Ludzkość słabnie i traci zainteresowanie seksem, ale nikt nie wie dlaczego

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

W ciągu ostatniego półwiecza ludzie w Europie i na świecie osłabili się o kilkadziesiąt procent. Najwyraźniej w tym samym tempie tracą zainteresowanie seksem i stają się bardziej podatni na wiele chorób. To nie tylko kwestia malejącej męskości u mężczyzn i coraz słabszych kobiet. Mamy po prostu do czynienia z bezpośrednim zagrożeniem dla zdrowia obu płci.

Przez ostatnie pół wieku poziom testosteronu u mężczyzn stale spadał. Ich siła mięśniowa też niezmiennie spada, pomimo mody na sale fitness i zdrowy tryb życia. Najwyraźniej to samo dzieje się z aktywnością seksualną. Jednak najnowsza praca pokazuje, że kłopoty związane z niedoborem tego hormonu mogą być znacznie szersze. Wygląda na to, że zwiększa się ryzyko wystąpienia cukrzycy i być może innych niezbyt przyjemnych rzeczy. Spróbujmy zrozumieć, dlaczego tak się dzieje i czy to się kiedyś skończy.

 

Mamy tendencję do przedstawiania historii ludzi jako rozwoju, w którym następna faza jest lepsza od poprzedniej, ale w życiu jest wiele przykładów, że tak nie jest. Na przykład niezawodnie wiadomo, że zachorowalność na raka w społeczeństwie stale rośnie, podobnie jak występowania szeregu innych chorób. Co więcej, przyczyna tkwi głównie nie w jakimś zanieczyszczeniu, ale w tych aspektach życia ludzkiego, które są zwykle uważane za postępowe.

 

Niemniej jednak idea jakiegoś postępu, który przenika wszystkie obszary życia ludzi i stale rzekomo poprawia nasze życie, zmierza donikąd. Oto typowy przykład. Wiele osób uważa, że sport kocha się dziś znacznie bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, a życie seksualne ludzi jest bardziej aktywne niż w poprzednich dekadach, mając na uwadze dobrze znane uprzedzenia w sferze seksualnej. W obu przypadkach jest jednak odwrotnie.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Lommo

Nie ma w tym kompletnie

Nie ma w tym kompletnie żadnego zaskoczenia:1. kiedyś nie było np.gier komputerowych czy powszechności innych hobby , które dziś dla dużej ilości facetów są bardziej interesujące od wtykania ptaka w babsko. 2. Nie było internetu ani kilkadziesiąt lat temu porno pisemek więc było o wiele więcej desperatów którzy koniecznie chcieli dorwać się do pizdy na żywo, 3. Kiedyś panie były słabo ubrane ale po rozpakowaniu z łachów były extra , to zupełnie odwrotnie niż dziś gdy co druga kobieta od śmieciowego żarcia "choruje na tarczę" i cielsko wylewa się jej z eleganckich ciuchów, 4. Kiedyś nakręcanie lasek nie zaczynało się od pytań z ich strony o markę fury i zarobki, 5. Kiedyś ewentualne zrobienie wpadki i tym samym dzieciaka nie było koszmarem ekonomicznym w postaci ufundowania sobie studni bez dna.

Portret użytkownika Quark

Najpierw trzeba odpowiedzieć

Najpierw trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie po co wogóle jest sex ? Przecież ta czynność biologiczna nie powstała dla uciechy lecz dla rozmnażania się i gdyby kopulacja nie wiązała się z przyjemnością to ludzkość wymarła by tysiące lat temu. I w sumie to dobrze ,że pęd ku rozmnażaniu się zaczął wychamowywać bo ziemia to nie kosmos i ma swoje granice. Inną rzeczą jest ,że gatunek nasz został w momencie "stworzenia" wyposażony w niemal niezaspokojoną huć aby szybko zwiększyć liczebność potrzebnych do pracy humanoidów , tak było i wspomina o tym nawet Biblia . Nasi pra przodkowie zostali genetycznie zmodyfikowani przez rasę obcych by byli inteligentni i bardziej zręczni co wykorzystywano do pracy w kopalniach min. złota i właśnie stąd wzięło się ludzkie pragnienie posiadania złota - zostało ono ludziom zaprogramowane.

Portret użytkownika ronin

a wiec o to chodzi tak sie

a wiec o to chodzi tak sie zaczal poczatek konca dziekuje. co do innych cywilizacji to blef wcale nie potrzebuja naszego dna do odbudowy bo juz jest oslabione gdyby go wzieli sami by sie wykonczyli tak dna ludzi zostalo juz dokladnie przebadane i wnioski z tycj badan sa bardzo nieciekawe.

Portret użytkownika Wizard

Ludzkość słabnie, ale

Ludzkość słabnie, ale ludności w zastraszającym tempie przybywa. Z siłą też jest odwrotnie, bo rekordy świata w ciężarach , i nie tylko , też są cały czas coraz większe. Ludzie też coraz wyżsi i bezapelacyjnie mądrzejsi. Trzeba napisać wprost - ludzkość idzie taranem do przodu , a takie strachy na Lachy.

Strony

Skomentuj