Ludzkie DNA zawiera ślad po epidemii koronawirusa, sprzed 20 000 lat!

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Stare przysłowie mówi, że historia lubi się powtarzać. Badając ludzkie DNA, genetycy odkryli, że w naszej starożytnej przeszłości, doszło już do epidemii koronawirusa. Stało się to w okolicach 25 000 lat temu. Co ciekawe, również doszło do tego w regionie Azji Wschodniej, a tamtejsza pandemia pozostawiła trwałe ślady w DNA współczesnych ludzi z tego rejonu świata.

Grupa naukowców z University of Arizona i Australian Center for Ancient DNA (ACAD) przeprowadziła badanie, w którym zespół zebrał próbki DNA od tysięcy osób z 26 populacji i przeanalizował 420 genów kodujących funkcje VIP. Mowa o genach, które oddziałują konkretnie z koronawirusami (CoV-VIP). Badacze, poszukiwali śladów wskazujących na genetyczne dostosowanie. 42 z tych genów wykazały silne sygnały adaptacyjne i wszystkie znaleziono w populacjach Azji Wschodniej.

Analizy wskazywały na to, że geny ewoluowały szybko jednocześnie pod presją dużego zdarzenia selekcyjnego. Badanie pokazuje, że podczas epidemii niektóre geny zaangażowane w interakcje wirusowe, zostały pozytywnie wyselekcjonowane. Może to prowadzić do zwiększonej odporności i zmniejszenia ryzyka ciężkiego przejścia choroby. Naukowcy uważają, że poszukiwanie śladów genetycznych dawnych epidemii wirusów, może pomóc w leczeniu tych które są dopiero przed nami.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (3 votes)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki [email protected], możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika Quark

Wirusy obecnie są

Wirusy obecnie są wykorzystywane do modyfikacji genowych , więc ... nikogo nie powinno dziwić , że infekcje wirusowe mogą ( i powodują) niewielkie zmiany genetyczne , przeważnie pozostawiając (dołączając) nic nie znaczące swoje geny do DNA "zywiciela"- tkz. "śmieciowe" . Ale mówienie , że "koronawirus" pozostawił ślad to już nadużycie , bo ta nazwa określa dużą grupę wirusów (ok. 300 gatunków) a nie jakiś tam konkretny szczep . Poza tym skoro istnieją dużo bardziej "zjadliwe" wirusy wywołujące choroby o naprawdę dużej śmiertelności i uciążliwych objawach (jak ebola) to po co się przejmować jakimś grypopodobnym szczepem co to raz daje objawy a raz nie ? 

Portret użytkownika Mie

Przecież tyle mówiono o

Przecież tyle mówiono o klątwie faraonow, że ludzie którzy byli przy otwieraniu grobowców zapadali na dziwne choroby i mieli np. problemy z oddychaniem. Covida być może (albo prawdopodobnie) stworzono z tych "pogrobowych" mikrobów. Być może to pozostałość jakiejś broni biogicznej.

Portret użytkownika axell69

[email protected]   w  stopce twierdzi że

[email protected]   w  stopce twierdzi że   studiował   na UW   ,  zapewne  większość czasu spędził   na dziekance  lub wagarach - na c**j    ładujesz takie durnowate posty   ??  niczym   sTallinn   lub  insztalator  ---  masz   odrobinę szacunku dla  samego siebie   ??   Odpowiem za ciebie  - Nie masz  ,   bo jakie studia  taki szacunek 

Portret użytkownika Oppo

Mycobacterium influenza

Mycobacterium influenza (pratek/pałeczka Pfeiffera zwana dziś wirusem grypy), mycobacterium tuberculosis (prątek gruźlicy) czyli szczepy tego co dziś występuje pod nazwą ...Sars-CoV-2. 

I to dlatego szczepionki na gruźlicę powstrzymują Covid, a lekarze dziwnym zbiegiem okoliczności nie widzą identyczności w obustronnym piorunującym zapaleniu płuc w gruźlicy i covidzie.

...zaraz dostanę minusy od 'wykształconych' :-))))))))))))))))

 

Portret użytkownika Oppo

No i mam już minusy od tych,

No i mam już minusy od tych, co nie wiedzą, że mykobakterie są zmiennopostaciowe: mogą wyglądać jak prątek, pałeczka, mykoplazma lub ...SPOR (czyli to, co mikroskop widzi jako wirusa).

Taka jest ich natura DZBANY.

Portret użytkownika Quark

Minusy masz za to , że mylisz

Minusy masz za to , że mylisz BAKTERIE z wirusami . Bakterie to jednokomurkowce a wirusy to zaledwie DNA w otoczce ochronnej bez możliwości rozmnażania się , dlatego pasożytują na infekowanych komurkach . Różnica w rozmiarach też jest znaczna , bo to tak jakby porównać cegłę (bakterię) do włosa (wirusa) .

Strony

Skomentuj