Litwa wydała wytyczne dotyczące postępowania w przypadku okupacji

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Litwa wydała podręcznik pn. Przygotowanie do przetrwania w sytuacjach kryzysowych i na wojnie, podaje portal Slon.

 

 

Szczególną uwagę przywiązuje się do szkoleń przeciwko okupacji ze strony wojska rosyjskiego. W periodyku opisano dokładnie konstrukcje rosyjskich czołgów, broni, min, granatów i podano szczegółowe instrukcje, jak je rozpoznawać. Należy zauważyć, że w podręczniku duży nacisk kładzie się „na szpiegowanie i donoszenie na wroga”.

 

„Wykazaliśmy, że każdy, kto przekroczy naszą granicę, spotka się z silnym oporem ze strony naszego narodu i naszego wojska" - powiedział Juozas Olekas, minister obrony Litwy.

 

Druga część książki zawiera informacje na temat pierwszej pomocy oraz przetrwanie w środowisku naturalnym. Samouczek zostanie wydany w 30 tys. egzemplarzach, które będą rozprowadzane w szkołach, bibliotekach i rozpowszechniane w Internecie.

 

Od początku 2016 roku NATO prowadzi strategię odstraszania. W ramach tych działań w Polsce i w krajach bałtyckich rozlokowane zostaną cztery dodatkowe bataliony amerykańskiej i europejskiej armii. Sojusz planuje również wprowadzić stałą flotę na Morze Czarne.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Anioł

No, u nas też by nie

No, u nas też by nie zaszkodziło obdarować każdego obywatela podręcznikiem do survivalu uaktualnionego o rozdziały podobne jak te u Litwinów. Owszem dzisiejszy teatr konfliktów nuklearnych czyni raczej taki podręcznik zbędnym, ale w przypadku inwazji czy okupacji jak znalazł. Przydał by się tez podrecznik sabotażu i walk partyzanckich oraz instrukcja rozpoznawania 'zielonych ludzików'. Dzisiaj ministerstwo mogło by nawet rozsyłac takie informacje mailem w PDF.

 

Portret użytkownika Montezuma

"kto wie może 100 lecie w

"kto wie może 100 lecie w Fatimie będzie dla świata i dla Polski czymś dobrym ?! Może Maryja i Jezus się zlitują ?!: No, 100 lecie objawień demona podającego się za matkę Chrystusa, na pewno będzie dobre ... Śpij dalej i medytuj, tak jak buddyści. Modlisz się na ich koralikach, to wnioskuję, że jesteś buddystą nię ? Śpij dalej ...

Portret użytkownika inzynier magister

Litwa jest słowiańskim

Litwa jest słowiańskim panstwem, niestety opanowanym jak Polska przez mafie polityczne i urzędnicze, Litwini powinni się modlić do Jezusa, Ducha świętego i Maryi Dziewicy o pomoc w przezwyciężeniu w pierwszej kolejności okupacji sorosowej, a potem wzmocnić armię i sojusz z Polską, Litwa powinna budować grupę wyszechradzką która może stać się tatunkiem dla zachodniego kalifatu UE pod przewodem Sorosa i jego mafii ! Generalnie nalezy się modlić o Miłosierdzie Jezusa i Go intronizować na Króla Polski byśmy zostali zjednoczeni w Grupie Wyszechradzko słowiańskiej ! "Sanktuarium w Fatimie zaprezentowało oficjalny różaniec obchodów setnej rocznicy objawień maryjnych w tej portugalskiej miejscowości. Rektor Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Fatimie ks. Carlos Cabecinhas oznajmił, że projekt różańca powstał już wiosną 2010 roku, a jako jeden z pierwszych otrzymał go 13 maja 2010 Benedykt XVI w czasie jego wizyty w Portugalii. Trzy lata później różaniec otrzymał papież Franciszek.Różaniec wydany został specjalnie z myślą o obchodach stulecia objawień i dotychczas nie był dostępny w sprzedażyhttp://www.pch24.pl/rozaniec-na-stulecie-objawien-w-fatimie--pierwsze-egzemplarza-maja-franciszek-i-benedykt-xvi,47027,i.html#ixzz4OSkVq1gY

kto wie może 100 lecie w Fatimie będzie dla świata i dla Polski czymś dobrym ?! Może Maryja i Jezus się zlitują ?!

Rok 2017 to 300 rocznica masonerii - koniec świata ?

https://www.youtube.com/watch?v=ffsL9PAUa5g

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Zenek ;)

 

 

Waffen SS Litwa ze stolicą w Wilnie nie jest słowiańska od przynajmniej 1000 lat, czyli czsu jak się w niej "wsród swoich" osiedlili uciekinierzy z rozbitej przez Kniazia Rzeszy Hitlerowskiej ver 1a czyli chazarii.

Skomentuj