Londyńskie metro jest zatrute cząstkami metalu

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Według naukowców z University of Cambridge, londyńskie metro jest zanieczyszczone bardzo drobnymi cząsteczkami metali, wystarczająco małymi, aby dostać się do ludzkiego krwioobiegu. Naukowcy przeprowadzili nowy rodzaj analizy zanieczyszczeń z wykorzystaniem magnetyzmu w celu zbadania próbek pyłu z podziemnych kas biletowych, peronów i kabin operatorskich.


Metro może nie być tak bezpieczne, jak się wydaje. Znalezione cząstki są tak małe, że prawdopodobnie zostały niedoszacowane w pracach nad zanieczyszczeniem najstarszego na świecie systemu metra.

 

Brytyjski zespół odkrył, że otrzymane próbki zawierały duże ilości tlenku żelaza zwanego maghemitem. Ponieważ żelazo potrzebuje czasu, aby utlenić się do maghemitu, wyniki pokazują, że cząsteczki zanieczyszczeń są zawieszone przez długi czas z powodu złej wentylacji w metrze. 

 

Niektóre cząsteczki mają średnicę zaledwie pięciu nanometrów i są wystarczająco małe, aby można je było wdychać i dostarczać do krwioobiegu, ale są jednocześnie zbyt małe, aby można je było wychwycić konwencjonalnymi metodami monitorowania zanieczyszczeń. Nadal nie jest jasne, jakie dokładnie zagrożenie dla zdrowia stwarzają te cząsteczki.

 

Zakłada się, że okresowe odpylanie tuneli podziemnych, a także monitoring magnetyczny poziomu zanieczyszczeń mogą poprawić jakość powietrza w całej sieci. Warto zauważyć, że londyńskie metro przewozi dziennie 5 milionów pasażerów. Liczne badania wykazały wcześniej, że poziom zanieczyszczenia powietrza w metrze jest wyższy niż w całym Londynie i wykracza poza limity określone przez Światową Organizację Zdrowia (WHO).

 

Właściwości magnetyczne tlenków żelaza zmieniają się dramatycznie wraz ze zmianą wielkości cząstek. Ponadto zakres wielkości, w którym zachodzą te zmiany, jest taki sam, jak wtedy, gdy zanieczyszczenie powietrza staje się zagrożeniem dla zdrowia.

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Feliks

Może faktycznie coś w tym

Może faktycznie coś w tym jest że czymś nowym zaczeli straszyć.  Chociaż podejrzewam że w metrze to faktycznie zbyt krystalicznego powietrza to nie ma... Ale pewnie to takie "ruchy pozorne". Czy ktoś widział w oficjalnych mediach np. poważną dyskujsje na temat zatrutego ukraińskiego zboża? No jeśli już, to że to ruska propaganda te "rzekomo" zatrute ukraińskie zboże.  Mówię: oni taki temat zastępczy to będą mielić 24 godziny na dobę co pięć minut. A istotnym problemem to albo wcale się nie zajmą ( najczęściej ) albo puszczą o tym informację raz o pierwszej w nocy. Albo temat tak wykrzywią że...Np. puszczali antyszczepinkowców. Ale tak ich przedstawiali że Ci ludzie przed kamerami wychodzili na głupków, dziwaków- a takie coś.

Portret użytkownika Nomen - Omen

Skazany za pedofilię Gary

Skazany za pedofilię Gary Glitter zwolniony z brytyjskiego więzienia. Były gwiazdor muzyki pop, Gary Glitter, został w piątek (03-02-2023) zwolniony z więzienia w Anglii po odbyciu połowy z 16-letniego wyroku za molestowanie seksualne trzech młodych dziewcząt w latach 70.
Glitter został aresztowany w październiku 2012 roku w ramach operacji "Yewtree", krajowego dochodzenia wszczętego w następstwie skandalu związanego z wykorzystywaniem dzieci wokół zmarłego artysty BBC, Jimmy'ego Savile'a. Wcześniej skazany i deportowany z Wietnamu. Glitter jest najbardziej znany z przeboju Rock & Roll (Part 2), wydanego w 1972 roku, ale popadł w niełaskę po powtarzających się niepokojących zachowaniach. Glitter został skazany w Wielkiej Brytanii w 1999 roku za posiadanie pornografii dziecięcej i odbył połowę czteromiesięcznego więzienia. Album z materiałem, który wydał dwa lata, był sprzedawany głównie za pośrednictwem jego strony internetowej, ponieważ brytyjskie sklepy odmówiły sprzedaży tego wydawnictwa. Glitter mieszkał następnie przez lata w Azji i został skazany za nieprzyzwoite czyny z dziećmi w marcu 2006 roku w Wietnamie. Odbył prawie cały wyrok trzech lat więzienia za incydenty z udziałem dwóch wietnamskich dziewcząt w wieku 10 i 11 lat z miasta Vung Tau na południowym wybrzeżu. Po zwolnieniu Wietnam deportował go do Wielkiej Brytanii. 79-letni piosenkarz, którego prawdziwe nazwisko brzmi Paul Gadd, został zwolniony z więzienia w Dorset w południowo-zachodniej Anglii. W Wielkiej Brytanii często zdarza się, że przestępcy są zwalniani w połowie kary, a następnie umieszczani na tzw. "okresie próbnym". Rzecznik ministerstwa sprawiedliwości mówi, że piosenkarz i recydywista będzie podlegał surowym warunkom. Przestępcy seksualni, tacy jak Paul Gadd, są ściśle monitorowani przez policję i służby kuratorskie i podlegają niektórym z najsurowszych warunków licencyjnych, w tym wyposażeniu w "Znacznik GPS” – napisano w oświadczeniu Ministerstwa Sprawiedliwości. Jeśli przestępca naruszy te warunki w jakimkolwiek momencie, może wrócić za kratki.

