Lockheed Martin rozpoczyna produkcję broni laserowej dla US Army

Kategorie: 

Źródło: Lockheed Martin
Stany Zjednoczone z pewnością długo czekały na ten moment - znany koncern zbrojeniowy Lockheed Martin ogłosił, że już w tym miesiącu zabierze się za produkcję broni laserowej nowej generacji. Działo to, znane głównie z filmów o tematyce sf, zostanie zamontowane na maszynie lądowej, należącej do amerykańskiej armii.

 

Laser światłowodowy ATHENA (Advanced Test High Energy Asset) był już testowany na początku tego roku. Urządzenie o mocy 30 kilowatów zdołało zniszczyć pojazd uszkadzając silnik oraz układ napędowy w ciągu kilku sekund. Już wtedy okazało się, że działo laserowe jest praktycznie gotowe do działań wojennych.

Źródło: Lockheed Martin

Jak twierdzi Lockheed Martin, ATHENA jest prosta w użyciu i może być operowana nawet przez jedną osobę. W zakładzie zlokalizowanym w Waszyngtonie powstanie działo o mocy 60 kilowatów, ale łącząc ze sobą moduły można łatwo zwiększyć moc nawet dwukrotnie. Zatem broń laserową można odpowiednio dostosować do danej misji.

 

Nowa technologia posiada podobno wiele zalet - wymienić należy między innymi bardzo dobry zasięg działania. W porównaniu do innych broni laserowych, ATHENA jest tańsza w produkcji, zużywa o 50% mniej energii i łatwo się schładza. Już w najbliższej przyszłości, siły lądowe Stanów Zjednoczonych będą mogły korzystać z nowej broni.

 

 

Wiadomość pochodzi z portalu tylkonauka.pl

 

 

Źródło: http://tylkonauka.pl/wiadomosc/lockheed-martin-rozpoczyna-produkcje-broni-laserowej-dla-us-army

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika as662r

real napisał: popatrz pan ot

real wrote:

popatrz pan ot technologia za niedlugo na marsie laserem beda infiltrowac a z arabami tyle tak sobie nie dawali rady. W d..pe z taka technologia panowie zza oceanu.

Jakbyś używał rozumu to wiedziałbyś, że z arabami nie walczyli tylko dozbrajali.

Skomentuj