Loteria dla zaszczepionych nie skusiła Polaków. Co jeszcze wymyśli polski rząd?

Kategorie: 

Źródło: #szczepimysie

PiS chcąc nakłonić Polaków do szczepień na COVID-19, obrał dobrze znaną sobie ścieżkę wypłacania pieniędzy podatników grupce tych, których jakiś tam system wylosuje. Ale dane nie są dla rządu powodem do radości. Niewielu ludzi to kupiło.

Do tej pory Polacy otrzymali 30 milionów dawek tak zwanych szczepionek, z czego ponad 14 milionów otrzymało dwie dawki lub jednodawkową szczepionkę Janssen. Jednak z tego grona tylko niecałe 2 miliony, zdecydowały się zarejestrować w loterii szczepionkowej, w której nagroda główna, to nawet milion złotych.

Rząd zakładał, że wpadł na tak genialny pomysł, że ludzie będą walić drzwiami i oknami, byleby wygrać.

Wychodzi na to, że jeśli ktoś się szczepi, to nie dlatego, że może coś wygrać, ale dlatego, że albo bardzo wierzy oficjalnej narracji mediów i polityków, sugerującej, że szczepionki są wybawieniem, albo robi to, bo chce dostać paszport covidowy i pojechać na wakacje bez restrykcji.

Zatem rząd się przeliczył, tworząc loterię, bo jej założenia i motywacje za nią stojące, były zupełnie inne. To ona miała być koniem pociągowym propagandy, a nie jest.

Ocena: 

5
Średnio: 4.8 (5 votes)
Opublikował: Marcin Kozera
Portret użytkownika Marcin Kozera

Komentarze

Portret użytkownika ​euklides

Raczej strachem o swoją

Raczej strachem o swoją głęboką kieszeń bo nikt ich tam przy tym korycie na siłę nie trzyma, a jakoś się nie kwapią żeby znaleźć jakieś uczciwsze zajęcie, którym nie będzie zainteresowany seryjny samobójca. Poza tym te sk...ny dobrze zdają sobie sprawę z tego co robią i kryją samobója.

Portret użytkownika n

Co jeszcze wymyśli polski

Co jeszcze wymyśli polski rząd ? Po etapie namawiania, imprez plenerowych i loterii co jest charakterystyczne dla okresu wakacyjnego, na jesieni kiedy (być może) pojawi się fala kolejnej epidemii, bardziej groźna i zaraźliwa:

rząd wymyśli izolatoria poza terenem miast dla tych co zachorują a do tej pory sie nie zaszczepili. Będzie znacznie mniej przyjaźnie i łagodnie niż do tej pory. No ale Moraw Jecki ostrzegał, są na  to wszystko przygotowani.

Portret użytkownika ​euklides

G.. przygotują, a nie

G.. przygotują, a nie izolatoria. Są na to za słabi, a poza tym wydali całą kasę na hulajnogi. Będą szukać pomocy u unijnych sku...nów czym już zdążył się wyżalić i wypłakać Morawchujecki. Ale unia jest tak zacietrzewiona na punkcie pisuaru, że odmówi pomocy i będzie kupa śmiechu z niedoyebanych magdalenkowych bandziorków do których nieuchronnie zbliża się stryczek.

Portret użytkownika Quark

Ostatnią szczepionkę

Ostatnią szczepionkę przyjąłem we wojsku 24 lata temu (!) i jakoś przez te prawie ćwierć wieku NIGDY na nic poważnego nie zachorowałem - jakieś tam przeziębienie , mocniejszy katar itp. Czyli można być zdrowym i to bez szczepień okazuje się .. a hulajnogę (jakbym wogóle jej potrzebował) to sobie sam mogę kupić - bez łaski ! 

Portret użytkownika Odwazniak

Im coś jest bardziej

Im coś jest bardziej reklamowane, tym mniej warte uwagi. Reklamują te eksperymenty nawet pocztą, ulotkami rządowymi, za które to płacimy wszyscy. Ileż kasy wydano na reklamę zarazy?

Portret użytkownika Wiertaranachazara

Insztalator niech sie

Insztalator niech sie chazarki ciesza ,ze Polacy sa bierni bo gdyby nie byli to taki chazarek jeden z drugim mialby juz krawat z jezyka...czy tam jak Polacy wola wieszac zamiast lisci...

Portret użytkownika Wiertaranachazara

Znowu link do chazara ,

Znowu link do chazara , insztalator jak zwykle we krwi ma zadanie : Musze wyslac im linka do chazarii, nie moga zapomniec ,ze istnieje taki Rola ktory chce do lasu cha cha chazaria...

 

Strony

Skomentuj