Luc Montagnier, współodkrywca HIV, umarł nagle w wieku 89 lat

Kategorie: 

Źródło: Wikipedia

Luc Montagnier, francuski wirusolog uznawany za współodkrywcę ludzkiego wirusa HIV, wywołującego nabyte niedobory odporności, zmarł nagle w wieku 89 lat.

 

Montagnier został uhonorowany Nagrodą Nobla w 2008 roku za pracę nad izolacją wirusa wywołującego AIDS. Był chwalony za tę pracę, ale później krytykowano go za rzekomo nienaukowe twierdzenia dotyczące autyzmu i Covid-19. Twierdził między innymi, że zaszczepieni mogą zachorować na coś w rodzaju AIDS.

 

Lokalny portal informacyjny FranceSoir poinformował , że uczony zmarł we wtorek w Neuilly-sur-Seine „w otoczeniu swoich dzieci”.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika kolo21

Wirus AIDS niby wyizolowany a

Wirus AIDS niby wyizolowany a jednak nie. Istnieje tylko jedna fotka jego wielkosci znaczka pocztowego. A wyizolował go żydwski naukowiec za co dostaół jobla. Najwięcej zgonów w USA przyniosło leczenie tego niby wirusa niż sam wirus tak samo jak dzisiaj koronka.

kolo21

Portret użytkownika ​​​​​euklides

Wielka strata, gość wyglądał

Wielka strata, gość wyglądał może na 70, a nie 89. Ale cały ten świat ma HIV, więc niech kosmiczni lekarze albo go uleczą albo niech wreszcie zdechnie, bo bo na co komu to krótkie życie wśród debili, gdzie twój dorobek może podważyć taki dzban jak Tomek Lis.

Skomentuj