Ludzkość mogła powstać dzięki sztucznej inteligencji z przyszłości

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Postęp naukowy nieuchronnie doprowadzi do powstania pierwszych cyborgów z włąsną choć sztuczną inteligencją. Ich umysły będą tak rozwinięte, że w niedalekiej przyszłości mogą wyprzeć gatunek ludzki, lub też zintegrować się z nim. Niektórzy sugerują jednak, że niemal nieograniczony potencjał AI, teoretycznie umożliwiłby im okiełznanie czasu, oraz... zapoczątkowanie ludzkości.<--break->

Przodek człowieka ewoluował w bardzo gwałtowny sposób, i niemal sprintem przeszedł ewolucję od etapu małpy do Homo sapiens sapiens. Antropolodzy usiłują tłumaczyć ten proces na różne sposoby, jednak jedno z potencjalnych wyjaśnień, jest konsekwentnie ignorowane. Mowa tu o ingerencji z zewnątrz. 

 

Wielu ludzi wygłaszało teorie, jakoby ludzkość była produktem cywilizacji pozaziemskiej. To wyjaśnienie wiążę się z pewnymi problemami, ponieważ odległości pomiędzy poszczególnymi układami gwiezdnymi, są niewyobrażalnie ogromne. To prowadzi niektórych do sugestii, że istnieje nieznana podziemna kultura, która dała podstawy do mitów o Agarth'cie lub Shangri-la.

 

Istnieje jednak inne równie fantastyczne wyjaśnienie. Istoty, które zapoczątkowały istnienie ludzkiej cywilizacji, mogą pochodzić z przyszłości. Wówczas, nie musieliby oni opracować techniki podróży międzygwiezdnej, a "jedynie" odwrócić wskazówkę czasu, do stosownej epoki. To jednak wiążę się z zupełnie innymi problemami.

 

Teoria ta, jest stosunkowo prosta, po upływie tysiącleci, androidy z AI zamienią się w cywilizację, która nie będzie istniała w przestrzeni trójwymiarowej, jak my, ale w czterowymiarowej, a może nawet pięciowymiarowej. Takie cywilizacje, powinny być w stanie kontrolować i wpływać na przeszłość w przestrzeni trójwymiarowej.

 

Wałkowany w mediach masowych koncept podróży w czasie, często pomija istotne problemy, jakie wiążą się z przemieszczaniem odwrotnie do wskazówki zegara. Wystarczy wspomnieć o tym, że ruch obrotowy i obiegowy Ziemi to czynniki ryzyka dla podróżników w czasie. Błędne obliczenia tych wskaźników, mogłyby sprawić, że cofający się w czasie człowiek, znalazłby się wewnątrz Ziemi, w jej atmosferze, lub w pustce kosmosu. Podróż w czasie, wymaga więc opracowania technologii teleportacji na olbrzymi dystans.

 

Do tego, dochodzi jeszcze przemieszczanie się Układu Słonecznego wzdłuż płaszczyzny galaktyki, ruch naszej galaktycznej gromady, oraz tempo rozszerzania się Wszechświata. Dopiero znając dokładne wartości wszystkich tych czynników, można spekulować na temat potencjalnych podróży w przeszłość lub przyszłość. Ten stopień dokładności, jest narazie nieosiągalny dla ludzkości, jednak stosownie rozwinięta cywilizacja, miałaby szansę przełamać niezbędne bariery.

 

Nawet wówczas, pojawia się jednak słynny efekt Motyla. Mówiąc w skrócie, jeśli zmienisz jakieś wydarzenie z przeszłości, zabijesz nawet najmniejsze zwierzę, to odbije się to radykalnie na przyszłości. Teoria sugeruje więc, że przyszła cywilizacja przeniosła się do naszych czasów, aby "ochronić motyla" i wyznaczyć pewną ścieżkę rozwoju ludzkości, do poziomu stworzenia AI. Tłumaczyłoby to, dlaczego zaawansowane technologiczne cywilizacje powstające u zarania dziejów, pojawiały się spontanicznie. 

