Łotwa przystąpiła do upadającej strefy Euro

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Wczoraj wzrosła liczba krajów w strefie euro. Osiemnastym członkiem została Łotwa. Co ciekawe tamtejsze społeczeństwo jest przeciwne takiemu krokowi, z czego zupełnie nic nie robią sobie łotewscy politycy.

 

Według badań opinii publicznej, mimo zmasowanej kampanii propagandowej przekonującej do przejścia na Euro, jedynie 8% ankietowanych popiera jego wprowadzenie. Dokładnie 1 stycznia tuż po północy premier Valdis Dombrovskis uroczyście wypłacił pierwsze banknoty euro z łotewskiego bankomatu. Zakłada się, że waluta krajowa będzie zupełnie wycofane z obiegu w dniu 15 stycznia.

 

Przywódcy UE nazywają przystąpienie Łotwy do strefy euro gwarancją zrównoważonego rozwoju dla kraju, ale gdy patrzy się na efekty takich kroków podjętych przez inne kraje członkowskie Unii Europejskiej jest ono korzystne praktycznie wyłącznie dla dużych bogatych państw. Zresztą nawet w krajach takich jak Francja czy Włochy wprowadzenie wspólnej waluty doprowadziło do pauperyzacji społeczeństwa.

 

Jest to jeszcze bardziej odczuwalne w biednych społeczeństwach. Najlepszym przykładem może być Słowacja. Po wprowadzeniu waluty Euro obywatele tego kraju zaczęli masowo przyjeżdżać do Polski na zakupy, ponieważ mitem są powtarzane jak mantra zapewnienia propagandystów, że ceny zostają uczciwie przeliczone. Prawda jest taka, że wszystko idzie w górę poza wynagrodzeniami.

 

To właśnie tego najbardziej obawiają się Łotysze. Mają zresztą przykład za miedzą, w sąsiedniej Estonii. Trudno jest znaleźć tam ludzi zadowolonych z tego, że ich kraj pozbawił się suwerenności walutowej. Arogancja polityków łotewskich nieliczących się z wolą ludzi jest też sygnałem, że podobnie może być i u nas. Ktoś przecież musi zapłacić za długi południa Europy, a najłatwiej oskubać zmanipulowanych propagandą biednych obywateli nowych państw członkowskich UE.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika izzo

To nie jest taki głupi pomysł

To nie jest taki głupi pomysł jeżeli strefa euro jest upadająca.
Polska też jest upadająca ale ma złotówkę.
Jeżeli euro upadnie to Łotwa może rozpocząć nowe życie, bo to może oznaczać anulowanie długów i to jest bardzo prawdopodobne, bo to będzie na rękę i Niemcom i Francuzom.
A co zrobi Polska i co się stanie z jej długami gdy pozostanie ze złotówką gdy euro upadnie?
To nie jest takie oczywiste że źle zrobiła. Sytuacja może się odwrócić o 180 stopni i to my zostaniemy w ciemnej d*pie bo euro nie przyjęliśmy.
Nowy etep w gospodarce jest lepszy niż utrwalanie starego dziadostwa.
A ceny u nas też rosną i wcale nie potrzeba euro aby było drożej.
Zachód rządzi bankami i oczywiste jest że oni sobie zrobią lepiej i rodzinie euro niż nam z narodową walutą.
Nie takie przekręty już robili a nie sądzę że zachód robi zapasy złotówki Smile

Trzy etapy poznawania prawdy: najpierw wyśmiewana, później zaprzeczana a na końcu oczywista. Arthur Schopenhauer

Portret użytkownika brutal

kupię sobie ziemie na łotwie

kupię sobie ziemie na łotwie będę bliżej putina zamelduje się tam i będę brał kuroniówkę od nich i z opieki społecznej terz cóś skapnie a potem wrucę na wyspy zachaczę o szwecje i wdepne po kuronia do kraju zielona wyspa tuska i 2japonia bolka tego z wąchami jak obleśny knur 

Skomentuj