Ludzkość doświadczyła właśnie najcieplejszego października w historii pomiarów meteorologicznych

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Jak wynika z najnowszych danych podanych przez NASA i japońską agencję meteorologiczną JMA, poprzedni miesiąc był najcieplejszym w dziejach obserwacji meteorologicznych, które są prowadzone od XIX wieku. Dane japońskich specjalistów wskazują na to, że październik 2014 był cieplejszy niż poprzedni rekordowy z 2003 roku.

 

Doniesieniom tych specjalistów wtórują eksperci z amerykańskiej agencji NOAA, którzy już od jakiegoś czasu sugerują, że jeśli linie trendu pozostaną takie jak obecnie to rok 2014 może być najcieplejszym w dziejach. Uczeni zwracają uwagę, że praktycznie wszystkie miesiące od marca, były rekordowe.

 

Eksperci sugerują, że może mieć z tym związek zjawisko zwane jako El Nino, które ostatnio znacznie przyczyniło się do wzrosty temperatury na świecie. Jednak oficjalnie El Nino jeszcze nie występuje i meteorolodzy wciąż czekają na jego początek.

Kilka dni temu, specjaliści z University of Hawaii poinformowali, że średnia temperatura oceanu latem, również była rekordowa i przekroczyła poziomy zarejestrowane podczas poprzedniego El Nino w 1998 roku. Zdołano ustalić, że to ocieplenie oceanów miało miejsce na skutek anomalnego wzrostu temperatury północnego Pacyfiku, który podgrzał się tak znacznie, że zmianie uległy typowe trasy przebiegu huraganów i prądów strumieniowych w atmosferze.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika kamyk

Turyści mogą odwiedzić

Turyści mogą odwiedzić Waszyngton koszulki, a mieszkańcy północno-wschodnich Stanach Zjednoczonych wycofał się z ubrań szafa światła i zimą usunięte. - dziękuję. Dowiedziałem się czego chciałem Smile

Portret użytkownika Alocha

Witam, Panie i Panowie,

Witam,
Panie i Panowie, Kosmici i inni łatwowierni forumowicze.
W chwili obecnej ziemia przechodzi pewien cykl, o którym nikt nic nie mówi, a który jest dość powszechny na naszej planecie, i który tłumaczy większość z tych zjawisk. Ten cykl to przebiegunowanie. Przez co klimat na ziemi będzie nas zaskakiwał nadal. Przez ile? Tego to współcześni nam panujący nie potrafią określić ale napewno jeszcze troszkę. Czy dojdzie do katastrof? Zapewne tak. I zapewne będziemy mieli niemałę zamieszanie jeśli chodzi o pogodę, trzęsienia ziemi, wybuchy wulkanów, dziwne zjawiska w atmosferze (jak np. zorza polarna w polsce:P) więc nie ma co z dupy strzelać i szukać ocieplenia tam gdzie go niema Język Nasza planeta, w tej chwili próbuje stanąć na głowie, więc musimy poczekać asz tego dokona, a że sekundy dla niej są dla nas latami to trochę jej to zajmie Smile Takie wytłumaczenie dla idiotów.
ekologia=$$$$ładny interes.

Portret użytkownika zorza

Z tymże zorza polarna w

Z tymże zorza polarna w Polsce nie jest dziwnym zjawiskiem. Zorze towarzyszą Polsce od ... w sumie nie wiem od kiedy, ale na pewno były i 100 lat temu, 1000 lat temu i na pewno 5000 lat temu...
Fakt, że jest to rzadkie zjawisko, ale jest i nie ma ono nic wspólnego z przebiegunowaniem, o którym piszesz.
Dla wielu Polaków zorza może być obca, gdyż zazwyczaj tylko północni mieszkańcy naszego kraju są w stanie ją dostrzec ze względu na położenie geograficzne i bardziej przejrzyste powietrze.
Oczywście zorza w Polsce nie jest codziennością, jak i nawet w okolicach koła biegunowego, choć tam występuje ona znacznie częściej. Zasadniczo zorze nie występują nad Polską, a tylko są widoczne z Polski, co też trzeba zaznaczyć. By można było oglądać u nas zorze musi nam pomóc trochę Słońce większą aktywnością i oczywiście sprzyjać odpowiednie położenie planety w danej chwili.

Portret użytkownika 3plabc

Będzie jeszcze cieplej i ja

Będzie jeszcze cieplej i ja się ciesze... wg przepowiedni mają w Polsce rosnąć na świeżym powietrzu cytrusy więc wcale mnie to nie dziwi.... wg tej samej przepowiedni będzie to po IIIWŚ, która wisi w powietrzu.... a może już trwa... wszystko się sprawdza....

Portret użytkownika taj

To już nie jest kwestia CO2,

To już nie jest kwestia CO2, uwalniany w Arktyce i na Syberii metan idzie w atmosferę, a to jest gaz duuuużo bardziej cieplarniany niż dwutlenek węgla. Generalnie nie jest dobrze i niekoniecznie jest to wina człowieka. Po prostu przyszedł czas na 6-te wymieranie.

Strony

Skomentuj