Ludzie naprawdę mają szósty zmysł pozwalający wykryć pola magnetyczne

Kategorie: 

dermeisterjulz.files.wordpress.com

Od dawna wiadomo, że niektóre organizmy mają swoiste dodatkowe zmysłu. Ludzie na przykład czasem mają umiejętność widzenia rzeczy zanim one nastąpią. Tym razem naukowcy udowodnili, że ludzie naprawdę mają szósty zmysł, który pozwala im wykrywać pole magnetyczne.

 

Badania wykazały, że ludzkość może mieć takie same wyczucie pola magnetycznego Ziemi jak to, które już dawno udowodniono u zwierząt.

 

Po umieszczeniu białka z ludzkiej siatkówki w muszkach owocowych, naukowcy zauważyli, że owady zmieniały swój tor lotu tak, jakby ich oczy nie zostało zmienione. To sugeruje, że coś takiego jak "Szósty zmysł" istnieje w ludzi, ale możemy nie być tego świadomi.

 

Zwierzęta używają takiego rodzaju widzenia, aby przemierzać długie dystanse podczas migracji lub, w przypadku ptaków by "widzieć", gdzie lecą.

 

Neurobiolog Steven Reppert z University of Massachusetts Medical School, powiedział dla portalu LiveScience:

"To stawia pytanie: Może powinniśmy przemyśleć istnienie szóstego zmysłu? "

"Uważa się, że jest bardzo ważne, w jaki sposób zwierzęta migrują. Być może białko to również spełnia ważną funkcję w pomiarze pola magnetycznego u ludzi."

"To może pomóc zrozumieć, w jaki sposób zwierzęta postrzegają to, jakie obiekty znajdują się w czasie i przestrzeni i to w sposób, o którym nie pomyśleliśmy wcześniej."

"Być może to białko szóstego zmysłu spełnia również ważną funkcję w pomiarze pola magnetycznego u ludzi"

Pod koniec 1970 roku, fizyk Klaus Schulten doszedł do wniosku, że ptaki nawigują opierając się na geomagnetycznych reakcjach wrażliwych biochemiczne zachodzących w ich oczach. Badania wykazały, że w oku znajdują się specjalne komórki wykonujące te zadania przy użyciu białka o nazwie kryptochrom.

 

Zespół profesora Repperta używa dzikich muszek owocowych i zastępuje ich wersję, kryptochromu z ludzkiego odpowiednika a następnie umieszcza je w labiryncie z każdej strony zakończonego cewką. Następnie wysyłał prąd tak, że cewka została namagnesowana w sposób, który naśladował pole elektromagnetyczne Ziemi.

 

Muchy odpowiedział w taki sam sposób, jak gdyby ich kryptochrom, zamierzał unikać pól magnetycznych lub kierunkować się według nich. Poprzednie badanie z Oxford University odkryło, że ptaki mogą być w stanie "zobaczyć" ziemskie pole elektromagnetyczne wtedy, gdy lecą po niebie.

 

Testy wykazały, że różne reakcje zachodzą w oczach wszystkich ptaków w zależności od sposobu, w jaki obraca się pole elektromagnetyczne. Reakcje te mogą utworzyć obraz pola w różnych odcieniach jasnego i ciemnego na całym torze lotu ptaka. Nowe badania zostały opublikowane w czasopiśmie Nature Communications.

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika kika

czym faktycznie jest 6

czym faktycznie jest 6 zmysł?kiedys tez myslalam, ze to ponadzmysłowe odczuwaniewiele czytałam na ten temat, bo bardzo ciekawe,jest taki art. " Fizyka szóstego zmysłu" , w którym autor świetnie wyjaśnia róznice, o której nie miałam pojęcia, ale chyba nadal nie mam Smile

Portret użytkownika Rasta4Peace

My ludzie potrafimy wyczuwać

My ludzie potrafimy wyczuwać energie,pole magnetyczne, w kazdym momencie swojego zycia wysylamy energie do góry, zwierzeta to widzą dokładnie. Niestety poprzez zsystemowanie naszej pieknej rasy ludzi nie poinformowano nas o tym, dobrym przykladem są pszczoły ktore patrząc na obliczenia nie mogą latac bo ich skrzydla są za małe do ciała... Ale czy pszczołom to ktoś kolwiek wczesniej powiedział? Możemy dosłownie wszystko moi kochani tworzymy rzeczywistosc z ideii. = )

Thrive - Wzrost napisy PL - 
ViP  ~~ Victoria is Peace ~~

Portret użytkownika Papierowy Czad

A teraz pytanie: Czy

A teraz pytanie: Czy urządzenia elektroniczne generują jakieś pole, i, czy jesteśmy w stanie je wyczuwać? (coś na pograniczu słyszalnego szumu z domieszką napięcia, czasem kłucia, po dłuższej ekspozycji zwłaszcza - nie wiadomo, projekcja to, czy rzeczywistość)
 
Tak, to ja. Wink

Ekoświatek

Portret użytkownika emma57

Jak się uda dogadac ze swoją

Jak się uda dogadac ze swoją Podswiadomością (Niższym Ja, Duszą ?), to można włączyc opcję życia ze zdolnością prekognicji. Tylko, że to byłoby bardzo męczące.  To jakby zaczynac czytac książkę i znac dialogi na parę kartek naprzód.  Znajomy mnie kiedyś podpuszczał, żebym przewidziała numery lotto. Tak mu mądrze odpowiedziałam, że gdybym tę umiejętnośc posiadała, a więc na tak wysokim stopniu rozwoju się znajdowała, to pieniądze byłyby mi zbędne.

Portret użytkownika ILLUMIGEN

Jest to cecha zupełnie

Jest to cecha zupełnie niezależna. Wyobraź sobie niewidomego. Podczas utraty wzroku inne cechy zyskują doskonałość- słuch jest o wiele bardziej czuły i o ile może mieć zdolność odczytu dźwięku fal magnetycznych, tak i oko ludzkie ma możliwość postrzegania pola magnetycznego, lecz jest ono kodowane w zupełnie inny sposób niż obraz który postrzegamy w barwach i zarysach.

Liczy sie to w co wierzysz, lecz wiara ma jedynie tylko wtedy sens, gdy mozesz jej wartość uzasadnić

Skomentuj