Lot z Wielkiej Brytanii do Australii może trwać tylko dwie godziny!

Kategorie: 

Źródło: ZmianynaZiemi

Możliwość przemieszczania się z jednej strony globu na drugą w ciągu kilku godzin to długo oczekiwana wizja przyszłości lotnictwa. Dzięki innowacjom w dziedzinie lotnictwa kosmicznego, ta wizja może stać się rzeczywistością. Kosmiczne samoloty takie jak Dream Chaser firmy Sierra Space i VSS Imagine firmy Virgin Galactic, obiecują zmienić sposób podróżowania, skracając czas lotu z Wielkiej Brytanii do Australii do zaledwie dwóch godzin.

 

Dream Chaser, projekt opracowywany przez Sierra Space dla NASA, jest jednym z najbardziej oczekiwanych rozwojów w dziedzinie lotnictwa. Ten suborbitalny samolot kosmiczny został zaprojektowany do transportu załogi i ładunku na orbitę okołoziemską i powrotu na Ziemię. Według przedstawicieli firmy, Dream Chaser ma potencjał przewozić pasażerów i ładunek w dowolne miejsce na Ziemię w ciągu kilku godzin, a co najważniejsze, może lądować na konwencjonalnym lotnisku.

 

Firma Virgin Galactic również ma swoje plany związane z samolotami kosmicznymi. Jej najnowszy samolot, VSS Imagine, ma zdolność przewozić do 19 pasażerów i dwóch pilotów. Wystrzelony na wysokość około 100 km przy pomocy rakiety nośnej, samolot rozpocznie lot szybowcowy na powrót na Ziemię, co zapewni pasażerom komfortowe lądowanie.

Jeżeli samoloty kosmiczne staną się rzeczywistością, mogą zrewolucjonizować komercyjne lotnictwo. Czas podróży między odległymi miastami mógłby znacznie się skrócić. Na przykład, lot z Wielkiej Brytanii do Australii, który obecnie trwa około 24 godziny, mógłby potrwać zaledwie dwie godziny.

 

Pomimo obiecujących perspektyw, istnieją też wyzwania. Wdrożenie samolotów kosmicznych na skalę komercyjną wymagałoby budowy specjalistycznych portów lotniczych oraz zmian w ustawodawstwie dotyczącym przestrzeni powietrznej i kosmicznej w różnych krajach.

Mimo tych przeszkód, firmy takie jak Sierra Space i Virgin Galactic są pełne optymizmu i kontynuują prace nad innowacjami w lotnictwie kosmicznym. Jeśli te ambitne projekty okażą się udane, loty kosmiczne mogą zrewolucjonizować podróże na całym świecie, przekształcając naszą wizję przyszłości lotnictwa w rzeczywistość.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

No i znowu mam odkrycie ! Los

No i znowu mam odkrycie ! Los wielkiej brytani i australii może nawet trwać mniej niż dwie godziny. To wszystko zależy jak duże słońce im nie zaświeci bomb wodorowych nad nimi i pod nimi. A należy im się OSTATECZNA JASNOŚĆ NIEMOŻEBNA jak mało komu ! 

Portret użytkownika Kwazar

No a teraz już powolutku :) 

No a teraz już powolutku :)  "Dream Chaser firmy Sierra Space i VSS Imagine firmy Virgin Galactic, obiecują...OBIECUJĄ ???  Lol Czyli zawiera się to w kategoriach a "może jednak NIGDY NIC z tych obiecanek nie wyniknie ? " Albo z pewnośćią NIC NOWEGO, bo dzisiaj plany Concorda i TU 144 wykradziono ? 

Skomentuj