Ludzkie DNA zawiera ślad po epidemii koronawirusa, sprzed 20 000 lat!

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Stare przysłowie mówi, że historia lubi się powtarzać. Badając ludzkie DNA, genetycy odkryli, że w naszej starożytnej przeszłości, doszło już do epidemii koronawirusa. Stało się to w okolicach 25 000 lat temu. Co ciekawe, również doszło do tego w regionie Azji Wschodniej, a tamtejsza pandemia pozostawiła trwałe ślady w DNA współczesnych ludzi z tego rejonu świata.

Grupa naukowców z University of Arizona i Australian Center for Ancient DNA (ACAD) przeprowadziła badanie, w którym zespół zebrał próbki DNA od tysięcy osób z 26 populacji i przeanalizował 420 genów kodujących funkcje VIP. Mowa o genach, które oddziałują konkretnie z koronawirusami (CoV-VIP). Badacze, poszukiwali śladów wskazujących na genetyczne dostosowanie. 42 z tych genów wykazały silne sygnały adaptacyjne i wszystkie znaleziono w populacjach Azji Wschodniej.

Analizy wskazywały na to, że geny ewoluowały szybko jednocześnie pod presją dużego zdarzenia selekcyjnego. Badanie pokazuje, że podczas epidemii niektóre geny zaangażowane w interakcje wirusowe, zostały pozytywnie wyselekcjonowane. Może to prowadzić do zwiększonej odporności i zmniejszenia ryzyka ciężkiego przejścia choroby. Naukowcy uważają, że poszukiwanie śladów genetycznych dawnych epidemii wirusów, może pomóc w leczeniu tych które są dopiero przed nami.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (3 votes)
Opublikował: M@tis
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki M@tisa, możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika Quark

Wirusy obecnie są

Wirusy obecnie są wykorzystywane do modyfikacji genowych , więc ... nikogo nie powinno dziwić , że infekcje wirusowe mogą ( i powodują) niewielkie zmiany genetyczne , przeważnie pozostawiając (dołączając) nic nie znaczące swoje geny do DNA "zywiciela"- tkz. "śmieciowe" . Ale mówienie , że "koronawirus" pozostawił ślad to już nadużycie , bo ta nazwa określa dużą grupę wirusów (ok. 300 gatunków) a nie jakiś tam konkretny szczep . Poza tym skoro istnieją dużo bardziej "zjadliwe" wirusy wywołujące choroby o naprawdę dużej śmiertelności i uciążliwych objawach (jak ebola) to po co się przejmować jakimś grypopodobnym szczepem co to raz daje objawy a raz nie ? 

Portret użytkownika Mie

Przecież tyle mówiono o

Przecież tyle mówiono o klątwie faraonow, że ludzie którzy byli przy otwieraniu grobowców zapadali na dziwne choroby i mieli np. problemy z oddychaniem. Covida być może (albo prawdopodobnie) stworzono z tych "pogrobowych" mikrobów. Być może to pozostałość jakiejś broni biogicznej.

Portret użytkownika axell69

M@tis   w  stopce twierdzi że

M@tis   w  stopce twierdzi że   studiował   na UW   ,  zapewne  większość czasu spędził   na dziekance  lub wagarach - na c**j    ładujesz takie durnowate posty   ??  niczym   sTallinn   lub  insztalator  ---  masz   odrobinę szacunku dla  samego siebie   ??   Odpowiem za ciebie  - Nie masz  ,   bo jakie studia  taki szacunek 

"Płaskoziemcy łączą wysiłki  na całej kuli  Ziemskiej"  - znalezione w sieci xD

Portret użytkownika Oppo

Mycobacterium influenza

Mycobacterium influenza (pratek/pałeczka Pfeiffera zwana dziś wirusem grypy), mycobacterium tuberculosis (prątek gruźlicy) czyli szczepy tego co dziś występuje pod nazwą ...Sars-CoV-2. 

I to dlatego szczepionki na gruźlicę powstrzymują Covid, a lekarze dziwnym zbiegiem okoliczności nie widzą identyczności w obustronnym piorunującym zapaleniu płuc w gruźlicy i covidzie.

...zaraz dostanę minusy od 'wykształconych' :-))))))))))))))))

 

Portret użytkownika Oppo

No i mam już minusy od tych,

No i mam już minusy od tych, co nie wiedzą, że mykobakterie są zmiennopostaciowe: mogą wyglądać jak prątek, pałeczka, mykoplazma lub ...SPOR (czyli to, co mikroskop widzi jako wirusa).

Taka jest ich natura DZBANY.

Portret użytkownika Quark

Minusy masz za to , że mylisz

Minusy masz za to , że mylisz BAKTERIE z wirusami . Bakterie to jednokomurkowce a wirusy to zaledwie DNA w otoczce ochronnej bez możliwości rozmnażania się , dlatego pasożytują na infekowanych komurkach . Różnica w rozmiarach też jest znaczna , bo to tak jakby porównać cegłę (bakterię) do włosa (wirusa) .

Portret użytkownika Oppo

To ty mylisz mykoplazmy z

To ty mylisz mykoplazmy z bakteriami (za przywoleniem biologów od ok 1930r). Mykoplazmy nie są bakteriami, a ich formy przetrwalnikowe (wyglądające jak spory) to właśnie kod genetyczny otorbiony białkiem, który jest wielkości wirusa (spełnia kryterium sita). 

Wiele "wirusów' to przetrwalniki mykoplazm, które po dostaniu się do właściwego środowiska uruchamiają się w trybie replikacji w komórkach gospodarza.

Portret użytkownika Antymongol

Tylko idiota mógł napisać

Tylko idiota mógł napisać pandemia.... Mam katar dzisiaj w Warszawie dzwońcie do ministerstwa etiopii że wybuchła pandemia.... Banda idiotow skoro tylko azja to gówno a nie pandemia wy dezinformacyjne talmudyczne ścierwa 

Skomentuj