Ludzkie przeciwciało 47D11 neutralizuje SARS-CoV-2

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Nowe odkrycie zostało dokonane dzięki odroczonej pracy wielu holenderskich naukowców, którzy badali czynnik sprawczy SARS w 2003 roku. Następnie odkryli potencjalne przeciwciała do leczenia SARS-CoV, ale zamrozili je na wieczność po wybuchu epidemii w Chinach. I nie na próżno. Okazało się, że mogą być dziś przydatne w walce z pandemią nowego koronawirusa.

 

Grupa naukowców z Holandii wróciła się do swoich wczesnych prac, gdzie otrzymali zbiór swoistych przeciwciał przeciwko SARS-CoV. Wirus ten spowodował wybuch SARS w Chinach w 2003 roku. Nowe eksperymenty wykazały, że przeciwciało z ich kolekcji o nazwie 47D11 ma również potencjał do blokowania infekcji komórkowej nowego SARS-CoV-2, powodującego COVID-19.

 

Pierwsze doświadczenia wykazały, że w pełni ludzkie monoklonalne przeciwciało 47D11 blokuje SARS-CoV-2 w hodowli komórkowej. Wyniki eksperymentów przeszły przez wszystkie etapy recenzowania i są teraz opublikowane w czasopiśmie Nature.

 

Przeciwciała monoklonalne to cząsteczki, które atakują sekcje białka wirusa, aby zapobiec infekcji. W przypadku SARS-CoV-2 przeciwciało 47D11 wiąże się z białkiem szczytowym w celu zneutralizowania patogenu i zapobiegania infekcji zdrowych komórek.

 

Autorzy badania podkreślają, że dotychczasowych wyników nie można przetestować na ludziach. Skuteczność została udowodniona dopiero w pierwszym etapie badań przedklinicznych i potrzebne są dalsze eksperymenty, aby potwierdzić potencjał 47D11 w leczeniu i diagnozowaniu COVID-19 u ludzi.

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.5 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt

loading...


Komentarze

Portret użytkownika angel

Jak zwykle, coś przebadali po

Jak zwykle, coś przebadali po to żeby napisać artykuł naukowy. Teraz będą dalej badać i pisać kolejne artykuły. W ten sposób kolejne osoby zrobią doktoraty, habilitacje, profesury, ale korzyści dla ludzi z tego raczej nie będzie. Ach ta współczesna nauka.

Portret użytkownika axell69

A co na ten temat ma do

A co na ten temat ma do powiedzenia  twoja pani przedszkolanka ,hymmmm ???   pewnie za karę klęczysz w kącie  bo nie jesteś w stanie pojąć  że  tej  waszej pandemi NIE ma  i nigdy  nie było. sTallina odpuść  ten temat  bo na wymioty  bierze 

Portret użytkownika osa

Tysiące wirusologów na całym

Tysiące wirusologów na całym świecie w krajach często wrogich do siebie politycznie, nie tylko wierzą ale i badają COV-19, ale stado tłuczków bez pojęcia o mikrobiologii dalej twierdzi w zaparte, że go nie ma Smile

Komu tu wierzyć ? Smile Trudny wybór....  Smile

Od głupców są głupsi tylko ci, którzy za nimi podążają...

Portret użytkownika etam@plusnet.pl

Statystyce . W Polsce umiera

Statystyce . W Polsce umiera dziennie  ,statystycznie  średnio 2400 osób (wg danych GUS z drugiej połowy 2018 r) . 8 osób umierających z povodu coniewidać , jednocześnie biorąc pod uwagę to co widać czyli cieżkie choroby towarzyszące , myślącemu człowiekowi wyjaśni wszystko .  ,,Od głupców są głupsi tylko ci, którzy za nimi podążają...'' A z tym twoim cytatem  akurat się zgadzam . .Wirusów jest tyle ile jest możliwości rekombinacji  w danej cząsteczce RNA  czyli X ! (silnia)   gdzie X  to ilość par genów. Wirusy są z nami tak długo jak jesteśmy my i do tej pory nikt z tego nie robił tak wielkiego HALO . Poza tym to nikt nie mówi,że go nie ma tylko ,że jest niewspółmiernie nieszkodliwy na przykład  przy porównaniu  z takim rakiem powodującym śmierć około 300 osób dziennie. Testy dostarcza niejaki Pan S   i jednocześnie uruchamia 5G .  Pandemia dotyka najbardziej kraje o religii chrześćjańskiej  .  Jest jeszcze innych kilka ,,fenomenów " np komu zrobić QQ spadającą ceną ropy itp. , że nieśmiało wspomnę o szczepionkach . A teraz najważniejsze pytanie . Czy widziałeś kiedykolwiek w polskiej demokracji ,żeby rządzący dbali o obywateli ?  Jaki by mieli w tym cel  w świecie którym rządzi pieniądz ?  Wyłącz lepiej TV i kieruj się  logiką  myślenia :   wejście informacji > przetworzenie > logiczne wnioski ,  odrzucając przy tym wszelkie metody  socjotechnicznej manipulacji medialnej. 

Skomentuj