Ludzkie komórki zamieniono w maleńkie biologiczne roboty

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Naukowcy z Tufts University i Wyss Institute na Uniwersytecie Harvarda dokonali rewolucyjnego odkrycia w dziedzinie biorobotów. Z powodzeniem stworzyli maleńkie roboty biologiczne, zwane Anthrobotami, z ludzkich komórek tchawicy. Te wielokomórkowe boty wykazały zdolność poruszania się po powierzchniach i wspomagania wzrostu neuronów w uszkodzonych obszarach.

 

Antroboty, których rozmiary wahają się od szerokości ludzkiego włosa do zaostrzonego ołówka, mają niesamowitą zdolność do samoorganizacji i leczenia innych komórek. Odkrycie to stanowi kamień milowy na drodze badaczy do wykorzystania biorobotów pochodzących od pacjentów jako narzędzi terapeutycznych do regeneracji, leczenia i leczenia chorób.

 

Ten przełom opiera się na wcześniejszych badaniach przeprowadzonych przez Michaela Levina, profesora biologii na Uniwersytecie Tufts i Josha Bongarda z Uniwersytetu Vermont. W swojej poprzedniej pracy stworzyli wielokomórkowe roboty biologiczne zwane ksenobotami z komórek embrionalnych żab. Te ksenoboty wykazywały różne zdolności, takie jak nawigowanie po przejściach, zbieranie materiałów, zapisywanie informacji, samoleczenie i ograniczona replikacja. Nie było jednak jasne, czy zdolności te są charakterystyczne dla embrionów płazów, czy też bioroboty można tworzyć z komórek innych gatunków.

 

W swoim najnowszym badaniu opublikowanym w czasopiśmie Advanced Science Levine i absolwent Gizem Gumuskaya wykazali, że boty rzeczywiście można tworzyć z dorosłych komórek ludzkich bez żadnych modyfikacji genetycznych. Antropoboty wykazały zdolności wykraczające poza te obserwowane u ksenobotów. To odkrycie dotyka szerszego pytania, nad którym pracuje laboratorium: jakie zasady rządzą tym, w jaki sposób komórki łączą się i wchodzą w interakcje w organizmie? Czy komórki mogą łączyć się w różne „plany ciała”, aby wykonywać nowe funkcje?

 

Dając komórkom ludzkim możliwość tworzenia nowych struktur i zadań, badacze uwolnili ich ukryty potencjał. Gumusskaya wyjaśnia: "Chcieliśmy dowiedzieć się, do czego zdolne są komórki, oprócz tworzenia standardowych funkcji organizmu. Przeprogramowując interakcję między komórkami, można stworzyć nowe struktury wielokomórkowe, podobne do tego, w jaki sposób kamień i cegła można złożyć w różne elementy konstrukcyjne - ściany, łuki lub kolumny.” . Antroboty nie tylko wykazały zdolność do tworzenia nowych form, ale także wykazały różne wzorce ruchu na powierzchni ludzkich neuronów w naczyniach laboratoryjnych. Ponadto stymulowały nowy wzrost, aby wypełnić luki powstałe w wyniku drapania warstwy komórek.

 

To przełomowe badanie otwiera przed biorobotami świat możliwości. Entoroboty mają potencjał, aby zrewolucjonizować medycynę regeneracyjną, oferując nowe narzędzia terapeutyczne w leczeniu różnych chorób. W miarę ciągłego rozwoju tej dziedziny naukowcy przewidują przyszłość, w której wyspecjalizowane bioroboty będą mogły być dostosowywane do każdego pacjenta, zapewniając ukierunkowane i spersonalizowane leczenie.

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika wiktor wektor

W ciele człowieka już

W ciele człowieka już funkcjonują "bioroboty" czyli w pełni samodzielne mikroorganizmy inteligentne, które odpowiadają za naprawy złamań kości i innych uszkodzeń mechanicznych jak stłuczenia. Wyglądem przypominają mikroskopijne bezmuszlowe ślimaki - podobnie się poruszają i również wytwarzają pewien śluz, którym rozpuszczają nadmiarową tkankę kostną w miejscu zrośnięcia złamanej kości. Ta nadmiarowa tkanka powstaje z komórek krwi i tkanek tworzących obrzek wokół miejsca złamania, które z czasem kostnieją tworząc tam zgrubienie a te "mikroby" swoim śluzem wydzielanym podczas przemieszczania się, ową nadmiarową tkankę kostną rozpuszczają do standarowego wymiaru kości. Zapewne podobny mechanizm działa też u zwierząt, co dowodzi jak skomplikowanymi organizmami jesteśmy. 

Portret użytkownika inzynier magister

"Dając komórkom ludzkim

"Dając komórkom ludzkim możliwość tworzenia nowych struktur i zadań, badacze uwolnili ich ukryty potencjał." ten potencjał jest opisywany w książkach fantastyczno naukowych i filmach sci-fi jako nowe humanoidy z możliwościamu super bohaterów tak jak w filmach marvela ! chodzi o ufo istoty które mają być nadludzmi oraz zapewnić nieśmiertelność elitom NWO z loży wolnomurarskich bafometa !!! dodatkowo w Apokalipsie św. Jana jest info że ludzie po zarzyciu takich modyfikacji oszaaleją i będą szukać śmierci ale jej nie znajdą !

"I w owe dni ludzie szukać będą śmierci, ale jej nie znajdą, i będą chcieli umrzeć, ale śmierć od nich ucieknie" - Apokalipsa 9:6

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika zolik

Nie wydaje mi sie żeby ludzie

Nie wydaje mi sie żeby ludzie byli w stanie uzyskać taką moc jaką posiada pan Bóg i sami uczynic się nieśmiertelnymi w ten sposób. Mi ten cytat z bibli bardziej pasuje do virtualnej rzeczywistosci. Ludzie się zaczipują zostaną podłączeni do VR i tam uwięzieni. Nie będą mogli się z tamtąd uwolnić nawet zabijajc się bo przeciez w swiecie wirtualnym mozesz byc niezniszczalny

Skomentuj