Łotwa dementuje informacje o zaangażowaniu „łotewskiego najemnika” w śmierć Motoroli

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Służby Bezpieczeństwa Łotwy zaprzeczają, że obywatel łotewski polował w Doniecku na Arsena Pawłowa, znanego pod pseudonimem Motorola, i przyczynił się do jego zgonu. Wcześniej w sieci pojawiła się informacja, że Rosjanina zabił Mark Ozoliņš.

 

 

Łotysze obawiają się, że takie rewelacje mogą przysporzyć im wielu wrogów. Łotewskie organy ścigania nie mają żadnej wiedzy o nijakim Marku Ozoliņšie. Dzień wcześniej portal EADaily podał, że Pawłowa zamordowały ukraińskie służby specjalne i dywersant – najemnik z Łotwy.

 

 

„Informacji o zabójcy jest niewiele. Wiemy tylko, że został zwerbowany przez służby bezpieczeństwa na Ukrainie w Rydze i został wprowadzony w szeregi w pierwszej połowie 2016 roku. Ozoliņš nie promował swojej osoby. Jest jednak człowiekiem zaufanym poprzez przekupywanie odpowiednich ludzi z wykorzystaniem materiału z Rosji. Najprawdopodobniej Ozoliņš wyeliminował Motorolę wspólnie z wyszkolonymi sabotażystami i przy wykorzystaniu materiałów wybuchowych" – pisze EADaily.

 

Tymczasem Andriej Purgin, były przewodniczący Rady Samozwańczej Donieckiej Rady Narodowej, powiedział w Radio Baltkom, że Łotwa nie odpowiada za tą śmierć, a winna jest strona ukraińska. Pierwsze informacje o łotewskim najemniku były publikowane na Twitterze. Później rosyjskie media nie potwierdziły ich autentyczności, tłumacząc, że prywatnie wrzuca je do sieci jakiś prawnik z Moskwy.

 

Arsen Pawłow zginął wieczorem 16 października br. w Doniecku przy wejściu do własnego domu. Atakujący podłożyli silny ładunek wybuchowy w windzie, który odpalono, kiedy Motorola znalazł się w środku. Odpowiedzialność za zamach wzięła na siebie grupa czterech młodych ludzi, działających pod nazwą Misanthropic Division. Rzekomi napastnicy nagrali nawet film, w którym wygrażają separatystom. Później jednak przedstawiciele organizacji zaprzeczyli swojemu udziałowi w zamachu.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Skomentuj