Litwa chce większej obecności wojsk NATO i odstraszacza nuklearnego przeciwko Rosji

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Minister Spraw Zagranicznych Litwy Edgars Rinkevičs powiedział, że Europa jest obecnie zbyt słaba aby stawić czoło ewentualnej agresji ze strony Rosji. Według niego należy koniecznie zwiększyć liczbę wojsk w Europie Wschodniej oraz wykorzystać broń nuklearną jako odstraszacz. Rinkevičs przypomniał czasy Zimnej Wojny, kiedy taka polityka okazała się skuteczna wobec ZSRR.

 

W krajach należących do tzw. wschodniej flanki NATO można zaobserwować strach przed Rosją. Po raz pierwszy pojawił się on gdy Władimir Putin w niezwykle szybkim tempie zajął Krym i zaczął wspierać bojówki we wschodniej części Ukrainy. Oczywiście nie doszłoby do takiej sytuacji gdyby Zachód nie zorganizował zamachu stanu na ukraińskie władze w 2014 roku, co propagandowe media uparcie opisują jako "wyzwolenie narodu". Podobne wyzwalanie możemy teraz obserwować w Syrii.

 

Teraz Stany Zjednoczone i NATO chcą wzmocnić wschodnią flankę, co tłumaczone jest właśnie rzekomym zagrożeniem ze strony Rosji. Przecież gdyby Putin zechciał zaatakować Europę, nie czekałby aż NATO wzmocni swoją pozycję w tym regionie. Propaganda strachu przeciwko Rosji pozwala zwiększyć wydatki na zbrojenia w poszczególnych krajach.

 

MSZ Litwy stwierdził również że Rosja wykorzystuje kryzys migracyjny aby zniszczyć Unię Europejską i stworzyć podziały w społeczeństwie. Jednak jak dotąd nikt nie powiedział wprost, że masowy napływ uchodźców został zainicjowany głównie przez Turcję, która przecież szantażowała UE. Sytuacja wcale nie jest skomplikowana. Ręka rękę myje a ostatecznym celem jest zniszczenie Rosji jako takiej w kazdy możliwy sposób.

 

 

Źródło: http://www.atlanticcouncil.org/blogs/new-atlanticist/nuclear-component-must-be-part-of-nato-s-deterrence-policy-in-europe-s-east-says-latvia-s-foreign-minister

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Ogo Pogo

Nie przejmuję się obawami

Nie przejmuję się obawami Żmudzinów zwanych Litwinami.Podobnie serdecznie głęboko w czeluściach pewnego organu tkwi mi upadlina.Czy Putin zajmie czy nie jawnie antypolskie "kraje" jest dla mnie bez znaczenia.Obawiam się jednak kiedy podejmie decyzję o" wizytowaniu" Polski.Nie liczmy na Natowskich pajaców ,na USA.Nim jednak uzasadnię obawy przed Putinem w Polsce, chciałbym przytoczyć kilka cytatów z ksiązki Mariusza Świdra pt.Jak podbiliśmy Rosję?I nie chodzi tutaj o dosłowne rozumienie tytułu a raczej o nasze związki z Rosją.
Z kronik Nestora,mnicha klasztoru pieczerskiego wynika:"Moskwa.Miasto stworzone przez dzielne plemię Wiatyczów z Lachów,ktorzy na początku XII wieku przepędzili z tych okolic plemiona ugrofińskie.Wykopaliska na Kremlu potwierdziły ,że najstarsze fortyfikacje budowane były przez Wiatyczów właśnie -i oni uznawani są za twórców tego miasta(...) Było bowiem dwóch braci Lachów:Radym a drugi Wiatko(z plemienia Wiatyczów).I przyszedłszy siedli:Radym nad rzeką Sożą i od niego przezwali się Radymicze,a Wiatko siadł z rodem swoim nad Oką i od niego przezwali się Wiatycze..."
"Polką była Katarzyna I-sza,żona Piotra Wielkiego,która po jego śmierci samowładnie rządziła krajem.Założyła słynną Rosyjską Akademię Nauk.Marta Skowrońska bo o niej mowa...."
"Większość z nas uważa ,że Maryna Mniszech była pierwszą Polką-żoną władcy Rusi.Należy jednak pamiętac o Gertrudzie (1025-1108),córce króla polskiego Mieszka II.
""Pierwszą kobietą która została koronowana i oficjalnie nosiła tytuł carycy-była Maryna Mniszech(1588-1615)
"...Potiomkina -Postępscy zdecydowało się pozostać na tych ziemiach(po utracie Smoleńska).Musieli jednak przysiąc wierność carowi.
Zygmunt Korsak Miłosławski osiedlił się w Ziemi Połockiej.Jego syn Wacław(ros Wiaczesław) poślubił w 1405 córkę księżnej Anastazji Riazańskiej potomkini Ruryka..... Syn Wacława Fiodor miał czterech synów z których jeden pozostał przy nazwisku Miłosławski,trzech zaś za swe nazwisko przyjęli nazwę herbu rodowego Korsak i dali początek nowemu znamienitemu rodowi o nazwisku Korsakow"
..."Aleksy Romanow ,który w 1647 roku ożenił się z Marią Miłoslawską..Była bogobojna,spokojna.Jej życiorys uznano za wzorzec do naśladowania dla wszystkich caryc....., nad drzwiami do izb carycy na terenie klasztoru Sawy Storożewskiego znajdują się obok siebie wielkie herby Plski I Rosji.Bo rodzina Miłosławskich nigdy o swoich korzeniach nie zapomniała.Maria urodziła carowi trzynaścioro dzieci,zmarła w 1669 roku i zostala pochowana na Kremlu...Fiodor trzeci, syn  Aleksego i Marii wywodzącej się z rodu polskiego.Car Fiodor nazywany był polonofilem,wprowadzał bowiem polskie obyczaje i modę a język polski był obowiązującym na dworze (car władał nim biegle).Zwieńczeniem był ślub ze smoleńską Polką Anną Gruszecką .....Moda polska pozostawała na Kremlu  także póżniej-za regencji carewny Zofii...dyplomata ,Borys Szeremietew,bawiąc we Wiedniu porozumiewał się z Niemcami(dziś powiedzielibyśmy austryjakami) właśnie po polsku."
W 1918 roku ,gdy kończyła się I wojna światowa w armi rosyjskiej służyło dwustu jeden polskich generałów(tysiące polskich oficerów)......"
Nie będę wspominał o polskich wynalazcach i uczonych jak choćby Witold Jarkowski twóca zakladów lotniczych w Rosji i jego inżynierWasilewski także Polak.
 
