Ludzie zabiją setki tysięcy rekinów, aby wyprodukować szczepionki przeciw COVID-19

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Grupa przyrodników troszcząca się o rekiny poważnie obawia się, że ponad 500 tys. tych zwierząt może zostać zabitych w celu uzyskania potencjalnych szczepionek. Okazuje się, że skwalen, naturalnie występujący węglowodór triterpenowy, po raz pierwszy odkryty w wątrobie rekina w 1916 roku, jest częścią niektórych potencjalnych szczepionek przeciwko COVID-19.

 

Brytyjska firma farmaceutyczna GlaxoSmithKline wykorzystuje obecnie skwalen z wątroby rekina do tworzenia szczepionek przeciw grypie. Firma podała w maju, że zamierza wyprodukować miliard dawek związku do potencjalnego zastosowania w szczepionkach przeciwko koronawirusowi.

 

Shark Allies, kalifornijska grupa obrońców rekinów, szacuje, że zaszczepienie wszystkich osób na świecie jedną dawką szczepionki przeciwko COVID-19 zawierającej skwalen wymagałoby śmierci około 250 tys. rekinów, ale liczba ta podwaja się, jeśli każda osoba potrzebuje dwóch zastrzyków.

 

Jednocześnie przedstawiciele firmy opracowującej szczepionkę powiedzieli, że firma „zobowiązuje się do przestrzegania zasad ochrony środowiska i bada możliwość wykorzystania alternatywnych źródeł surowców, gdy tylko będzie to możliwe”.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Szkarłatny Leon

Teraz niech mi pseudonaukowe

Teraz niech mi pseudonaukowe troliki powiedzą gdzie się podziała ta wszechpotężna nauka, ta wiedza z rozbijania materii w CERN'ie, ta wiedza osiągnięta dzięki tym wszystkim pseudonaukowym teoriom tych waszych wybitnych nieukowców, tych noblistów? Nie widzę żadnych osiągnięć skoro cały czas zabija się rekiny i inne zwierzęta by pozyskać z nich jakąś substancję chemiczną, gdyby ci pro-eko nieukowcy potrafili dzięki tym wszystkim grantom wyprodukować taki Skwalen czy inne substancje pozyskiwane ze zwierząt czy roślin... ale nie są w stanie tego zrobić, nie są w stanie nawet syntetycznej kokainy wyprodukować choć mieli by natym złoty interes. Niestety bez poznania natury Eteru który jest ignorowany nauka nie jest w stanie wejść na wyższy poziom.

 

Szacuje się że  co drugi człowiek na ziemi zachoruje na raka a ty ciągle wierzysz w naukę i postęp cywilizacyjny?

 

Portret użytkownika euklides

Nie ma to jak zaj..ć pół

Nie ma to jak zaj..ć pół miliona stworzeń po to by mieć wątpliwej jakości preparat na bezobjawowego wirusa. Gdzie jest k.a jakiś multiświatowy sąd, który odeśle wreszcie pop.ców gnębiących tą planetę do pierdla wieczystego.

PILNE! Linkuj ciekawe artykuły znz u siebie na koncie społecznościowym. Zwiększaj zasięg. 

Portret użytkownika Uther Lightbringer

Też mi się wydaje, że o to

Też mi się wydaje, że o to chodzi. Tym bardziej patrzac na to, że korporacjami farmaceutycznymi rządzą psychopaci, zaś ich mocodawcy mają wobec ludzkości zbrodnicze zamiary. Inna sprawa, że w ciągu kilkudziesięciu lat wybito bardzo dużo rekinów i w niektórych rejonach klasyfikowane są jako zwierzęta zagrożone wyginięciem.

Portret użytkownika Kwazar

No i jak będzie wyglądał

No i jak będzie wyglądał świat bez rekinów ? Nie wiem.Wiem natomiast jak wyglądają kolejne symptomy świata, który już dawno kompletnie oszalał. Nie,nie kocham rekinów.Powiedziałem tylko, że świat już dawno oszalał.Tak będzie już coś ze 30 lat, tego niepowstrzymanego zejścia w otchłanie katastrofy.

Skomentuj