Luksemburg to pierwszy kraj na świecie, który wprowadzi darmowy transport publiczny

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Już w przyszłym roku, transport publiczny w Luksemburgu będzie całkowicie bezpłatny. Niewielkie państwo Europy Zachodniej chce w ten sposób zadbać o środowisko i rozwiązać problem gigantycznych korków.

 

W Wielkim Księstwie Luksemburga, uczniowie szkół średnich mogą korzystać z darmowych przejazdów między uczelnią, a miejscem zamieszkania. W minione lato, rząd wprowadził darmowy transport dla wszystkich osób w wieku poniżej 20 lat. Aktualnie na terenie kraju obowiązują dwugodzinne bilety, które można kupić za jedyne 2 euro. Z ich pomocą można zwiedzić praktycznie cały kraj.

 

Xavier Bettel, który całkiem niedawno został ponownie wybrany na premiera Luksemburga, zamierza znieść wszelkie opłaty za przejazdy autobusami, pociągami i tramwajami. Już w lato w 2019 roku, wszyscy mieszkańcy będą mogli cieszyć się darmowym transportem publicznym.

Władze Luksemburga podjęły taką decyzję z wielu powodów. Najważniejszy z nich dotyczy monstrualnych korków w stolicy, którą zamieszkuje 110 tysięcy osób. 400 tysięcy mieszkańców dojeżdża każdego dnia do miasta Luksemburg do pracy, a kolejne 200 tysięcy przybywa z Belgii, Francji i Niemiec. Luksemburg to jedno z najbardziej zatłoczonych miast na świecie.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu

loading...


Komentarze

Skomentuj