"Anton Denikin urodził się w łowiczu jako syn Rosjanina majora Iwana Denikina-i Polki Elżbiety Wrzesińskiej szwaczki pochodącej ze zubożałej szlachty z Kujaw...w metryce ma wpisane w polskim wariancie Antoni"
 
"Wielu Polaków w Rosji było wiernymi poddanymi tego państwa,widząc przyszłość Polski w powiązaniu z Rosją.Inni uważali Rosję za okupanta i walczyli z nią w powstaniach wojnach....organizując zamachy na carów"
"Wielu innych jeszcze Polaków badało rosyjski daleki wschód:Jan Czesrski-paleontolog,Mikołaj Witkowski,Leon Barczewski,Benedykt Dybowski,Wiktor Godlewski,Michał Jankowski geolog Aleksander Czekanowski.......
Na cześć Czerskiego,nazwano w Rosji wiele punktów geograficznych,góry,szczyty ,doliny"
"Pierwszą książkę w Rosji,która została wydrukowana,opublikował 1 marca 1564 roku Jan Federowicz herbu Szreniawa(Rosjanie nazywają go Iwan Fiodorow)
"Alfons Szaniawski założyciel pierwszego wolnego Uniwersytetu w Rosji istniejącego do dzisiaj pod nazwą Rossijskij Gosudarstwiennyj Gumanitarnyj Uniwersytet"
"Ksiądz zesłaniec Ignacy Kosarewski,był pierwszym zawodowym badaczem Alaski(rosyjskiej jeszcze)Na jego cześć nazwano miejscowość Kosarewski jest także rzeka Kosarewski river.Więcej jest polskich nazw na Alasce:Wojewódzki island,Romer Glacier,Piłsudzki lake,Mount Krzyżanowski,Zaremba island'Dwóch Polaków było rosyjskimi Gubernatorami Alaski w latach 1818 -1820 Szymon Janowicz ,a w latach 1854-1859 Stefan Wojewódzki.
"Ciekawostką jest,że rozmowy pomiędzy Rosjanami a Amerykanami w sprawie sprzedaży Alaski toczyły się w większości po Polsku.W siedmoiosobowej komisji ds.sprzedaży Alaski wyznaczonej prze z Cara czterech było Polakami.Amerykanie też wyznaczyli przewodniczącego swojej komisji.Okazał się nim bohater wojny secesyjnej,generał Włodimierz Krzyżanowski...cioteczny brat Fryderyka Chopina i twórca słynnego"Polskiego Legionu" w armi amerykańskiej.......
Z prztoczonych powyżej faktów wynika ,że w carskiej Rosji należeliśmy (Polacy) do elity rosyjskiej.Byliśmy wielokrotnie nagradzani za działalność gospodarczą ,wojskową ,naukową.Sytuacja zmienila się dramatycznie po rewolucji żydowskiej w 1917 roku.W jednym momencie staliśmy się zwierzyną łowną dla żydowskich "elyt bolszewickich"Staliśmy się najbardziej prześladowaną grupą etniczną w bolszewickiej Rosji.Kulminacją prześladowań były inspirowane chazarskimi  działaniami mordy etniczne na bolszewickiej Białorusi ponad stu tysięcy Polaków a kulminacją były mordy elity w Katyniu ,Charkowie i Miednoje i Bóg jeden wie gdzie jeszcze.
Rosja Obecna a w zasadzie Kreml Putina otoczony Chabadem podsuwającym zwyrodniałe talmudyczne idee ,może choć nie musi okazać się kolejnym preludium do czystek etnicznych w Polsce.Dopóki obydwa narody nie zrzucą z siebie chazarskiego apartheidu dopóty będą judzone ,szczute przeciw sobie.Oznaką zdrowienia Rosji jak wcześnie napisałem w komentarzu będzie likwidacja Kirkutu z truchłem Lenina i wszystkich jego pomników włącznie z pomnikami bandyty Stalina.
Podsumowując ,lprzedstawiłem  zaledwie czubek stsounków polsko rosyjskich opisanych w sygnalizowanej przeze mnie książce jak również w innej literaturze.
Serdecznie pozdrawiam wszystkich.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Ogo Pogo