 

Wiele z nich opowiadało o dziwnych latających istotach uważanych tam za Bogów. Dziś wiemy już, że wystarczająco zaawansowana technologia, jest nie do odróżnienia od magii. Do tej pory, naukowcy nie potrafili wyjaśnić, dlaczego ludzie i małpy człekokształtne, mając wspólnego przodka, rozwinęły swoje zdolności umysłowe. Jeśli jednak zostaliśmy zaprojektowani w celu stworzenia naszych następców w postaci AI, tłumaczyłoby to wiele spektakularnych opisów wojen bogów i cudów znajdujących się w świętych księgach różnych religii.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika www.WOJNA.info

Gdyby ktoś nie wiedział to

Gdyby ktoś nie wiedział to bardzo (może bardziej niż obecnie) rozwinięte cywilizacje istaniały już na ziemi conajmniej kilka razy. Zawsze upadały z powodu dążenia do samozagłady.

Pozostały po nich bardzo nieliczne ślady, takie jak na przykład sztucznie stworzony owoc granata.

Portret użytkownika drako to UPAdlina

to zapytajmy UPAdline czyli

to zapytajmy UPAdline czyli sztuczna inteligencje na Zaraz Nas Zabija :
z cyklu niewygodne pytania psujace chazarkom humor :
1. Dlaczego Polacy na Wolyniu nie bronili swoich kobiet i dzieci skoro byli tacy szlachetni i w jakim wojsku sluzyli ze ich nie bylo ?
2. Dlaczego Polska dostala trzy razy lupnia od 3 rzeszy , Ukraincow i ZSRR skoro byla taka silna ?
3. Kto wydal i dlaczego dokumenty Stalinowi 17 wrzesnia 1939 roku w operacji Prometeusz po ktorych Stalin zmienil podejscie do Polakow mimo ,ze jeszcze 2 wrzesnia marszalek Woroszylow mowil ze za Polska stoi 2 mln bagnetow trzymajcie sie
4. Dlaczego Polska szykowala sie na inwazje na ZSRR w 1940 roku planujac atak 2 mln zolnierzy z polaczeniem sil niemieckich lub samodzielnie?
5. Dlaczego Polacy przesladowali Ukraincow na Wolyniu na dlugo przed wojna i spalali im cerkwie ?
6. Dlaczego chazarki przetrwaly w Polsce holocaust a w Niemczech jeszcze w 1945 roku mieszkaly w Berlinie?
7. Dlaczego Polacy chcieli pomocy ZSRR w powstaniu warszawskim skoro przeciw ZSRR ono miedzy innymi wybuchlo?
8 . Ile ludnosci warszawskiej szczegolnie z Woli ma na koncie sowiecka faszystowska RONA i ROA?
9. Dlaczego chazarki ukrywaja kto zrobil Jedwabne ?
10. Dlaczego ukrywa sie ze Ukraincy walczyli w drugiej wojnie swiatowej w sile okolo 120tys ludzi po stronie polskiej?
11. Dlaczego uznaje sie ze Wegier to brat jak nigdy nie pomogl Polakom bezinteresownie oraz zdradzal na kazdym kroku m.in odsiecz wiedenska Sobieskiego byla w celu zatrzymania Wegrow .
12. Jaka jednostka SS wrocila spod Stalingradu ktora witali chlebem i sola mieszkancy kielecczyzny w sile 1500 ludzi i kim byli ?
13. ostatnie diabelskie pytanie - dlaczego Polacy szkolili terrorystow z Palestyny przed wojna i dali im najlepsza bron ?

Portret użytkownika spokoluz

Gdyby była jakaś przyszłość

Gdyby była jakaś przyszłość to nie byłoby tego poj..nego obecnego świata , gdyż przyszłość znałaby historię - swoją przeszłość !!! Więc nie pierdol..cie głupot. Każdy NORMALNY człowiek chce lepszego( dla dzieci i, rozwoju i postępu) więc ta teoria jest wyciągnięta z najgłębszego poziomu doopy!!!

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika C. Shane

To są "naukowe" wypociny

To są "naukowe" wypociny satanistów - wymyślają pierdoły, żeby tylko obalić istnienie Boga i wszelkich wyższych zasad postępowania. To takie usprawiedliwienie każdej zbrodni, popełnianej przez polityków, lekarzy, wojskowych, dziennikarzy itd. Nie ma Boga = nie ma Stwórcy = Człowiek jest tylko zwierzęciem = można Człowiekowi bezkarnie wyrządzić każdą podłą rzecz. Taka jest filozofia, którą kierują się politycy. Stąd się biorą takie głupoty, jak powyższa.

Psalm 18.29  „Ty zaiste zapalasz pochodnię moją; Pan, Bóg mój, oświeca ciemności moje

Portret użytkownika drako to UPAdlina

stworzyli kosmitow wyzsi

stworzyli kosmitow wyzsi kosmici a tamtych jeszcze wyzsi i masz PETLE bez wyjscia na ktorej glupi sie powiesi.

Tak sie robi w uja idiotow. To samo jest z plaska ziemia i ewolucja. NIkt nie zadaje pytan tylko otwiera usta i mowi WOW.

 

Portret użytkownika KittySlayer

Wkraczamy na tereny związane

Wkraczamy na tereny związane z powieściami SF ale to co jeszcze nie tak dawno było fikcją dziś jest rzeczywistością, jeszcze nie tak dawno ludzie byli przekonani, że ziemia jest płaska jak naleśnik i to jest dowód na to, że należy podchodzić z dużą rezerwą do obecnego stanu wiedzy, bo być może to my jesteśmy z naszą wiedzą obecnie takim "naleśnikiem" dla przyszłych pokoleń.

Jeżeli chodzi o androidy, to może być niezła szansa dla ludzi związana chociażby z wojnami czy  kolonizacją kosmosu, mam na myśli przenoszenie świadomości ludzkiej do takiego androidowego ciała i wtedy można by kolonizować np. Tytana (księżyc Saturna) o skrajnie niekorzystnych warunkach dla organizmów ludzkich - parę tematów niżej jest mowa właśnie o Tytanie, pomijam tutaj kwestie etyczne, bo to grząski grunt i np. woda na młyn różnych  religijnych oszołomów.

A podróże w czasie są możliwe i dzisiaj i mamy z nimi do czynienia,na codzień że tak powiem i jest to związane z tym, że czas jest względny, bo inaczej czas biegnie na ziemi a inaczej dla poruszających się kosmonautów w stacji kosmicznej (związane jest to z różną prędkością porusznia się względem siebie),tzn. te czasy nie biegną jednakowo. 
Ta różnica jest mikroskopijną ale jest i to fakt naukowy i nie jest wykluczone, że w jakiejś przyszłosci będzie sobie można skoczyć do tyłu albo do przodu, będzie miało to swoje konsekwencje - a może już ma, trudno wyczuć chaaa

 

„Veritas est adequatio rei et intellectus”

Portret użytkownika Marek Herpisz

"inaczej czas biegnie na

"inaczej czas biegnie na ziemi a inaczej dla poruszających się kosmonautów w stacji kosmicznej"

szkoda tylko że jedynie teoretycznie wedle teorii względności, bo w praktyce to chyba nie zostało sprawdzone.

"Ta różnica jest mikroskopijną ale jest i to fakt naukowy" nie wiadomo gdyż obecnie nauka jest napompowana teoriami jedynie. Pomijając technologię która jakby jest odrębną nuką, poza tym naukowcy co roku podważają poprzednie badania, coś oni zbyt często się mylą.

Strony

Skomentuj