Na liście przyszłych kolonizatorów Marsa znalazło się trzech Polaków

Kategorie: 

Źródło: Mars One
W sumie ponad 200 tysięcy osób zgłosiło się do projektu Mars One, w ramach którego planuje się skolonizować Marsa. Jednak na drodze eliminacji pozostało obecnie tylko 100 osób. Wśród nich znalazło się trzech Polaków.

 

Projekt Mars One wybrał dokładnie 100 osób - 50 kobiet i 50 mężczyzn z całego świata, którzy powalczą o bilet w jedną stronę na Marsa. Nie będzie to jakaś kosmiczna wycieczka a poważna misja, która ma na celu utworzenie ludzkiej kolonii na Czerwonej Planecie, gdzie panują bardzo surowe warunki.

 

Wybrano właśnie stu przyszłych kolonizatorów, jednak liczba ta wciąż będzie się zmniejszać aż twórcy misji kosmicznej wybiorą grupę 40 osób. Natomiast spośród nich wybrane zostaną tylko cztery osoby, które jako pierwsze polecą na Czerwoną Planetę a jednocześnie pożegnają się ze swoją rodziną, z bliskimi oraz ze swoim domem - Ziemią.

 

Jak już wspominaliśmy, ochotnicy pochodzą z całego świata a na liście znaleźli się również Polacy - 26-letnia Joanna z Sopotu oraz 30-letni Maciej i 38-letni "M1-K0" z Warszawy. Każdy z nich posiada umiejętności i cechy, które mogą pozwolić im przetrwać na Marsie.

 

Joanna pisze o sobie, że jest kreatywna, potrafi pracować w grupie i zachowuje zimną głowę w trudnych sytuacjach. Interesuje ją między innymi udzielanie pierwszej pomocy, skauting i surwiwal. Maciej twierdzi, że posiada żelazną wolę i jest zdeterminowany w tym co robi. Natomiast "M1-K0" interesuje się kolizjami materii i antymaterii oraz wykorzystywaniem energii z satelit, napędzanych energią słoneczną.

 

Pozostało jeszcze bardzo dużo czasu do lotu na Marsa a na dzień dzisiejszy nie wiadomo nawet, czy grupa śmiałków zdoła skolonizować obcą planetę, czy też umrze próbując. Jednak do tego czasu uczeni mogą rozwiązać wszystkie lub przynajmniej większość problemów związanych z przeżyciem w tak trudnych warunkach.

 

 

Wiadomość pochodzi z portalu tylkonauka.pl

 

 

Źródło: http://tylkonauka.pl/wiadomosc/projekt-mars-one-wybral-stu-przyszlych-kolonizatorow-w-tym-trzech-polakow

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu

loading...


Komentarze

Portret użytkownika Wiedza to odpowiedzialność

To sięnie uda... Dlaczego? To

To sięnie uda...
Dlaczego? To dość proste:
"Po czym Bóg im błogosławił, mówiąc do nich: «Bądźcie płodni i rozmnażajcie się, abyście zaludnili ziemię i uczynili ją sobie poddaną; abyście panowali nad rybami morskimi, nad ptactwem powietrznym i nad wszystkimi zwierzętami pełzającymi po ziemi." - Rdz 1, 28

Portret użytkownika demik

A JA MYSLEZE IZTNIEJE ZYCIE

A JA MYSLEZE IZTNIEJE ZYCIE NA MARSIE I NASA ID DAWNA O TYM WIE BO PO JAKA CHOLERE WYSYLAC LUDZI ŁAZIK POROBIL ZDIECIA ILE NAM POKAZALI NIELICZNE CZYLI TO CO CHCIELI  BYLE JAKIE GORY I PIASEK ROSNA NA MARSIE DRZEWA JEST BUJNA ROSLINNOSC JEST WODA I JEST POWIETRZE  DLATEGO CHCA WYSŁA LUDZI.

Portret użytkownika nalepka

Mam nie skromną nadzieje że w

Mam nie skromną nadzieje że w śród tych trzech Polaków nie ma żyda. Zresztą, nawet nie tyle problem w tym.  Po prostu, oby to plugate coś, nie wsiadło do rakiety/statku czy to z polskim czy innego kraju "paszportem"   To "stwożenie" na Ziemi jest destrukcyjne a co dopiero  w kosmosie...

Skomentuj