Lwy uważane za wymarłe uchwycono kamerą w Czadzie

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Niedawno w Parku Narodowym Seine-Oura w Czadzie doszło do niezwykłego wydarzenia. Kamera zamontowana w parku zarejestrowała lwicę, co zaskoczyło obrońców przyrody. Ostatni raz wielkie koty były widziane w tym rejonie w 2004 roku i uważano, że na tym obszarze wyginęły. Jednak dzięki poprawie warunków życia zwierząt i walce z kłusownictwem lwica pojawiła się w parku.

Lwy, które są ikoną afrykańskiej dziczy, od 1996 roku są klasyfikowane jako gatunek "wrażliwy". Naukowcy zwracają uwagę, że populacja lwów na wolności spadła o niemal połowę w ciągu ostatnich trzech pokoleń. Kłusownictwo i utrata siedlisk są głównymi przyczynami zniknięcia tych majestatycznych kotów.

 

Władze Czadu i Kamerunu dążą do ochrony zwierząt oraz zwalczania kłusownictwa. To właśnie dzięki ich wysiłkom lwica pojawiła się w Parku Narodowym Seine-Oura. Przez prawie 20 lat nie widziano w tym miejscu lwów, uznając je za "technicznie wymarłe" na tym obszarze. W związku z tym pojawienie się zdrowej lwicy jest ogromnym sukcesem.

Specjaliści podkreślają, że ochrona lwów oraz innych gatunków jest kluczowa dla zachowania bioróżnorodności na Ziemi. W końcu każdy gatunek pełni swoją unikalną rolę w ekosystemie. Dlatego walka z kłusownictwem oraz poprawa warunków życia zwierząt to priorytety w zachowaniu naturalnego bogactwa naszej planety.

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj