Ludzkość już wykorzystała zasoby Ziemi, które miały wystarczyć na cały rok

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Organizacja Global Footprint Network alarmuje, że ludzkość kolejny rok z rzędu nadużywała zasobów naturalnych Ziemi. Z najnowszego raportu wynika, że pod tym względem wypadliśmy jeszcze gorzej niż w ostatnich latach.

 

Tegoroczny Dzień Długu Ekologicznego, czyli dzień, w którym ludzkość zużyła zasoby naturalne, które teoretycznie powinny wystarczyć na cały rok, przypadł w poniedziałek 29 lipca. Dla porównania, w okresie od 2010 do 2018 roku, Dzień Długu Ekologicznego był ustanawiany na początku sierpnia. Biorąc pod uwagę dane, które zbierane są już od 1970 roku, można dojść do wniosku, że nadużycie surowców naturalnych Ziemi było w tym roku najwyższe w historii.

 

Eksperci z organizacji Global Footprint Network ustanawiają Dzień Długu Ekologicznego w zależności od zużycia zasobów, między innymi zużycia wody, wycinki lasów i połowu ryb, oraz emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Wygląda więc na to, że z roku na rok, ludzkość zużywa coraz więcej surowców naturalnych, a Ziemia nie jest w stanie wszystkiego odnowić.

Nie oznacza to jednak, że wszystkie kraje świata mają w tym równy udział. Z raportu wynika, że najwięcej surowców Ziemi zużył Katar – w tym roku, jego Dzień Długu Ekologicznego przypadł już 11 lutego. Kolejny na liście jest Luksemburg (16 lutego), Zjednoczone Emiraty Arabskie (8 marca), Kuwejt (11 marca), Stany Zjednoczone (15 marca) i Kanada (18 marca). Dzień Długu Ekologicznego dla Polski przypada 15 maja.

 

Eksperci ostrzegają, że wyższe zużycie zasobów naturalnych przełoży się na częstsze kataklizmy i anomalie pogodowe, a także na wymieranie gatunków. Jednak datę Dnia Długu Ekologicznego można cofnąć i to na różne sposoby, np. poprzez zalesianie, produkcję „zielonej energii” i zmianę diety. Również konflikty zbrojne mają wielki, choć wciąż bagatelizowany wpływ na środowisko.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika alpha2

To ja założę organizację,

To ja założę organizację, która ustali, że roczne zasoby do wykorzystania to 2 szklanki wody. A potem ogłoszę katastrofę, że ludzkość wykorzystała zasoby w 1 sekundę po Nowym Roku. Zastanówcie sie - kto i na jakiej podstawie ustala ile czego wolno użyć na rok? I od kiedy w ogóle ludzkości się wylicza takie rzeczy?

Portret użytkownika Zenek ;)

1 sierpnia 2019 r. w Ziemię

1 sierpnia 2019 r. w Ziemię uderzy burza słoneczna. Taki kosmiczny podmuch może doprowadzić do globalnej katastrofy 
30/07/2019

https://nczas.com/2019/07/30/1-sierpnia-2019-r-w-ziemie-uderzy-burza-sloneczna-taki-kosmiczny-kataklizm-moze-doprowadzic-do-globalnej-katastrofy/
 

 

PS.

31 lipca FED będzie NISZCZYŁ światowy dobrobyt MANIPULUJĄC STOPAMI,

więc WYBUCH kilkunastu EMP  by ZATRZEĆ ŚLADY po ŻYDOWSKIM ZŁODZIEJSTWIE znanym jako FED jest więcej prawdopodobny niż "solarny wybuch" jakim straszą w zasadzie już wszędzie.

Bo NIE MA FED'a (dłużnika) NIE MA CHIN (wierzyciela) i ich NADWYŻKI BUDŹETOWEJ, a jest za to UPRAGNIONA poprzez wszelakie LGBT Abla WOJNA.

