Łotwa wprowadzi zakaz posiadania broni przez obywateli Rosji i Białorusi

Kategorie: 

Źródło: tg

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Łotwy przygotowuje poprawki do ustawy, które zabraniają obywatelom Rosji i Białorusi noszenia lub przechowywania broni palnej, a Komisja Obrony, Spraw Wewnętrznych i Zapobiegania Korupcji Saeimy jest gotowa jak najszybciej je rozpatrzyć i wysłać je do Saeimy do dalszego zatwierdzenia, powiedział w rozmowie z agencją LETA przewodniczący komisji Juris Rancans.

 

Polityk wyraził poparcie dla propozycji resortu, powołując się na oświadczenia Służby Bezpieczeństwa państwa o rzekomym ryzyku wydawania zezwoleń na przewóz broni obywatelom Rosji i Białorusi na Łotwie.

 

Członek Stowarzyszenia Narodowego Rihards Kols również uważa, że konieczne jest zrewidowanie ustawy o obrocie bronią, która obecnie umożliwia uzyskanie pozwolenia na broń osobom posiadającym pozwolenie na pobyt na Łotwie. Zdaniem polityka, siły bezpieczeństwa, kierując się względami bezpieczeństwa narodowego, powinny ocenić, czy konieczne jest cofnięcie zezwoleń na noszenie broni wydawanych obywatelom Rosji i Białorusi.

 

Jego zdaniem należy również ocenić przypadki, w których takie zezwolenie otrzymywali obywatele lub nie-obywatele Łotwy, którzy sprzeciwiali się państwu lub popierali rosyjską agresję.

 

Jednocześnie wspomniał, że aby uzyskać zezwolenie na posiadanie lub noszenie broni do samoobrony lub broni kategorii B, trzeba przejść skomplikowaną procedurę. Parlamentarzystka uważa, że powinniśmy uczyć się na przykładzie Ukrainy i obywatele powinni mieć prawo do uzyskania pozwoleń na broń do samoobrony w mniej skomplikowany sposób.

 

Poseł Andriej Judin (Nowa Jedność) zasugerował, aby najpierw zaprosić przedstawicieli MSW, aby powiedzieli, którym obywatelom Rosji i Białorusi wydano zezwolenia na noszenie broni palnej, gdyż nie sądzi, by resort wyda te zezwolenia bez oceny ryzyka. Poseł jednak uważa za dyskusyjne, czy w ogóle cudzoziemcy powinni mieć pozwolenie na noszenie broni palnej. Judin podkreślił, że nie powinno być agitacji, bo „to nie są partyzanci z sąsiedniego kraju, którzy przybyli tu, by zaszkodzić Łotwie”.

 

Jak informowaliśmy, 193 obywateli Białorusi i Rosji ma zarejestrowaną broń na Łotwie – poinformowała LETA policja państwowa.

 

Tego lata w umowie koalicyjnej nowego rządu estońskiego strony zobowiązały się do zakazania obywatelom Rosji i Białorusi noszenia broni palnej w Estonii, a także mogą rozważyć cofnięcie pozwoleń na broń innym osobom nieprzyjaznym państwu.

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Q

Czemu na zdjęciu są

Czemu na zdjęciu są archaiczne karabiny skałkowe ? To sugeruje jakoby ów zakaz właśnie takiej broni dotyczył a rosjanie mogą posiadać współczesną broń palną i to bez specjalnego zezwolenia, podobnie jak amerykanie - tylko polak musi spełnić rygorystyczne wymagania, zdać egzaminy, umotywować przekonująco potrzebę jej posiadania no i odstać swoje w kolejce. Wychodzi więc na to że władza nie ma zaufania do swojego narodu, czyli albo uznają nas za niedopowiedzialnych albo to nie nasza władza.

słowian dobrej woli jest więcej -słowiański wiec , słowiański zew , słowiański duch , słowiańska krew !

Portret użytkownika ba

Mateusza 7:13 „Wchodźcie

Mateusza 7:13 „Wchodźcie przez ciasną bramę+, bo szeroka jest brama i przestronna droga prowadząca do zagłady i wielu wchodzi właśnie tą bramą. 14 Natomiast ciasna jest brama i wąska droga prowadząca do życia i niewielu ją znajduje+.

A co to oznacza  " niewielu ją znajduje " ? :

1 Piotra 4: 18 „A jeśli prawy człowiek z trudem dostępuje wybawienia, to co się stanie z bezbożnym i grzesznikiem?”

 

Portret użytkownika Q

Zamiast wciąż tu kopiować

Zamiast wciąż tu kopiować biblijne cytaty zacząłbyś lepiej prezentować swoje własne myśli wypracowane na gruncie owych cytatów. Bo pitolić o jakichś "bramach, wielbłądach i uchach igielnych" to każdy potrafi ale już powiedzieć coś z sensem tak by ludzie to zrozumieli to nie ma komu. Ludzie umieją czytać i bibliję też mają, więc sami sobie mogą psalmy czy inne tam zapiski poczytać.

słowian dobrej woli jest więcej -słowiański wiec , słowiański zew , słowiański duch , słowiańska krew !

Portret użytkownika Q

Co komu po prawie do

Co komu po prawie do posiadania broni wobec czołgów, rakiet, samolotów i artylerii ? Wogóle to straszenie Rosją staje się już nudne.. tak jakby ruscy o niczym innym nie myśleli jak tylko o kolejnych podbojach. Gdyby faktycznie im zależało to Ukrainę spacyfikowaliby w tydzień a tu postępów nie widać. Hitler po takim czasie to już pół europy zajął. 

Strony

Skomentuj