Podobnie uczynił przydent

Podobnie uczynił przydent Łukaszenka.Jednak nie zmieniło to  polityki nie tylko historycznej współczesnego Kremla.
Otóż my Polacy  mimo rozbiorów zależności od carskiej Rosji przczyniliśmy się do rozwoju gopodarczego,naukowego,militarnego Rosji.Nie grabiliśmy jej jak to ma miejsce obecnie przez takich osobników jak Abramowicz,(były już ) Hodorkowski,Kantor i kilkudziesięciu jeszcze innych skupiajacych blisko 90 procent bogactwa Rosji.Nas Polaków w carskiej Rosji było kilkaset tysięcy a może i więcej .Pracowaliśmy nad rozwojem tego Kraju oczywiście po drodze tworząc i własne bogactwo,lecz nigdy nie miało to znamion grabieży.
Niestety z ubolewaniem muszę przyznać ,że po żydowskiej rewolucji 1917 roku z kręgu Polaków wypłynęły takie szuje jak Dzierżyński,Wyszyński prokurator  i paru innych.Zdemoralizowane elyty żydo bolszewickiego przewrotu doceniały łajdaków z marginesu społecznego,moralnego niezależnie od narodowości.Taka wersja bolszewickiego "Dream".Z rynsztoka do komisarza.Exeplum współczesne to Schulze. 

Portret użytkownika Akamai

Przepraszam, ale Wy macie

Przepraszam, ale Wy macie chyba jakiegoś pierdo*ca na punkcie wojny. Jakby nie było jakiegoś przyjemniejszego tematu. Idę spać. Ale najpierw opowiem wam dowcip.
Mąż wraca przedwcześnie z delegacji, i zastaje żonę z kochankiem w łóżku.
Co wy tutaj robicie ? - pyta mąż
A nie mówiłam ci, że debil ! - stwierdza żona, zwracając się do kochanka.
Dobranoc Smile

Prawda nas wyzwoli, 

Ale najpierw nas wku*wi.

 

Portret użytkownika sly

Obojętnie co by nie napisać w

Obojętnie co by nie napisać w oparciu o fakty i logiczną analizę, to oni i tak będą ryczeć swoje, zamiast klepać coraz nowsze teorie wybuchu wojny, powinni wyjść na ulice z transparentami "CO Z TĄ WOJNĄ", "CHCEMY WOJNY", "PUTINIE CZEKAMY", może ktoś ich wysłucha, po co się kryć przed ekranem trzeba pokazać społeczeństwu co je czeka najdalej za parę miesięcy. A gdyby się okazało że pokój przetrwa następny rok, to była by okazja do oskarżenia żydów o spowodowanie opóźnienia wybuchu wojny w imię jakiś swoich pokrętnych interesów. Zamiast słowa pier...ca użyję mojego ulubionego określenia, oni są OBŁĄKANI. Może by się przyznali kto był w prawdziwym wojsku i chociaż raz na poligonie, będzie wiadomo na kogo można w razie czego liczyć, a kto z płaczem ucieknie do mamy. Tak na marginesie poczytajcie dlaczego twardszych od dzisiejszych mężczyzn faszerowano narkotykami i alkocholem podczas II WŚ, Wietnamu, Afganistanu itd.
Ps. Mąż wraca wcześniej z delegacji i zastaje żonę ze swoim najlepszym kolegą w łóżku, małżonka przerażona mówi do męża:
Kochanie, nie jest tak jak myślisz, wszystko ci wytłumaczę.

Portret użytkownika Brzenczyszczykiewiczowski Óśmy

Akamai, każdy by chciał

Akamai,
każdy by chciał samych
dobrych wiadomości,
ale na tym portalu
jest nieprzyjemna ale prawda.
A pocieszające kłamstwa
są na innych portalach.
Wszystko co złe
i tak musi się wydarzyć
aby czas się wypełnił.
A w dniu rozliczenia będą kary,
ale będą też nagrody.
Każdy sobie teraz zapracowuje
na to co otrzyma.
Lecz nie każdy
chce to zaakceptować
bo prawda jest dla niektóych
niewygodna i  niekomfortowa.

Strony

Skomentuj