Łotwa wprowadza twardy lockdown. Zamknięto sklepy i ogłoszono godzinę policyjną

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Władze Łotwy podjęły radykalną decyzję o wprowadzeniu twardego lockdownu. Oznacza to, że w kraju zamknięte zostały m.in. sklepy i restauracje oraz zawieszono zawody, które uznano za "zbędne". Ponadto w nocy będzie obowiązywać godzina policyjna. Rząd zamierza w przyszłym miesiącu luzować obostrzenia, ale tylko dla zaszczepionych.

 

 

Twardy lockdown na Łotwie wprowadzono w czwartek i będzie obowiązywał aż przez 4 tygodnie. Powodem tej decyzji jest wzrost liczby zakażeń, ale rząd, choć nie mówił tego wprost, obwinił osoby niezaszczepione za obecną sytuację epidemiczną. "Nasz system medyczny jest zagrożony. Jedynym sposobem na wyjście z kryzysu jest zaszczepienie się. Przepraszam tych, którzy już się zaszczepili" - powiedział premier Krisjanis Karins. Na Łotwie zaszczepiło się dotychczas około 54% mieszkańców.

Czterotygodniowy lockdown oznacza zamknięcie sklepów, szkół, restauracji, klubów i miejsc rozrywki, ale otwarte pozostaną placówki handlowe. Funkcjonować będą tylko podstawowe usługi, a od godz. 20:00 do 5:00 rano będzie obowiązywała godzina policyjna. Innymi słowy, mieszkańcom nakazuje się pozostanie w domach i ograniczenie kontaktów z innymi. Rząd odwołał w zeszłym tygodniu większość planowanych operacji, aby personel mógł zająć się chorymi na COVID-19.

 

Łotwa zapowiedziała również, że obostrzenia będą w przyszłości łagodzone w pierwszej kolejności dla osób zaszczepionych. To kolejny kraj, który zamierza wprowadzić dyskryminację sanitarną. Na chwilę obecną nie wiadomo jeszcze, jak to będzie wyglądało, ale jest niemal pewne, że decyzja nie spodoba się osobom niezaszczepionym. Sklepy i restauracje będą najwyraźniej sprawdzać dowody szczepień, aby dokonać segregacji na zaszczepionych i niezaszczepionych.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Set

Ale ty jesteś obleśny. Zdrowe

Ale ty jesteś obleśny. Zdrowe pary robią są równie ohydne. Jeden poprosił małżonkę o to, aby nie podmywała się kilka dni, żeby jak usiądzie na mu na twarz, to on ją wymyje, i tak robią. Facet lubi się bawić w bycie kiblem, ze swojego języka robi papier toaletowy dla swojej partnerki albo ręcznik do stóp. No przyznaj, nie jest tak? Wszystkich nas zdrowych to kusi .

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika ​euklides

Rząd odwołał w zeszłym

Rząd odwołał w zeszłym tygodniu większość planowanych operacji, aby personel mógł zająć się chorymi na COVID-19

To wcale nie wygląda jak ludobójstwo.... Ciekawe czy jakby ch...jek z rządu leżał pod kroplówą to też by mu odwołali operację.

Strony

Skomentuj