Luksemburg domaga się wydalenia Węgier z Unii Europejskiej

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Już od dłuższego czasu mówi się o ukaraniu Węgier za jej politykę migracyjną, która nie jest zgodna z wartościami Unii Europejskiej. W kontekście tym wspomina się o przymusowym lokowaniu tzw. uchodźców, lub o wydaleniu tego państwa z Unii. Luksemburg właśnie poparł tę drugą opcję tłumacząc, że węgierskie służby traktują muzułmańskich migrantów "gorzej niż dzikie zwierzęta".

 

Polityka migracyjna Europy Wschodniej od samego początku nie podobała się władzy UE. Organizacja ta funkcjonuje zresztą niczym jedno wielkie państwo. Sytuacja z uchodźcami pokazuje, że kraje takie jak Polska czy właśnie Węgry nie mają najwyraźniej prawa decydować o sobie bez uzyskania zgody z Brukseli.

 

Jean Asselborn, Minister Spraw Zagranicznych Luksemburgu twierdzi, że Węgry powinny zostać tymczasowo zawieszone, lub nawet kompletnie wydalone, gdyż państwo to stanowi zagrożenie dla wartości europejskich. Dodał, że kraj nie tylko buduje mury przeciwko uchodźcom, ale także nie posiada wolnych mediów i niezależnego sądownictwa.

 

2 października, na Węgrzech odbędzie się referendum - mieszkańcy mają zadecydować czy popierają plany Unii, zakładające import prawie 1,3 tysiąca uchodźców. Rząd jednocześnie zachęcił aby nie głosować za przyjmowaniem muzułmańskich migrantów, gdyż zagrażają oni tamtejszej kulturze i tradycji.

 

Jest to dość dziwna sytuacja, gdyż z drugiej strony, premier Viktor Orban popiera utworzenie wspólnej europejskiej armii. Jeśli do tego dojdzie, Unia Europejska będzie mogła wysyłać swoje wojska do dowolnego kraju i przymusowo ulokować uchodźców. Wygląda na to, że Węgry nie są świadome zagrożenia, albo po prostu posłusznie wykonują polecenia.

 

 

Ocena: 

Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Mam Laszkociąg

Proszę Was weźcie się

Proszę Was weźcie się zastanówcie co ta kutfa z luxemburga szczeka i dlaczego. Pewnie Węgrzy mają zamiar ukrucić działania firm zarejestrowanych w eurogejskim raju podatkowym czyli właśnie w/w luxemburgu

Portret użytkownika ggość1

po co wspólna armia jak jest

po co wspólna armia jak jest NATO? a jak nie ma NATO lub nie będzie, to po co nam armia majaca gnębić jakiś naród oporny jak Węgry czy Polska? własnie po to? by nas zniewolić? nie bedzie nam Luksemburg i Bruksela mówiła co możemy a co nie!

Portret użytkownika Turkraw

Nie tylko z Rosją, ale

Nie tylko z Rosją, ale wszystkimi sąsiadami, plus także z Chinami, Indiami, Pakistanem.

Przez rozmowę z sąsiadami rozumię także przyprowadzenie Ukrainy do porządku.

Chiny mogły by być całkiem niezłym gwarantem bezpieczeństwa.

Ale żeby prowadzić taką szeroką politykę trzeba być niezależnym.

Pozdrawiam,

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Dokąd nie przeprowadzimy

Dokąd nie przeprowadzimy takich rozmów, zostaniemy zależni. Rozmowy i negocjacje tego typu powinne sie odbywać dyskretnie, albo przez obecny rząd,albo siły polityczne pozarządowe. W odpowiednim czasie powiedzieć betonowym sługusom "wam już dziekujemy" i postawić te siły, które będą gwarantem naszego narodowego interesu. I walić tzw. "demokrację"!

 Trzeba pozyskać poparcie polskomyślącej części  służb i armii!

Portret użytkownika Johnny Bravo

To jamam inną propozycję.

To jamam inną propozycję. Należy wyrzucić z EU tych, którzy poczynili najwięcej szkód dla uni - czyli na początek Niemcy, Francję, Belgię a dalej Holandię i Lulemburg. Może w ten sposób należało by na ten problem spojrzeć. 

Portret użytkownika komentator

To my też poprosimy,

To my też poprosimy, wyrzućcie również Polskę z hujni gejropejskiej.

To będzie najlepsze co możecie zrobić. A przy okazji zaoszczędzicie sobie kupę problemów w tej Brukseli.

Strony

Skomentuj