Linie Singapore Airlines ustanowiły nowy rekord najdłuższego bezpośredniego lotu

Kategorie: 

Źródło: Pixabay

Samolot linii Singapore Airlines pobił rekord najdłuższego bezpośredniego lotu w historii, pokonując trasę z Singapuru do Nowego Jorku w niecałe 18 godzin.

Lot SQ22 z Singapuru do Nowego Jorku wystartował w czwartek o godzinie 17:35 czasu polskiego. Luksusowy Airbus A350-900ULR wylądował na lotnisku w Newark na krótko przed godziną 5:30 czasu lokalnego (11:30 w Polsce). Samolot przebywał więc w powietrzu nieprzerwanie przez prawie 18 godzin. Co ciekawe, według wstępnych założeń podróż miała trwać niemal 19 godzin, co oznacza, że samolot dotarł do celu sporo przed czasem. 

Linie Singapore Airlines uruchomiły bezpośrednie połączenie na tak odległej trasie po raz pierwszy od 5 lat, gdy zaniechano usługi ze względu na rosnące koszty paliwa. Wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu, Campbell Wilson, przyznał, że tak długi lot stał się możliwy, dzięki nowemu modelowi Airbusa A350-900ULR, który zużywa o 25% mniej paliwa niż samoloty starszej generacji o tej samej wielkości.

 

Linie lotnicze nie uwzględniły klasy ekonomicznej na tak długim połączeniu. Zamiast tego pasażerom zaoferowano 94 przestronne miejsca premium oraz 67 foteli w klasie biznesowej. Singapore Airlines przygotowało dla klientów również wiele innych udogodnień, takich jak łazienki z hydromasażem czy obszerna kolekcja filmów i programów telewizyjnych (łącznie około 1200 godzin).

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: ZychMan
Portret użytkownika ZychMan

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl od ponad 2 lat. Specjalista z zakresu Internetu i tematyki naukowej. Nie stroni również od bieżących tematów politycznych.


Komentarze

Portret użytkownika Adamus666

Mieszkam w Polsce dokladnie

Mieszkam w Polsce dokladnie na podkarpaciu interesuje się troche lotnictwem a jesli chodzi o większe szczegóły to na demną leciał drogą L984 i trwał jesli mnie pamięć nie zawiodła 18 i pół godziny.Pozdrawiam serdecznie.

Skomentuj