Łódź wypełniona uchodźcami przewróciła się na Morzu Śródziemnym - włoska marynarka uratowała ponad 550 osób

Kategorie: 

Źródło: Marina Militare

W ostatnich miesiącach jednym z najbardziej poruszanych tematów była masowa migracja z Turcji do Grecji. Choć problem został tylko częściowo rozwiązany, ogromna liczba migrantów regularnie przemierza Morze Śródziemne i kieruje się w stronę Włoch. Wraz z nadejściem wiosny, tamtejsza marynarka wojenna ma ręce pełne pracy.

 

W środę włoska straż przybrzeżna namierzyła łódź rybacką, która była wypełniona ludźmi po same brzegi. To właśnie wtedy doszło do katastrofy - migranci zauważyli pomoc i w jednym momencie wszyscy ruszyli na jedną stronę łodzi, co doprowadziło do jej przewrócenia się. Większość z nich wpadła do wody, nieliczni zdołali utrzymać się na jej powierzchni a część znajdowała się wtedy w jej wnętrzu.

Źródło: Marina Militare

Straż przybrzeżna natychmiast ruszyła w ich kierunku. Do pomocy wezwano helikopter oraz kilka mniejszych statków. Po zakończeniu operacji ratunkowej ustalono, że marynarka uratowała ponad 550 osób a co najmniej 5 utonęło.

Źródło: Marina Militare

W ciągu jednego tygodnia, na Morzu Śródziemnym uratowano już ponad 6 tysięcy ludzi. W tym roku Włochy przyjęły do siebie niemal 40 tysięcy migrantów z Afryki. Jak zatem widać, rzekome porozumienie UE i Turcji wcale nie rozwiązało trudnej sytuacji, związanej z masowym napływem uchodźców.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Arcanum

Co prawda w Afryce północnej

Co prawda w Afryce północnej nie ma wojny ale podczas odwiecznej wojny bogów zawsze znajdą się muslimy mordujący chrześcijań. Ci drudzy siłą rzeczy opuszczają wioski przed terrorem. Taka wersja by się zgadzała, tylko dlaczego na łodzi są sami młodzi faceci, gdzie są kobiety i dzieci? A wątpię by wybrali się na wieloryba w pięciuset chłopa.

Skomentuj