Lufthansa odwołuje 3100 lotów z powodu chaosu podróżniczego w Europie

Kategorie: 

Źródło: tg

Lufthansa spodziewa się, że globalna działalność lotnicza firmy nie powróci do 2023 r., ponieważ braki kadrowe i rosnący popyt spowodowany zniesieniem ograniczeń dotyczących koronawirusa zmusiły firmę do odwołania lotów.

 

„Niestety, krótkoterminowa poprawa tego lata nie jest zbyt realistyczna” – powiedział Die Welt członek zarządu Lufthansy, Detlef Kaiser, dodając, że problem ma charakter globalny i jedynym wyjściem jest zmniejszenie liczby lotów.

 

Lufthansa ogłosiła, że planuje wycofać latem około 3 tys. lotów ze swoich hubów we Frankfurcie i Monachium, co stanowi około 15% przepustowości linii lotniczej.

 

Niemieckie linie lotnicze starają się w jak najmniejszym stopniu wpływać na podróże turystyczne, odwołując loty krótko- i średniodystansowe, które mają wiele alternatyw - powiedział Kaiser Die Welt.

 

Popyt na podróże w Europie gwałtownie wzrósł po zniesieniu restrykcji dotyczących wirusów, co spowodowało trudności dla wielu linii lotniczych i oznaczało dla pasażerów wielogodzinne kolejki i odwoływanie lotów. Nowa epidemia Covid-19, choć mniej śmiertelna niż poprzednie fale, powoduje większą absencję, pogłębiając poważne niedobory siły roboczej.

 

Problem zaostrzają narastające spory pracownicze, ponieważ pracownicy chcą, aby płace dotrzymywały kroku inflacji, a strajki już się rozpoczęły lub grożą ich rozpoczęciem w wielu liniach lotniczych, w tym w Ryanair i British Airways.

 

Ten rozwój jest kolejnym ciosem w europejski sektor lotniczy, który był jednym z najbardziej dotkniętych pandemią, a linie lotnicze i lotniska straciły miliardy euro, ponieważ wirus przerwał trwający od dziesięcioleci boom turystyczny. Linie lotnicze dokonały redukcji personelu podczas kryzysu zdrowotnego i teraz powoli wracają do normalności z powodu obaw o stabilność sprzedaży biletów.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Obserwzrok

To nie przypadek że wszystko

To nie przypadek że wszystko się zawaliło i nie dotyczy to tylko ruchu lotniczego ,a wielu sektorów gospodarki i ekonomi.To jest celowe działanie zakulisowego rządu NWO. Nie będziesz posiadał nic i będziesz szczęśliwy. To działanie nabiera tępa i jeszcze trochę i obudzimy się w innym świecie. Niemożliwe? ....Czyżby !

Skomentuj