Lord Jacob Rothschild nie żyje

Kategorie: 

Źródło: wikipedia.org

W dniu 26 lutego 2024 roku zmarł Lord Jacob Rothschild, spadkobierca i kontynuator imperium finansowego rodziny Rothschildów, które przez wieki kształtowało oblicze globalnej ekonomii. Choć w wielu relacjach przedstawiany jako filantrop i mecenat sztuki, warto przyjrzeć się bardziej krytycznie nie tylko jego działalności, ale i wpływowi całej dynastii Rothschildów na współczesny świat.

 

Rothschildowie od początku XIX wieku zbudowali swoje imperium na bankowości i finansach, stając się jedną z najbogatszych i najbardziej wpływowych rodzin na świecie. Ich działalność, choć często chwalona za innowacyjność i przedsiębiorczość, nosi również znamiona nowoczesnego feudalizmu finansowego, w którym ogromne bogactwo i wpływy koncentrują się w rękach nielicznych, podczas gdy większość społeczeństwa pozostaje w stanie zależności ekonomicznej.

 

Filantropia Rothschildów, często opiewana w mediach i środowiskach kulturalnych, budzi także kontrowersje i sceptycyzm. Część krytyków uważa, że działalność charytatywna mogła służyć przede wszystkim jako narzędzie do polerowania publicznego wizerunku rodziny oraz jako metoda umacniania ich pozycji społecznej i politycznej, a niekoniecznie wynikać z altruizmu czy prawdziwej troski o dobro społeczne.

 

System finansowy, którego zarys można dostrzec w działaniach Rothschildów, jest często krytykowany za promowanie nierówności i destabilizację gospodarczą. Przykłady takie jak kontrowersyjne przejęcie akcji YUKOS przez Rothschilda po aresztowaniu Michaiła Chodorkowskiego, czy inwestycje w energetykę na spornych terytoriach, pokazują, jak działania finansowe mogą wpływać na geopolitykę i społeczności lokalne, często bez uwzględnienia długoterminowych skutków dla tych regionów i ich mieszkańców.

 

Choć Lord Jacob Rothschild był znaczącym mecenasem sztuki, przewodniczącym fundacji charytatywnych i instytucji kulturalnych, warto zastanowić się nad prawdziwymi motywacjami stojącymi za tymi działaniami. Czy była to prawdziwa pasja i chęć wspierania kultury, czy raczej kolejny sposób na utrzymanie społecznej dominacji i wpływu przez rodziny takie jak Rothschildowie?

 

Chociaż dziedzictwo Lorda Jacoba Rothschilda i jego wpływ na świat finansów i filantropii są niezaprzeczalne, ważne jest, by przyjrzeć się krytycznie i z dystansem zarówno jemu samemu, jak i szerzej - działalności całej rodziny Rothschildów. Ich historia rzuca światło na złożoność relacji między bogactwem, władzą a społeczną odpowiedzialnością, skłaniając do refleksji nad prawdziwym kosztem i znaczeniem ich "filantropii" w dzisiejszym świecie.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika keri

Zdechło ścierwo, które

Zdechło ścierwo, które dorobiło się gigantycznego majątku i władzy na sprzedaży zwykłej ropy, którą serwował na wszelakie choroby i twierdził, że wypicie ropy wyleczy. Ropę tę sprzedawał z kilkutysięczną marżą jako lek, a nie do spalenia. Ludzie od tego umierali.

Zniszczył medycynę, która wyleczała, a zrobił medycynę maskującą objawy - zmienił program nauczania we wszystkich uczelniach medycznych tak, aby lekarze byli mengelowcami.

Ostatnio zamiast ropy sprzedawał hydrożel z grafenem jako lekarstwo na wszelakie choroby (raki, udary, choroby neurologiczne, cukrzycę itp.) a zdrowym jako szpryce ochronne srowidowe.

Ten skurwiel jednak nie miał władzy większej niż watykan, był tylko jego sługusem.

