Liposukcja laserowa Łódź modeluje problematyczne partie ciała

Kategorie: 

Źródło: internet

Liposukcja to inaczej zabieg odsysania lub usuwania tkanki tłuszczowej. Obecnie istnieje kilka metod liposukcji, a do najbardziej popularnych zaliczyć można liposukcję tradycyjną oraz liposukcję z wykorzystaniem lasera.

Ta ostatnia wciąż zyskuje na popularności, a to wszystko dzięki niesamowitej precyzji wykonania oraz naprawdę oszałamiających efektach po zaledwie jednym zabiegu! Wykorzystanie lasera w medycynie estetycznej wypiera tradycyjny skalpel, nic więc dziwnego, że coraz więcej osób zgłasza chęć wykonania liposukcji laserowej na wybranych przez siebie partiach ciała. 

Tkanka tłuszczowa nawet mimo ciężkich ćwiczeń oraz drakońskich diet, nie zawsze chce zniknąć z naszego ciała na dobre, zwłaszcza w niektórych jego partiach. Do części ciała, które najczęściej zgłaszane są do zabiegu liposukcji zaliczyć można niewątpliwie brzuch, uda, pośladki, ramiona, plecy, talię, a także okolice twarzy, szyi i dekoltu. Liposukcja laserowa ma jeszcze jedną zaletę, której nie ma liposukcja tradycyjna – dzięki wykorzystaniu wiązki laserowej skóra staje się wyraźnie jędrniejsza, nie jest obwisła i nabiera dawnego młodzieńczego blasku!

Liposukcja brzucha: czemu jest tak popularna?

Zabieg liposukcji laserowej to obecnie najbardziej popularny zabieg, dzięki któremu można pozbyć się uporczywej tkanki tłuszczowej. Dlaczego cieszy się tak dużą popularnością? Przede wszystkim dzięki wykorzystaniu lasera, lekarz może działać z niesamowitą precyzją. Laser powoduje trwałe uszkodzenia tkanki tłuszczowej, która usuwana jest z organizmu poprzez naturalne procesy metabolizmu, a pierwsze efekty zabiegu widoczne są tuż po jego przeprowadzeniu. 

Wiele osób zgłasza się na zabieg liposukcji laserowej z zamiarem poprawy wyglądu swojego brzucha. Tkanka tłuszczowa w tej okolicy potrafi być naprawdę trudna do usunięcia, pomimo zastosowania odpowiedniej diety oraz ćwiczeń. Również po ciąży kobiety często skarżą się na nadmiar skóry oraz tkanki tłuszczowej w obrębie brzucha. Dzięki liposukcji laserowej wszystkie te osoby mają możliwość nie tylko usunięcia z brzucha niechcianej tkanki tłuszczowej, ale także poprawy kondycji swojej skóry! Dzieje się tak dlatego, że laser pobudza również komórki skóry do intensywnej regeneracji, dzięki czemu skóra staje się napięta, jędrna, a także widocznie młodsza. Odzyskuje swój dawny blask i nie pozostaje obwisła jak w przypadku liposukcji tradycyjnej. Zastosowanie wiązki laserowej na brzuchu pacjenta sprawia, że może się on cieszyć wymarzonym płaskim brzuchem i wyraźnie zaznaczoną talią.

Efekty po zabiegu liposukcji laserowej

W trakcie jednego zabiegu liposukcji można usunąć nawet do pół kilograma tkanki tłuszczowej! Pierwsze efekty widoczne są tuż po skończonym zabiegu, jednak na pełne efekty należy poczekać do pełnej regeneracji tkanki, a więc kilka tygodni. Tkanka może zostać odessana specjalnym przyrządem jeszcze w trakcie zabiegu, może również zostać wydalona przez organizm w naturalnych procesach metabolicznych.

Czego może spodziewać się pacjent po liposukcji laserowej?

Po przeprowadzeniu zabiegu liposukcji laserowej pacjent może liczyć na niemal natychmiastowe efekty poprawy swojej sylwetki. Tłuszcz zostaje usunięty z wybranej partii ciała, a skóra w miejscu zabiegu staje się wygładzona, napięta i bardziej jędrna. Dodatkowo, dzięki zastosowaniu lasera wszelkiego rodzaju blizny, zmarszczki, rozstępy oraz cellulit są mniej widoczne lub znikają całkowicie.

