Ludzkość będzie się musiała przyzwyczaić do ekstremalnych warunków pogodowych

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Bez względu na to jaka pora roku akurat trwa może dojść do ekstremalnych zjawisk pogodowych. Tegoroczna zima charakteryzuje się dużymi opadami śniegu i siarczystym mrozem na który narzekają nawet Rosjanie. Nie ma co się jednak łudzić, że gdy zacznie się wiosna problemy się skończą. Zaczną się burze, tornada i powodzie w wyniku topnienia nagromadzonego śniegu. Ekstremalna pogoda staje się normą i trzeba się do tego przyzwyczaić

 

Ostatnie gigantyczne opady śniegu to efekt tych samych procesów, które rok temu doprowadziły do ustanowienia wielu rekordowych temperatur dodatnich. W okresie kiedy spodziewana była zima w USA od stycznia trwała wiosna. Ten marzec jest zupełnie inny i zamiast rekordów mierzonych słupkiem rtęci rejestruje się historyczne maksima opadów śniegu. Ostatnie wielkie opady śniegu wystąpiły również na Słowacji, Czechach w Austrii na Ukrainie w Rosji a także w Wielkiej Brytanii.

 

Doradca naukowy brytyjskiego rządu profesor John Beddington wiąże nienormalnie obfite opady śniegu, w marcu tego roku, z poważną suszą ostatniego lata. Warto dodać, że przedłużająca się zima obejmuje całą półkulę północną. Według naukowca, do takich skrajności, ludzie muszą się przyzwyczaić. Coraz częściej jednak uczeni przestają mówić o globalnym ociepleniu i zwracają się do koncepcji ogólnie rozumianych zmian klimatu. Wychodzi to co każdy logicznie myślący człowiek wie od dawna, czyli, że to Slońce i jego aktywność jest głównym motorem zmian klimatycznych.

 

Nietypowa zmienność pogody jest jednak faktem i tegoroczne perturbacje meteorologiczne są tego dowodem. Zjawiska, które uważa się za nieprawidłowe, będą teraz występować częściej. Trzeba się zatem przygotować na śnieg, deszcz, burze, huragany i wysoką temperaturę. Zdaniem ekspertów, ilość energii zgromadzonej w atmosferze może być spowodowane wzrostem poziomu wody w oceanach. Intensywne zjawiska pogodowe mogą być wynikiem uwalniania tej energii i wszystko wskazuje na to, że będą występować częściej a także należy się spodziewać zwiększenia ich siły.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika TiqsiW.

Golfsztrom zanika to jedyne

Golfsztrom zanika to jedyne wytlumaczenie.Poprzez globalne ocieplenie topi sie lodowiec uwalniajac mase słodkiej wody do oceanow ,woda słodka zakłoca cyrkulacje prądow poniewaz jest cięższa od wody słonej.Na tym to polega dlatego połkula połnocna sie oziembia bo nie dociera ciepłe powietrze a jak wiecie ciepłe powietrze przenosi sie głownie wodą!!!Jeszce czegos nie rozumiecie??

Portret użytkownika devoratus

Podane linki to

Podane linki to kompromitacja.
 
W pierwszym na samym początku raczy się nas bzdetem:
 
"Przyczynia się do tego kilka czynników, a ich główną pzyczyną jest wzrost naszej napędzanej spalaniem paliw kopalnych gospodarki, czego efektem jest globalne ocieplenie."
 
Wynika z tego, że mamuty miały najlepiej rozwiniętą gospodarkę i tak dały do pieca, że w Europie roztopił się cały lodowiec...

 

 

Portret użytkownika Adi.

"Wynika z tego, że mamuty

"Wynika z tego, że mamuty miały najlepiej rozwiniętą gospodarkę i tak dały do pieca, że w Europie roztopił się cały lodowiec..."
Wynika z tego, że w przeszłości dochodziło i dziś dochodzi do ocieplania klimatu. Z tym że obecnie zmianie ulegają czynniki mające decydujący wpływ na taki stan rzeczy.
To, że dzisiaj antropogeniczne czynniki najbardziej wpływają na zmiany klimatu, nie znaczy, że w przeszłości również tak było, a na ocieplenie największy wpływ miały gazy cieplarniane. Więc Twoje opowieści fantasy o mamutach nie mają sensu.
A kompromitacją może być powtarzanie i publikowanie artykułów z wciąż podobnymi twierdzeniami jak: "Wychodzi to co każdy logicznie myślący człowiek wie od dawna, czyli, że to Slońce i jego aktywność jest głównym motorem zmian klimatycznych." I było to prawdą, ale do połowy ub wieku. Autor albo żyje w czasach przeszłych, albo zna inną nieznaną definicję logicznego myślenia. Z jednej strony powołuje się na ekspertów, a z drugiej ignoruje różnicę pomiędzy antropogenicznymi czynnikami a Słonecznym wymuszeniem radiacyjnym.

Portret użytkownika SurvivorMan

Jak się tępa i pasożytnicza

Jak się tępa i pasożytnicza rasa ludzka dalej będzie bawić w deforestację Ziemi i to na poziomie blisko 1000km² dziennie, to jeszcze nie jedną anomalię ujrzymy...
 A "Naukowcy" - przydupasy koncernów przemysłowych, bojących się ekologii jak ognia - zwalą na Słońce i będzie git...
A powodzie (te duże oczywiście), wcale nie są skutkiem topnienia śniegu... Są skutkiem braku gęstego systemu korzeniowego, regulującego dopływ wody do rzek... Ten stan rzeczy ma jeszcze jeden skutek: Osuwiska ziemi.
Człowiek doprowadza krok po kroku do zagłady życia na Ziemi, a do tego jest tak perfidny w swojej bezczelności, że widzi przyczyny tej zagłady wszędzie dookoła, tylko nie u siebie!
 

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Strony

Skomentuj