Centrum wszelkiego zła i władzy to czarnosukienkowi (złotosukienkowi) z rozmaitych bractw, zakonów i towarzystw. Dopóki głuptaki klękają przed złoczyńcami i oblizują ich paluchy, które ci wkładają im do gęb na rytualnych mszach kanibalizmu i dopóki oddają im swoją wolę modłem 'bądź wola twoja', żadne trupy świecznikowych gnid nie zmienią sytuacji bezrozumnych bezwolnych łowieczek.

https://globalna.info/2024/02/23/swiat-jest-scena-i-nic-nie-jest-przypadkowe/

Portret użytkownika spokoluz

Okupant z fatykanium i

Okupant z fatykanium i satelity mówi wprost jak jest i jeszcze każe to wszystkim niewolnikom powtarzać -

jako w niebie tak i na ziemi -

jak jest na ziemi to wiemy i widzimy zatem po kiego chuja podążać ścieżką - moja wina - skoro w niebie lepiej nie będzie.

nie dziwię się , że pewna grupa "aniołków" się zbuntowała skoro w niebie jest przejebane

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika Krysteg

Nic się tak naprawdę nie

Nic się tak naprawdę nie zmieniło umarł król niech żyje król ale i tak trzeba wiedzieć źe rotszyldowie nie pocisgaja tak naprawdę za sznurki tylko rodziny które mają wkład w watykan np. Orsini Medyceusze Rotszildowie mają tylko przyciągać uwagę

 

Portret użytkownika syriues

Przeciez nie oni jedni sa

Przeciez nie oni jedni sa pachołkami reptilian,sa tylko częścią wiekszej układanki.

To dzięki nam to sie trzyma.Więc wez pan z Panem puśćcie most ,po którym 9ni bezpiecznie chodzą,a nie będzie już ucisku.

Takze driga jest jasna,nie bedziemy podtrzymywać ich ,to się to wszystko skonczy.Jezeli dadza ci karabin i krzykna walcz,to wiesz w którą stronę macie ruszać,czy moze idiotow sie bedziexie słuchać.Musicie razem zacieśniać braterstwo, bo bez tego gowno zrobicie/my.

Portret użytkownika Marcin R

Hurrraaa! I to są dopiero

Hurrraaa! I to są dopiero pozytywne informacje! Czekam na resztę bogatych po***ów aż obiją ich w drewnianą futrynę.. tfu.. takie mendy to tylko do dołu i to bez wapna... Tfu filantropi i myśliciele z koziej d***. Wasz koniec jest juz bliski stare chciwe prukna!

Portret użytkownika dominikq

zdechnij ty wreszcie polski

zdechnij ty wreszcie polski januszowy niewyksztalcony debilu stanowisz jednostke slabo pozyteczna spolecznie jestes niepotrzebny wiec wypierdalaj agneturalny zydowski skurwysynu, dzejkop r to byl super zydek jak mial zrobic jakas wojne to sie nieopierdalal jak ta pomazana ruska ciota z kremla,

Portret użytkownika Marcin R

Mozesz mi naskoczyc zydku

Mozesz mi naskoczyc zydku placzacy. Douczony jestem a Ta ciota kremlowska jak ty ja nazywasz to mozesz jej dziekowac, ze dzieki jej postawie i nieuginaniu sie pod naporem roznych prowokacji ze strony Wujka sama i marionetek zachodnich, nie siedzisz obsrany w okopie modlac sie o orzezycie albo szybkie i bezbolesne wyparowanie.  Ale, że masz nasrane w glowie to nie mój problem ani innych tylko twój osobisty. Aj waj z tobą.. 

Portret użytkownika Marcin R

A skowyt aj wajów na prawdę

A skowyt aj wajów na prawdę atakującą zewsząd będzie tak potęzny, że runie aj wajiwa ściana płaczu... To koniec żydo dolara i waszego sztucznego zakłamanego swiata. Wyj więcej co by aj waje świata cię usłyszeli... Wspomogli wyciem bo prawda o was wyszła na jaw... 

Portret użytkownika KittySlayer

Jednego pasożyta i

Jednego pasożyta i obrzezanego fiuta mniej - krzyżyk na drogę, czy co tam mają czy mówią te pejsate parchy - przynajmniej jedna korzyść będzie  z tego pasożyta - robale się najedzą, chyba że go spalą a nie jestem pewien czy spalenie te pasożyty praktykują.

„Veritas est adequatio rei et intellectus”

Strony

Skomentuj