Liposukcja może być wykonywana różnymi technikami

Usuwanie tkanki tłuszczowej np. z okolicy brzucha odbyć może się na dwa podstawowe oraz najbardziej popularne sposoby – tradycyjne oraz przy wykorzystaniu lasera. W obu przypadkach efekty będą szybko widoczne oraz trwałe, jednak w przypadku liposukcji laserowej usuwanie tkanki będzie bardziej precyzyjne, a więc efekty będą jeszcze lepsze! Wykorzystanie lasera podnosi jakość zabiegu liposukcji, a po jego wykonaniu pacjent dostaje poza wymarzoną sylwetką bez tkanki tłuszczowej efekt jędrnej i odmłodzonej skóry. Usuwanie tkanki tłuszczowej może odbyć się również poprzez zastosowanie innych, mniej znanych metod liposukcji.

Liposukcję można przeprowadzić również z wykorzystaniem systemu Body Jet, a więc strumienia wody, który wspomaga rozdzielenie tkanki tłuszczowej od innych tkanek bez naruszenia ich struktury. 

Kolejną metodą przeprowadzenia zabiegu liposukcji jest liposukcja wibracyjna, a więc taka, która wykorzystuje drgania na wielu płaszczyznach, co powoduje podniesienie jakości zabiegu i ułatwia oddzielenie tkanki tłuszczowej od innych tkanek.

Wśród wielu technik przeprowadzenia liposukcji najlepiej wybrać taką, która będzie dla nas najbardziej odpowiednia. Zdecydowanie największym powodzeniem cieszy się liposukcja laserowa. Zgłaszając się do specjalistycznej kliniki https://chirurgialodz.pl/liposukcja-laserowa-lodz/ lekarz w trakcie wizyty kwalifikującej do zabiegu przedstawi ci wszystkie zalety tego właśnie zabiegu. 

Liposukcja laserowa Łódź – przeciwwskazania do wykonania zabiegu

Każdy z lekarzy specjalistów przez wydaniem zgody na zabieg liposukcji laserowej, przeprowadza wywiad medyczny, na podstawie którego decyduje czy odsysanie tłuszczu w tym konkretnym przypadku to bezpieczna procedura. Do głównych przeciwwskazań wykonania zabiegu laserowego zaliczyć można problemy z krzepliwością krwi, cukrzycę, padaczkę, niewydolności nerek i wątroby oraz ciążę i okres karmienia piersią. Również w przypadku aktywnych nowotworów zabieg nie może zostać przeprowadzony, a wszelkie stany zapalne czy rany na skórze powinny zostać wyleczone przed przystąpieniem do zabiegu.

Rekonwalescencja po liposukcji brzucha

Zabieg liposukcji laserowej brzucha to procedura bezpieczna i mało inwazyjna. Nagromadzenie się tkanki tłuszczowej w okolicy brzucha, boczków czy talii to tłuszcz dość oporny, dlatego pacjenci często decydują się na usunięcie go metodą liposukcji. Wykorzystanie lasera sprawia, że rekonwalescencja po zabiegu jest mniej nieprzyjemna i krótsza niż w przypadku tradycyjnego odsysania tłuszczu. Pacjent może udać się do swojego domu jeszcze tego samego dnia, w którym odbył się zabieg i powrócić do większości swoich rutynowych czynności. Unikać należy jednak intensywnego wysiłku fizycznego, dlatego pacjent powinien zrezygnować z ćwiczeń przez okres około tygodnia lub dwóch. W przypadku pracy o charakterze fizycznym najlepiej wziąć zwolnienie lekarskie lub urlop. 

Skóra po zabiegu laserowym będzie przez około 2-3 dni obrzęknięta i tkliwa, mogą pojawić się mikro-krwawienia oraz zasinienia. Jest to normalna reakcja skóry na kontakt z laserem i o ile objawy nie nasilają się i ustępują po kilku dniach, nie należy się nimi przejmować. W trakcie rekonwalescencji należy unikać ekspozycji na promienie słoneczne, gorących kąpieli, sauny czy wizyt na basenie. Bardzo ważne są kwestie odpowiedniego dbania o higienę osobistą, a także prawidłowego nawilżania skóry w miejscu zabiegu. Dzięki temu efekty liposukcji laserowej będą jeszcze lepsze i trwalsze. Warto wiedzieć, że najczęściej wystarczający jest tylko jeden zabieg, by uzyskać wymarzone efekty pięknego brzucha pozbawionego zbędnej tkanki tłuszczowej i nie ma konieczności przeprowadzania zabiegu uzupełniającego, jak w przypadku liposukcji tradycyjnej.

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Skomentuj