Nie bez powodu kazali wszelkim swoim CZARNYM MAGOM (lightworkerom) teraz NATARCZYWIE "MEDYTOWAĆ" "do Stalingradu"...

a 666 miliardów jakie chcą SZUBRAWCY i LICHWIARZE wyrwać na KRZYWY RYJ w ramach 447 od Polski to na PULĘ OTWARCIA w nowej szulerni... tej QFS jak o niej piszą.... 

Portret użytkownika Zenek ;)

Dlaczego trzeba całować

Dlaczego trzeba całować księdza po rękach, choć można i po stopach?

Już nic głupszego dzisiaj nie usłyszycie. W sumie wychodzi na to, że papież Franciszek wzbraniając się przed całowaniem go po dłoniach, odmawia wiernym zbawienia

Ksiądz nazywa się Tomasz Jochemczyk i twierdzi, że jego dłonie są dłońmi Chrystusa. Stopy też. Co do innych członków, to nie wiem. Posłuchajcie zresztą sami

https://zycieumyslowe.wordpress.com/2019/07/29/dlaczego-trzeba-calowac-ksiedza-po-rekach-choc-mozna-i-po-stopach/

 

czyli WATYKAŃSKI REBE zwane ksiądz GWAŁCĄC DZIECI ich nie PEDOFILUJE a ZBAWIA....

iście FARYZEUSZOWSKI tok myślenia u tych żydów franciszka z watykanu

ale co się dziwić jak ZIELONE ŚWIATŁO takiemu myśleniu dał im ich ŚNIĘTE PAPA z Wadowic, smakosz dziecięcych "zbawień"

 

Portret użytkownika ARTUR

Jedyną rzeczą jaką zużyliśmy

Jedyną rzeczą jaką zużyliśmy na przestrzeni ostatnich 50 lat jest intelekt , zaczynamy się cofać w rozwoju do XIX w. co jest na rękę NWO które ma rządzić światem ludzi ogłupiałych a nie wyszkolonych zawodowców z każdej branży .Nowa wiara czyli NWO nie dopuści do rozwoju intelektualnego niewolników bo zawsze może się okazać że jest wśród nich Spartakus który podburzy do buntu .

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

pierdolenie... Zasobów Ziemi

pierdolenie... Zasobów Ziemi należy oszczędzać, przez produkcję trwałych wszelkich wyrobów, więc aby tak było, trzeba wyj..ć parchate plemię z interesu i tyle a nie dać się bić po dupie, że to "my" ludzie eksploatujemy te zasoby......

 Acha... I ostudzić apetyty na "modę i nowości".. Buraczanych snobów poddać edukacji i psychopterapii...

 A jak im to nie pomoże, wybudować im bAZE NA kSIĘZYCU, LUB NA mARSIE...  dla zaspokojenia żądz...

Portret użytkownika ARTUR

Gdy kilka lat wcześniej

Gdy kilka lat wcześniej zapytałem w wodociągach dlaczego woda drożeje pomimo zmniejszającego się zużycia to dostałem odpowiedż że właśnie dlatego drożeje bo ktoś musi pokryć koszty utraconych dochodów . Oszczędności zwykłych ludzi przynoszą dochód rządzącym gdyż przesłanie mniejszej ilości produktu po wyższej cenie zmniejsza zużycie maszyn , energii , napraw , inwestycji itd.

Portret użytkownika ARTUR

Każdy głupiec w odpowiednich

Każdy głupiec w odpowiednich warunkach i przez pewien okres może być sprytny lecz nie znaczy że posiada wiedzę do przekazanie następcom . Przecież nie żyjemy dla siebie lecz dla następców i innych członków rodziny co powoduje olbrzymią siłę sprawczą której obawiają się inne narody .Na polityków wybiera się odpowiednich ludzi którzy nie potrafią nic innego niż być sprytnym aby dawali sobie radę w zgromadzeniach głupców , wystawienie do polityki tak dużej ilości mądrych ludzi mogłoby spowodować zapaść gospodarczą .

Strony

Skomentuj