Londyn przekroczył w styczniu limit zanieczyszczeń powietrza dla CAŁEGO roku

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Przez resztę roku mieszkańcy Londynu będą oddychać powietrzem, które już teraz zostało wypełnione nadmierną ilością zanieczyszczeń. Stolica Wielkiej Brytanii w jeden miesiąc przekroczyła limit zanieczyszczeń powietrza ustalony przez Unię Europejską na cały 2018 rok. Jedyna dobra wiadomość jest taka, że w tym roku musiał upłynąć miesiąc, a w zeszłym roku wystarczył na to tydzień.

Burmistrz Londynu, Sadiq Khan, próbował poprawić jakość powietrza w swoim mieście, wprowadzając bardziej ekologiczne środki komunikacji miejskiej na trasach, które emitują najwięcej zanieczyszczeń. Wdrożono także dodatkowe opłaty dla osób posiadających samochody z silnikami wysokoprężnymi. Jednak na tym, jak twierdzi Khan, koniec, ponieważ resztę działań ogranicza polityka rządowa.

 

W niektórych obszarach Londynu rozważa się całkowity zakaz używania samochodów napędzanych benzyną i olejem napędowym w tak zwanych godzinach szczytu. Ma to nie tylko ograniczyć zatruwanie powietrza, ale także zmniejszyć hałas na ulicach. W zamian za to zachęca się ludzi do spacerów oraz jazdy rowerem. 

Specjaliści nagłaśniają, że zanieczyszczone powietrze w Londynie i wielu innych miastach Wielkiej Brytanii stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia ludzi – wiąże się ono z 40 tysiącami przedwczesnych zgonów każdego roku. W odpowiedzi rząd Wielkiej Brytanii ogłosił plan wycofania wszystkich samochodów z silnikami wysokoprężnymi do 2040 roku, choć wielu uważa, że to i tak zbyt późno.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.5 (2 votes)Komentarze

Portret użytkownika Maxxx

Jak czytam takie brednie to

Jak czytam takie brednie to aż mnie skręca. Zacznijmy od tego, że miasta od zawsze były brudne... To jest właśnie cecha miast wyrwanych z natury. Im większe miasto tym więcej brudu. Czasy się zmieniły i zmienił się rodzaj zanieczyszczenia. Kiedyś to były ścieki płynące ulicami, w XIX wieku smog (ten prawdziwy) teraz to spaliny. Oczywiście trzeba starać się pozbyć tego, jednak jakim kosztem??? Powszechne zakazy i nakazy nie służą zdrowiu ludzi tylko ich zniewoleniu. Jak ktoś chce oddychać czystym powietrzem to niech zamieszka na wsi. Chociaż dzięki powszechnym opryskom z samolotów nie ma już czystego powietrza nawet tam. Tym bardziej cała kampania antysmogowa jest zwykłą hipokryzją.

Portret użytkownika kolo21

W zamian za to zachęca się

W zamian za to zachęca się ludzi do spacerów oraz jazdy rowerem. Tak  elita autami sobie będzie jeździć, a plebs rowerkiem lub z buta walić. W ciągu miesiąca przekroczyli dopuszczalną roczną dawkę syfu. A więc niech Niemcy dowalą miliardy euro kary dla angoli. A zapomniałem szkopy mogą najwyżej obciągn.ć anogolom, bo już nie są w Uni. A co tam na Polsce sobie odbiją, i na nią zwalą tak jak wojnę i mordy na żydach.

kolo21

Skomentuj