Los Angeles szykuje się na trzęsienie ziemi

Kategorie: 

Lokalizacja wstrząsu z 11 marca 2013 - Źródło: geofon.gfz-potsdam.de

Trzęsienie ziemi o magnitudzie 4,7 stopni w skali Richtera, które wystąpiło w południowej Kalifornii w ten poniedziałek, było najsilniejszym zjawiskiem sejsmicznym, do jakiego doszło w okolicy Los Angeles od 2010 roku. Sejsmolodzy twierdzą, że tak długi spokój może oznaczać nadejście dużego wstrząsu.

 

Ostatnie silne trzęsienie ziemi w tej okolicy nastąpiło w lipcu 2010 roku, kiedy doszło do trzęsienia ziemi o magnitudzie 5,4 stopnia w skali Richtera. Poniedziałkowy wstrząs był odczuwalny od San Jacinto aż po San Andreas.

 

Sejsmolodzy zwracają uwagę, że te wstrząsy mogą być zapowiedzią większego zjawiska. Jeśli jednak miałoby do tego dojść powinno się to stać w ciągu pierwszych 72 godzin po zdarzeniu. I gdyby tak się stało nie byłoby to żadną anomalią, ponieważ w Kalifornii zawsze istnieje ryzyko trzęsienia ziemi. A jak twierdzą niektórzy może pojawić się nawet tsunami. Ludzie uważają, że to nieprawdopodobne tylko, dlatego, że dawno do tego nie doszło.

 

Aby trochę zmienić pojmowanie mieszkańców prowadzone są szkolenia a obywatele są zachęcani do przygotowania zapasów na przynajmniej 14 dni i na pozostawanie w gotowości, ponieważ kataklizm w okolicy uskoku San Andreas jest bardzo prawdopodobny i praktycznie nie do przewidzenia.

 

Gdyby doszło do trzęsienia ziemi na dużą skalę prawdopodobnie zniszczeniu uległaby część infrastruktury części Kalifornii. Przykład tego, co działo się po przejściu huraganów Katrina i Sandy daje trochę wglądu w to, z czym będą się musieli borykać mieszkańcy. Gdyby do tego doszło przerwanie łańcuchów dostaw towarów byłoby prawie natychmiastowe i ludzie byliby zdani na siebie i swoją zapobiegliwość stąd postulat przygotowania mieszkańców i sugestia posiadania zapasów żywności.

 

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika a mnie

a mnie śmieszy to

a mnie śmieszy to przewidywanie uczonych, skąd oni takie rzeczy sobie wróżą , z fusów??
Dawno nie było to pewnie zaniedługo będzie, no śmiech na sali normalnie. Tak samo w 2012 straszyli że może yellowstone będzie erupował i co cisza , owszem pewnie kiedyś to nastąpi może jutro a może za rok albo za 100 lat kto to wie dla mnie prawda jest jedna Ci wszyscy uczeni gó..o wiedzą na jakikolwiek temat błądzą od jednej teorii do drugiej aż wkońcu może coś utrafią.
Najbardziej przerażające jest to że tak wilu ludzi takie głupoty czyta i się nakręca, ciekawi mnie również fakt że tak nagle ucichło wszystko o patricku gerylu najwiekszym szarlatanie 2012 roku który zbił taką kase na ludzkiej naiwności a wystarczyło poprostu zostać wiernym Bibli i temu co Bóg powiedział Mojrzeszowi   "8 Potem Bóg tak rzekł do Noego i do jego synów: 9 «Ja, Ja zawieram przymierze4 z wami i z waszym potomstwem, które po was będzie; 10 z wszelką istotą żywą, która jest z wami: z ptactwem, ze zwierzętami domowymi i polnymi, jakie są przy was, ze wszystkimi, które wyszły z arki, z wszelkim zwierzęciem na ziemi. 11 Zawieram z wami przymierze, tak iż nigdy już nie zostanie zgładzona wodami potopu żadna istota żywa i już nigdy nie będzie potopu niszczącego ziemię»"
Każdy kto zaufałby Bogu nie musiał by się niczego lękać i nie dałby się nabrać temu oszustowi.
Z tego miejsca pozdrawiam wszystkich grzeszników w ich niezatapialnych łodziach i bunkrach pod ziemią.

Portret użytkownika Mariola

tsunami to nie potop. Poza

tsunami to nie potop. Poza tym, potop był zesłany przez Boga jako kara i On więcej takich rzeczy obiecał nie robić. A Szatan moze sobie robić, co chce,  w końcu to Jego królestwo na ziemi, póki co. A nawet jak nie Szatan, to takie są po prostu dzieje ziemi, gdzieś się coś wypiętrza, gdzieś zapada, gdzieś wysusza,a gdzieś zalewa.

Skomentuj