Lotniskowiec USS Ronald Reagan zmierza w kierunku Półwyspu Koreańskiego

Kategorie: 

Źródło: US Navy

Reakcją na północnokoreańskie testy rakietowe i jądrowe są zbrojenia Korei Południowej i Japonii oraz organizowanie kolejnych manewrów wojskowych. Jak dowiadujemy się od Ministerstwa Obrony Korei Południowej, w październiku w okolicach Półwyspu Koreańskiego pojawi się amerykański lotniskowiec USS Ronald Reagan. Okręt weźmie udział w manewrach wojskowych.

 

Decyzja w sprawie wysłania USS Ronalda Reagana w pobliże Korei Południowej została ujawniona w poniedziałek - dzień przed oświadczeniem Donalda Trumpa na forum ONZ, gdzie opowiedział o możliwości "całkowitego zniszczenia" Korei Północnej gdy "nie będzie innego wyjścia". Lotniskowiec ma pojawić się na czas wspólnych ćwiczeń z wojskami Korei Południowej. Tamtejsze Ministerstwo Obrony podało również informację o ćwiczeniach polegających na wykrywaniu pocisków balistycznych, które odbędą się we wrześniu i październiku z udziałem Japonii, Korei Południowej i USA. W tym samym czasie Stany Zjednoczone rozważają strzelanie do północnokoreańskich rakiet balistycznych nawet w sytuacjach, gdy nie będą one stwarzać żadnego zagrożenia.

 

Nad Półwyspem Koreańskim w ciągu jednego dnia, również w poniedziałek, odbył się lot dwóch bombowców strategicznych B-1 oraz czterech myśliwców F-35B - maszyny przeleciały w pobliżu koreańskiej strefy zdemilitaryzowanej. Samoloty B-1 i F-35B wzięły także udział we wspólnych manewrach z czterema japońskimi myśliwcami F-2 nad wyspą Kiusiu.

Źródło: U.S. Pacific Command

Na początku września USA zniosły ograniczenia dotyczące wielkości głowic w pociskach balistycznych, znajdujących się na wyposażeniu wojsk południowokoreańskich - dotychczas obowiązywało ograniczenie do 500 kilogramów. Co więcej, Korea Południowa zainstalowała dodatkowe cztery systemy amerykańskiej technologii antybalistycznej THAAD, która jeszcze niedawno wywoływała w kraju spore kontrowersje.

 

Choć regularne manewry wojsk amerykańskich mocno drażnią wodza Korei Północnej, najbardziej zaniepokojone w tej sytuacji są Chiny, którym nie podoba się wzmożona aktywność sił zbrojnych USA w regionie a także obecność systemu rakietowego THAAD. Tymczasem Korea Północna może przeprowadzić kolejne próby rakietowe co da pretekst Stanom Zjednoczonym dla dalszego wzmacniania swoich sił w Azji Wschodniej.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika dd

Chiny oczywiście

Chiny oczywiście zaniepokojone bo to one chcą być szeryfem w tamtym rejonie a poza tym to amerykancki sprzęt to oczywiście też szpiegowanie. A z drugiej strony taki lotniskowiec to zapalnik do beczki z prochem - jak go odpalą koreańczycy to wówczas efekt będzie nie do przewidzenia.

Portret użytkownika Rasta4Peace

wczesniej dryfował, coś w

wczesniej dryfował, coś w rodzaju zamachu. Raz to incydent a raz atak chorego psychicznie człowieka. Małymi kroczkami myślą że ludzi jak żabe ugotują.
Ukraińcy któregoś razu fajnie zrobili, wynieśli garniaka i go do śmietnika wrzucili. I tam zostańblać mówią Biggrin gościa garniak pewnie wart więcej niż pół wsi ma zaskurniaków ehhh 

Thrive - Wzrost napisy PL - 
ViP  ~~ Victoria is Peace ~~

Strony

Skomentuj