"

Niestety Antoni Macierewicz nie chciał powiedzieć, o jaki instytut chodzi, ale dodał:

"Na razie zachowam te informacje dla siebie, znajdujemy się w sytuacji w której ta sprawa, wyjaśnienie dramatu smoleńskiego to nie tylko kwestia sporu intelektualnego. To nie tylko dyskusja wśród naukowców, to element bardzo poważnej walki politycznej, w której bierze udział jedno z największych mocarstw na świecie, które jest zainteresowane tym, żeby wyjaśnienie prawdy nie miało miejsca "

Trudno nie odebrać takich słów jako sugestii, że zamordowano nam urzędującego prezydenta i przyczyną smoleńskiej tragedii nie był błąd pilota, który źle sprowadzny przez Rosjan, we mgle, wleciał nieopatrznie w ziemię, ale, że przyczyną była eksplozja na pokładzie. Mówiło się już o bombach termobarycznych i mikroładunkach w skrzydłach. Ilość teorii smoleńskich jest prawie tak duża jak ilość teorii o kulisach zamachu z 11 września 2001 roku. Trzeba przyznać, że rozbicie Tupolewa 154 na dziesiątki tysięcy kawałków wydaje się bardzo mało prawdopodobne. Przypomina to raczej zamach z Lockerby niż skutki omyłlkowego zderzenia z Ziemią z prędkością lądowania.

 

Poniższy film został nagrany przez pasażera lądującego w Moskwie samolotu, który lądował na moskiewskim lotnisku Domodiedowo. Widać wyraźnie, że samolot, który wleciał w las był w większości w całości. Co ciekawe wszyscy na pokładzie tego Tupolewa przeżyli, a model TU-204 nie różni się zasadniczo konstrukcyjnie od TU-154. Dlaczego zatem w Smoleńsku Tupolew rozpadł się na 20 tysęcy kawałków? Czy wiara w to nie jest obrazą dla umysłu?

Miejsce katastrofy TU-204 pod moskiewskim lotniskiem Domodiedowo

Innym ciekawym dowodem na dziwność smoleńskiej tragedii jest nagranie katastrofy lotu Air France 296Q z 1988 roku. Podczas pokazu airbus A320 wleciał w las kosząc go i rozbijając się. Na pokładzie znajdowali się wtedy głównie dziennikarze uczestniczący w pokazowym locie, jedynie 3 osoby zginęły. Czy to nie wydaje się dziwne, że w Smoleńsku zginęli wszyscy? 

Katastrofa smoleńska dla większości Polaków stała się tematem bardzo trudnym. Bierze się to przede wszystkim z ogromnej polaryzacji społecznej budowanej misternie wokół tej tragedii narodowej. Ma to swoje podstawy w bieżącej walce politycznej. Doszło do tego, że jedna część społeczeństwa wierzy w zamach Putina ewentualnie Tuska, a druga wierzy w katastrofę spowodowaną przez Kaczyńskiego i generała Błasika. 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika red Jerzy

Jak długo jeszcze zaprzańcy,

Jak długo jeszcze zaprzańcy, debile, półgłowki, skończeni kretyni, pospolici oszuści i zwyczajne łajzy wymyślające co tydzień nowe brednie na temat Smoleńska będą sprawować urząd, chociażby ministra obrony narodowej ? Przecież to wstyd okrutny słuchać takich bredni i plwocin takiego debila..... Gdzie są normalni ludzie w PiS, jeżeli tam jeszcze tacy są, którzy mogliby powstrzymać tego przygłupa i psychopatę ?  Żadne bieżące korzyści nigdy nie zniwelują szkód jakich ten kretyn przysporzy naszemu krajowi na wieki ! Już od 7 lat świat patrzy na Polaków oczami psychopaty, widzi sztuczne mgły, trotyle, bomby baryczne, puszki coca coli, parówki, a wszystko to tylko wybuchy w ostatniej szarej komórce debila itp itd.                                                      Ale świat wie też o niedouczonych pilotach, nieznajomości przez nich języka rosyjskiego, świat wie o naciskach na młokosów udających pilotów, wie o braku zapasowego lotniska, świat wie o pijanym generale siedzącym na plecach pilotów-młokosów bezmyślnie wyłączających urządzenia ostrzegawcze, świat słyszał i widział ostrzeżenia o zbliżaniu się niebezpiecznie do ziemi itp itd.....  I co ?  Nikogo  i niczego to nie uczy ?                                                                                                Normalni ludzie juz wiedzą, że to była katastrofa na życzenie ! To była tragedia, za którą stali idioci nie umiejący przygotowac wizyty głowy państwa za granicą, tragedia za którą stali tez półgłowki i dyletanci w wojskowych mundurach, którym się wydawało, że mogą latać bezpiecznie nawet na drzwiach od stodoły i że nawet w tak trudnych warunkach atmosferycznych, we mgle i braku widoczności na sto metrów, mogą lądować jak tylko zechcą... Życie pokazało, że tak nie jest. Wcześniej w Mirosławcu takim samym kretynom życie pokazało, że to się mści straszliwie.... ale czy durniów i pospolitych jełopów mozna czegoś nauczyć ? Już wiemy, że nie...... Tylko zamiast z pokorą przyjąć kolejną bolesną lekcję, minister półgłówek, wymyśla kolejne brednie i je ogłasza publicznie próbując zagłuszyć sumienia cudze i własne... Wszak to on spier... jak tchórz ze Smoleńska zamiast biec i ratować swojego prezydenta, na którego ponoć zrobiono zamach.             Boże !!! Boże !!! Widzisz i nie grzmisz ????   Dokąd bedziesz nas upokarzał takimi debilami na stanowisku ministra ?  Przy nich bowiem wygubisz biedny polski naród jak nie w katastrofie to w wywołanej przez durnia wojnie. Uchowaj nas od tego, proszę !

Portret użytkownika rogol

Po dlugich przygotowaniach i

Po dlugich przygotowaniach i opisach ,jak to sledczy wukkrywaja prawdziwych  winnych zbrodni nawet sprzed 20-tu lat padl strzal najwazniejszy.

Mamy dowod na wybuch. na tym sie skonczy.

Miec dowod a udowodnic ze: to prawdziwy dowod to juz po 96 miesiecznicy nic nie bedzie wart ten dowod.

Macierewicz chce udowodnic to ze: samolot zostal zaminowanyw Polsce tylko przez kogo?

Przez polakow bo ruscy nie mieli do niego dostepu a wpowietrzu go nie zaminowali bo jak.

Inna sprawa to to ze: wojna z Rosja narazie nie wypalila.Z koreja tez.Czepili sie Iranu ale nawet Izrael jest przeciw no to wracaja do Rosji z nadzieja na Polske i Maciererewicza.

Strony

Skomentuj