Lotnisko w Puebla musiało zostać zamknięte z powodu aktywności wulkanu Popocatepetl

Kategorie: 

Źródło: Twitter

Meksykańskie władze podjęły w środę decyzję o zamknięciu lotniska w pobliskim mieście Puebla. Uczyniono tak ze względu na zwiększoną aktywność wulkanu Popocatepetl i opady popiołu w obszarze miasta.

 

Przedstawiciele Obrony Cywilnej potwierdzili, że wcześnie rano w środę Popocatepetl wyrzucił spory słup dymu, popiołu i pary sięgający do wysokości około trzech kilometrów. Skutkiem tego były liczne opady popiołu rejestrowane w okolicy wulkanu. Popiół spadał również na lokalny port lotniczy w mieście Puebla, powodując jego czasowe zamknięcie. Według władz służby pracują nad przywróceniem do używalności pasów startowych lotniska.

Źródło: twitter

Popocatepetl to drugi najwyższy szczyt w Meksyku. Wznosi się na 5400 metrów nad poziomem morza. Wulkan znajduje się około 55 km na południowy-wschód od miasta Mexico City. Ostatnią duża aktywność zarejestrowano tam w 2000 roku, kiedy ewakuowano 50 tysięcy mieszkańców okolicy. Jednak średniej wielkości erupcje trwają niemal nieprzerwane.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj