Lockdown numer „ileś tam”, stał się faktem, ale nie ma stanu wyjątkowego

Kategorie: 

Źródło: Internet

Zgodnie z zapowiedziami premier Mateusz Morawiecki oraz minister zdrowia Adam Niedzielski, zaprezentowali nowe obostrzenia, które będą obowiązywały do co najmniej 9 kwietnia.

Znacząco przekroczyliśmy próg 30 tysięcy potwierdzonych zakażeń na dobę. Dlatego rząd po raz kolejny, chcąc stłumić rozwój pandemii COVID-19, zaproponował nowy zestaw restrykcji na okres Wielkanocy.

Zaskoczeń nie było, bowiem potwierdziły się pogłoski powielane od kilku dni przez media głównego nurtu.

Tak więc od soboty 27 marca zamknięte zostaną sklepy budowlane i meblowe, przedszkola i żłobki (z wyjątkiem dzieci osób ze służby medycznej). Co ciekawe, kościoły nadal pozostaną otwarte, z tą różnicą, że teraz będzie mogła w nich przebywać jedna osoba na 20 metrów kwadratowych. Zostaną też zamknięte salony urody, fryzjerskie i kosmetyczne, zaś obiekty sportowe, będą dostępne jedynie dla zawodowców.

Ze strony premiera po raz kolejny usłyszeliśmy dużo frazesów o heroicznej walce rządu z koronawirusem, minister tradycyjnie chwalił się powiększającą liczbą łóżek szpitalnych i respiratorowych.

Na ten moment zajęte jest 75% wszystkich łóżek covidowych i tyle samo aparatury podtrzymującej życie.

Rząd rekomenduje spędzenie świąt w domu i pracę zdalną, tam, gdzie tylko jest to możliwe.

Nie została więc wprowadzona godzina policyjna, zakaz przemieszczania ani stan wyjątkowy, choć premier nie wykluczył, że jeśli sytuacja za 2-3 tygodnie nie poprawi się, zostaną rozważone jeszcze radykalniejsze scenariusze obostrzeń.

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: Marcin Kozera
Portret użytkownika Marcin Kozera

Komentarze

Portret użytkownika S

No proszę, a u nas od 1

No proszę, a u nas od 1 kwietnia dzieciaki wracają do szkół, średnia zakażeń właściwie stoi w miejscu (nieznaczne skoki), umierać na to gówno już się Szwedom znudziło (ta liczba systematycznie spada). Co jest magiczną tajemnicą tego sukcesu? Jedyne co mi do głowy przychodzi, to całkowity brak masek i lockdownów tutaj. Bo o żadnym innym "magicznym" środku nas nie informują. Oczywiście media głównego ścieku kłamią jak wszędzie: podobno w moim regionie w stanie krytycznym na covida ponad 200 osób. Szkoda tylko, że na zakaźnym w szpitalu wojewódzkim jest właśnie 5 pacjentów, żaden w stanie krytycznym. Skąd wiem? Moja żona tam pracuje. 5 chorych, personel delegowany jest na inne oddziały, łóżka zwalniane dla innych chorych. A w rządowych mediach pogrom, apokalipsa, miliardy zarażónych i 200 w naszym szpitalu. Ehhh... i wszystko przez jeb...ego nietoperza z Chin Wink

Dyskusja to wymiana argumentów i własnych poglądów. Możesz się z nimi zgadzać lub nie. Ale jeżeli potrafisz tylko bluzgać, wyzywać i siać zamęt, rozważ karierę w Antifie. Bo tu jej nie zrobisz Wink

Portret użytkownika Kwazar

Nie, to nie o mnie chodzi !

Nie, to nie o mnie chodzi ! No, może trochę ale są ludzie co na to, dalididabubu i mi... no...im to pasuje.Nie można to czy tamto ? Pytanie czy ja ...no, oni ci ludzie, to kiedykolwiek te rzeczy robić chcieli ? Grunt że pomordlić się będę miał gdzie bo mi kazalnicy nie zamnkli.

Portret użytkownika Quark

Jak to nie ma stanu

Jak to nie ma stanu wyjątkowego ? Przecież teraz wszystko jest tu "wyjątkowe" .. nic normalnie się nie odbywa ! Wszędzie tylko zakazy , nakazy , "naostrzenia" i ciągła propaganda w telewizji i straszenie , że to że tamto , że tyle ... Ludzie już nawet ręki na powitanie sobie nie podają , tylko jakiś tam głupi "żółwik" - może lepiej by sobie baranka strzelili najlepiej w coś twardego.

Gdy Pawlak z Kargulem w Ameryce byli , widząc policyjną przyczepkę z koniem w środku , powiedział : "U nas choć do koni nie czepiajo sie .." - Dzisiaj to samo można o Polsce powiedzieć .

Portret użytkownika Mauritzy

Zajęte 75% łóżek covidowych.

Zajęte 75% łóżek covidowych. Tak, w naszym powiatowym szpitalu jest tylko 10 łóżek covidowych na 130 w całości. Owszem, 6 jest zajętych ale bez paniki, pacjenci wyjdą za kilka dni. Rozsiewanie cyfrowej pandemii jest gorsze od samego wirusa, niestety.

Portret użytkownika tubylec

Zapewne większość zna ten

Zapewne większość zna ten film ale przypomnę tą scenę:

https://www.youtube.com/watch?v=Hw88MWoqenQ

Idąc pod prąd trzeba iść płynnie jak Morfeusz a nie jak Neo który co chwila na kogoś wpada. To taka metafora która świetnie pasuje do obecnych czasów. Postarajcie się tak iść przez ten lockdown .. spokojnie, bez ciśnień .. czasem się uchylić, czasem zatrzymać, gdzie nie trzeba nie pchać się na siłę .. mniej energii stracicie tak właśnie idąc .. a ci co muszą niech pędzą przed siebie, bo "oni nie są gotowi na odłączenie od systemu .. są tak wkręceni w system że będą walczyć w jego obronie".

Tu gdzie jestem nie ma żadnego lockdownu. Do sklepów meblowych i budowlanych nie muszę, do obiektów sportowych też nie .. do kościoła nie chodzę, wielkanocy nie świętuję .. spożywczak jest otwarty jakbym potrzebował ale i do niego też jeszcze długo nie muszę.

Acha .. maseczki nadal nie mam .. gdzieś mi ciągle umyka zakup jej.

 

Portret użytkownika ARTUR

Czy da się jeszcze cofnąć

Czy da się jeszcze cofnąć zagładę ? Niestety nie . Wystarczyło nastraszyć naiwnych , najczęściej dobrze wykształconych którzy wysłali swoich seniorów na szczepienie , potem przenieśli chorobę ze staruszkow na siebie i swoje dzieci które poszły do szkoły a uczyli ich zaszczepieni dla pewności nauczyciele . Dzieci zaraziły rodziców którzy w marketach , pracy i środkach transportu rozsiali chorobę . Patogen wszczepienny jest bezwzględny i prawdopodobnie przenosi się każdą możliwą drogą gdyż każdy kraj po rozpoczęciu szczepień notuje niespotykaną zachorowalność w ciągu kilku dni , najlepszym przykładem jest Słowacja z której obecnie nawet nie można wyjeżdżać bez wyższej konieczności . Tak więc niestety w przyszłym miesiącu czeka nas zapowiadane w ubiegłym roku załamanie systemu zdrowotnego i zakaz świętowania w kościele Wielkanocy , pamiętajmy jednak że Kościół to nie budynek ale ludzie i samo zamknięcie budynku nie powinno upoważniać nas do poddawania się władzy demonów .

Portret użytkownika Lommo

Seniorzy chcieliby się

Seniorzy chcieliby się zaszczepić ale za tego co słyszałem to wolno to wyszczepianie raczej idzie skoro mocno siwi się nie mogą dostać bo idzie kolejka od najstarszych roczników. A patogen się silnie w Polsce rozprzestrzenia bo jak gdzieś mi z prasy migneło ( listy do redakcji, ale nie pamiętam tytułu czasopisma) to naukowiec robił statystykę zachorowań i wyszło mu że najbardziej dotknięta zachorowalnością na covida jest haplogrupa genetyczna R1a1 czyli Słowianie , gdzie w Polsce tej haplogrupa jest 50% społeczeństwa. A do tego dochodzą czynniki sprzyjające rozprzestrzenianiu się zarazy jak: 1. 30 lat "cudu gospodarczego" po którym 50% rodzin w Polsce nie stać na samodzielne lokum i zamieszkanie w PL w rodzinach wielopokoleniowych jest na większym poziomie niż we Włoszech. To widać nawet na wsi na skrzynkach pocztowych gdzie na jednej klapce jest napisanych flamastrem 3,4, czy nawet 5 nazwisk. Do tego Ukraińcy w piwnicy. 2. Pro ukraiński rząd PL wpuścił do kraju najwięcej gastarbajterów na świecie co w stosunku do liczby ludności. Autokary ukraińskie jeżdżą być może z nowymi dostawami zarazka po całym kraju wzdłuż i wszerz. I w ten oto sposób pazerne lewiatany płacące bo od dekad ludziom grosze za które nie mogą kupić sobie mieszkań, oraz rząd sprowadzający nadmiar gastarbajterów , wspólnymi siłami wespół zespół sami zniszczą do dna gospodarkę polskiego bantustanu.

Portret użytkownika ​​​​​euklides

Lommo dezinformatorze, jak

Lommo dezinformatorze, jak zwykle pomieszałeś półprawdy z kłamstwami...

Za pisem głosował głównie prosty lud. To ten prosty lud wpuścił sobie ukraińców, bo jest po prostu głupi. Do tego pisowcy tak skomplikowali prawo, że założenie firmy i przestrzeganie wymysłów chorych na umyśle PiSowców jest po prostu niemożliwe w przypadku ciemnego wyborcy PiSu. Nie zwalaj zatem winy za śmierć samobójców na kogokolwiek innego poza samobójcami.

Co do COVIDA, to chciałbym zobaczyć link do tych twoich badań, bo jak do tej pory wszystkie dane są fałszowane jak jeszcze nigdy w historii. Para-naukowcy powinni w większości stracić tytuły naukowe, gdyż to co robią przechodzi ludzkie pojęcie. Zresztą nie wiem czy zauważyliście, że niesamowity upadek nastąpił w każdej dziedzinie. Lekarze zmienili się w mengelowców, naukowcy w największych ciemniaków, przywódcy religijni w największą moralną patologię itd.

Strony

Skomentuj