Ludzie mieszkający w pobliżu płonącej katedry Notre Dame mogą być zatruci ołowiem

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Ludzie mieszkający w pobliżu paryskiej katedry Notre Dame mogli zostać narażeni na zatrucie ołowiem, w związku z pożarem, który zniszczył iglicę i dach znanej na całym świecie budowli.

Paryjska agencja zdrowia wydała zalecenie, by dzieci poniżej siódmego roku życia i kobiety w ciąży, mieszkające w pobliżu katedry Notre Dame, obowiązkowo wykonały badania krwi na obecność ołowiu. Ogromny pożar, do którego doszło 15 kwietnia bieżącego roku, wysłał w powietrze tony tego toksycznego metalu.

 

Władze w Paryżu poinformowały, że poziom ołowiu we krwi przebadanego dziecka, zamieszkującego okolice katedry Notre Dame, znacznie przekraczał przyjęte normy. Pobrane próbki gleby również wykazały, że poziom ołowiu jest bardzo wysoki. Władze miasta zarządziły już sprzątanie pyłu ołowiowego na całym terenie wokół katedry.

Według Światowej Organizacji Zdrowia, małe dzieci są szczególnie narażone na toksyczne działanie ołowiu, a potencjalne konsekwencje zdrowotne mogą obejmować nawet uszkodzenie mózgu i układu nerwowego. Ołów powoduje również długotrwałe szkody u osób dorosłych, w tym zwiększone ryzyko nadciśnienia krwi i uszkodzenia nerek. Narażenie kobiet w ciąży na wysoki poziom ołowiu może z kolei skutkować poronieniem lub urodzeniem chorego płodu.

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.5 (2 votes)
Opublikował: ZychMan
Portret użytkownika ZychMan

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl od ponad 2 lat. Specjalista z zakresu Internetu i tematyki naukowej. Nie stroni również od bieżących tematów politycznych.


Komentarze

Portret użytkownika minoduesp

Coś mi się wydaje ,że duże

Coś mi się wydaje ,że duże stężenie ołowiu we krwi mieli wszyscy ,którzy przez lata musieli wdychać spaliny z benzyny etylizowanej czteroetylkiem ołowiu.... wtedy to jakoś mikomu nie przeszkadzało.(wystarczy sobie przypomnieć ,że rury wydechowe samochodów miały wtedy wewnątrz zwykle szary kolor - od osadzonego ołowiu.) A czepiają się eternitu ,który sobie spokojnie leży na dachu i wątpię aby był choć JEDEN przypadek zatrucia azbestem rzekomo z niego uwalnianym. 

Portret użytkownika piotr p

Ołów ma niską temp. topnienia

Ołów ma niską temp. topnienia i w przypadku pożaru powinien się stopić i osiąść na posadce gdyż jest ciężki. Aby powstał pył ołowiowy to ołów musiał by wyparować a to jest możliwe jeśli temp. pożaru była bardzo wysoka czyli nie pochodziła z palącego się drewna lecz z tego co to drewno spalało.

Portret użytkownika dziiadek ze wsi

Przepis na rozweselającego i

Przepis na rozweselającego i zdrowego strzała na weekend:

Kupujesz 200 setki spirytusu. W 2 litrowym dzbanku parzysz herbatkę dzikiej róży z drugą tj miętą może być nawet smakowa np mięta pomarańczowa z Herbapolu. Parzysz w dzbanku róże i mięte max godzinę i wyciągasz szczury z dzbanka. Odlewasz 0,5 litra wystudzonego naparu, wystudzonego!!! Na zimno robi się fuzje. Odmierzasz 0,5 lita w specjalnym dzbanku. Wlewasz 0,5 litra róży z mięta do flachy 0,7 po wódce. Dopełniasz powoli przez lejek 200 spirytusu. Mieszasz powoli. Odstawiasz minimum na 4 doby żeby się przegryzło. Nie wolno popijać wcześniej - musi się przepalić 4 doby minimum a można więcej. Mieszać delikatnie codziennie. Zapewniam, że po wypiciu nie ma żadnego kaca. Podczas picia nie wolno jeść syfu z tej durnej cywilizacji tz lodów i innych zapiekanek czy chujowego grilla. Można marzerać się do upadłego, ale tylko pojedynczymi "rzeczami" (np truskawkami czereśniami) nie wolno nic mieszać ze sobą. Zdrówko!

Portret użytkownika Ya

Napisałbym tutaj coś

Napisałbym tutaj coś ciekawego o wpływie ołowiu na człowieka, ale wiedza ta jest ogólnodostęþna i nie ma sensu jej przepisywać. W skrócie - w okolicach spalonej katedry przybędzie trochę debili.

Portret użytkownika Illuminat13

wszystkie katedry meczety

wszystkie katedry meczety byly budowane na liniach mocy aby niewolic swoja ideologia narody Siatka geomantyczna zostala uwolniona spod brzemienia ciemnej mocy dlatego jest globalne przebudzenie swiadomosci Muzelmanie zydzi chrzescijanie widza jak byli oklamywani przez swoich kaplanow    Ley lines to jak gdyby sieć Internetu powstała przed tysiącami lat. Tą drogą odbywał się bezpośredni przekaz wiedzy i inspiracji twórczej nawet do najodleglejszych rejonów kuli ziemskiej. Wystarczyło, aby ludzie będący na odpowiednim poziomie rozwoju wewnętrznego osiedlili się w miejscach mocy znajdujących się na liniach geomantycznych. Przebywając tam, byli niejako samoistnie inicjowani w wiedzę natury, nagle doznawali olśnień, dokonywali genialnych i wiekopomnych odkryć służących dobru ludzkości.  http://www.swietageometria.info/geometryczne-siatki-ziemi?start=1  czakry ziemi kreca sie coraz szybciej u ludzi takze

4 Niemożliwe jest3 bowiem tych - którzy raz zostali oświeceni, a nawet zakosztowali daru niebieskiego

Skomentuj