"Convicted pedophile Gary Glitter released from British prison" - (Text 03-02-2023)

https://www.cbc.ca/news/entertainment/britain-glitter-prison-release-1.6735718?cmp=rss

Portret użytkownika maracash

Po pierwsze, Londyn jest

Po pierwsze, Londyn jest jedną z metropolii, które uczestniczą w projekcie 15-minutowych miast. Codziennie z londyńskiego metra korzysta ok. 5 milionów ludzi. Enwuowski projekt zakłada, że każdy mieszkaniec dzielnicy będzie miał wszystkie "miejsca codziennego użytku, takich jak sklepy, punkty usługowe, placówki medyczne i edukacyjne w ciągu 15 minut drogi pieszo lub rowerem od ich miejsca zamieszkania, bez konieczności podróżowania samochodem lub komunikacją miejską". Trochę to wygląda na mądrość etapu. Ci na górze powoli, krok po kroku osiągają swoje cele. Zwykłe urabianie mas poprzez przekaz medialny. Mamy się bać. Część ludzi sama zrezygnuję z tego środka transportu. Wcześniej londyńska strefa ultra-niskiej emisji (ULEZ) została znacznie rozszerzona. Od 25 października 2021 r. kierowcy pojazdów, które nie spełniają ściśle określonych norm środowiskowych, muszą wnieść opłatę za wjazd na jej teren. Docelowo po Londynie mają się poruszać jedynie samochody służb porządkowych. 

Po drugie, powoływanie się na jakiekolwiek limity określone przez Światową Organizację Zdrowia (WHO), to słaby pomysł. To prawdopodobnie najbardziej skorumpowana instytucja na tym świecie. Została założona przez znaną banksterską rodzinkę (https://www.who.int/about/funding/contributors/the-rockefeller-foundation). Plandemia powinna wystarczająco ludziom oczy otworzyć i uświadomić ich, że nie chodzi o żadne zdrowie a sprawowanie kontroli nad nami. Takiego cytatu spodziewałbym się na Interii, Onecie czy innym portalu MS ale nie tutaj. Wczorajszy artykuł na Znz (bez możliwości komentowania), promujący farmaceutyczne proszki dla dzieci przy przeziębieniach, też był nie na miejscu. To moja subiektywna opinia. 

*** W czasie, gdy większość szukała pieniędzy, my szukaliśmy prawdy ***

Portret użytkownika oswiecony77

metro Zobacz wode ktora

metro Zobacz wode ktora pijesz i jedzenie ktore jesz i powietrze ktorym oddychasz co w sobie zawiera Onkologia pelna Wszystko skazone demoniczna technologia  A te wasze maszynki smierci ????[bron] codziennie w sciek mediach slysze jaka jest cudowna ile ludzi poslala na tamten swiat To kurwa jest normalny swiat ?? Świat wypalony ogniem taczał się w piekielnym gorącu. Woda gotowała się w rzekach i wyparowywała. Ginęły wszystkie zwierzęta, a wróg padał jak ścięty kosą. (…) Pojedynczy pocisk niósł całą potęgę Wszechświata. Rozpalona kolumna dymu i płomieni jasna jak tysiąc słońc wzniosła się w pełnej okazałości. Wieśniacy, mieszczanie i wojownicy skakali do rzek, aby zmyć z siebie trujący pył. https://www.antyradio.pl/News/Starozytna-wojna-atomowa.-Co-wydarzylo-sie-na-Wzgorzu-Umarlych-36831                       To, co było, jest tym, co będzie,
a to, co się stało, jest tym, co znowu się stanie:
więc nic zgoła nowego nie ma pod słońcem.
10 Jeśli jest coś, o czym by się rzekło:
«Patrz, to coś nowego» -
to już to było w czasach,
które były przed nami.   Jak i przed potopem tak i teraz daja wam marchewke osly azebyscie sie wzajemnie powybijali 

Psalm 18.29  „Ty zaiste zapalasz pochodnię moją; Pan, Bóg mój, oświeca ciemności moje

Skomentuj