Lodowe tsunami w Norwegii zasypało brzegi znanego jeziora

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Na wybrzeżu jeziora Oldevatnet w Norwegii, doszło do niezwykłego zdarzenia zwanego lodowym tsunami. Całe zjawisko trwało ponad godzinę.

Za nietypowe wydarzenie odpowiada prawdopodobnie silny wiatr, który spychał wielkie fragmenty lodu powodując nacisk na wodę, co objawiło się takim trzeszczącym zjawiskiem. Miejscowe władze mają nadzieje, że lodowe tsunami na wybrzeżu jeziora Oldevatnet, zapełnią turystami kempingi. Trwają już przygotowania do rozpoczęcia sezonu i przyjęcia pierwszych turystów.

 

To właśnie podczas prac konserwacyjnych na jednym z kempingów, pracownicy usłyszeli dziwny hałas od strony jeziora. Wywoływały go tysiące malutkich kryształków lodu wpadających na siebie nawzajem niczym duża fala z lodu nacierająca na brzeg.

 

W ostatnich latach do takich lodowych tsunami doszło kilkukrotnie. Najsłynniejsze z takich zjawisk występowały w Ameryce Pólnocnej, na jeziorach Dauphin w Kanadzie i na jeziorze Mille Lacs w USA. 

Wtedy jednak lodowe tsunami nie było atrakcją turystyczną tylko poważnym problemem, bo zwały lodu zniszczyły domy, infrastrukturę i samochody.

 

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)


Komentarze

Portret użytkownika Popiół z feniksa

Nie dajcie sobie robić mętnej

Nie dajcie sobie robić mętnej wody z mózgu !. To żaden wiatr lecz pokaz nasuwania się materii ( w tym przypadku zmrożonej wody) na swoje miejsce , gdzie przeniesiono wcześnjej jej matrycę modelu rzeczywistości. Zobaczbie na innym filmiku : ten lód pełznie a nie jest niczym popychany . Gałęzie na drzewach stoją nieruchomo - nie ma żadnego wiatru .https://youtu.be/3FC4-whhtA8

Portret użytkownika Jestem, który jestem

" Frotn ARKTYCZNY" znad

" Frotn ARKTYCZNY" znad Norwegii dotarł wczoraj do Polski Smile ... no bo skąd te "nagłe" zmiany termperatury ? Ojjjjjj BESTIO bada tobie !!! Już leżysz w niemocy swojej. Ostatnie oddechy twoich płuc. Jeszcze nas zabijasz i trujesz, ale twój koniec się zaczął ! AMERYKO dokąd idziesz ??? gdzie jesteś ??? za chwilę ZNIKNIESZ bo służysz SZATANOWI !!! Zostaniesz ZAORANA na tym miejscu zostaną "posadzone piękne pachnące drzewka" ... Cały świat już cię nienawidzi, sprzeniewierzyłaś się BOGU i służysz SZATANOWI, jesteś jego pachołkiem, dlatego znikniesz .... i zapanuje POKÓJ na ZIEMI ...

Skomentuj