Linie lotnicze planują WAŻENIE pasażerów przed wpuszczeniem ich na pokład samolotu

Kategorie: 

Źródło: Getty Images

Europejskie linie lotnicze mogą wkrótce poprosić swoich pasażerów o zważenie się przed wejściem na pokład samolotu. Prekursorem jest fiński Finnair, który obiecuje, że nie będzie jednak karać pasażerów z nadwagą. Zamiast tego, linia lotnicza ma nadzieję zważyć od 100 do 150 pasażerów na jeden lot, aby móc dokładniej obliczyć wagę wypełnionego samolotu.

Obecnie waga samolotu obliczana jest na podstawie kalkulacji Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa Lotniczego, które zostały wykonane osiem lat temu. To jednak nie jedyne linie lotnicze, w których pasażerowie muszą się zważyć przed wejściem na pokład.

W wyspiarskich rejonach świata ważenie pasażerów to standard. Na przykład hawajskie linie lotnicze nie pozwalają już pasażerom wybierać miejsc w samolotach latających pomiędzy Pago Pago i Honolulu i ważą każdego wsiadającego na pokład. Regulacje te zostały wprowadzone, aby odpowiednio zrównoważyć ciężar pasażerów znajdujących się w samolocie.

 

Sugerowano, że rozwiązanie to powstało, ponieważ jest tam jeden z najwyższych wskaźników otyłości na świecie. Podobne praktyki sa na wyspach Samoa, tam też otyłośc daje o sobie znać i podobno cierpi na nią aż 74,6% dorosłych. Trudno się zatem dziwić, że tam gdzie latają stosunkowo niewielkie samoloty turbośmigłowe, kwestia wagi ładunku jest kluczowa, w tym przypadku ładunkeim są ludzie, a jeśli ktoś lubi dobrze zjeść, to będzie musiał zapłacić dodatkowo za swoje nadgabaryty.

 

 

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.plKomentarze

Portret użytkownika dziadek ze wsi

Spaślaki to są twory z

Spaślaki to są twory z problemami psychicznymi. Wielokrotnie udowodniono, że obżarstwo jest formą samobójstwa - takiego tchórzliwego rozłożonego w czasie. Powinno być tak: Na 120 kg urzędowe ostrzeżenie. Powyżej 140 kg powinno być ustawowe zawieszenie świadczenia wszelkich ubezpieczeń społecznych, niech tucznik płaci z własnej kieszeni za leczenie chorób, które będzie miał z 100% pewnością, a powyżej 160 kg przymusowa bolesna eutanazja taka urzędowa i nieodwołalna. Szybko by się społeczeństwo oczyściło z tych dziwadeł. Zamiast tego ucierpią wszyscy bez wyjątku bo ''diabły'' zrobią wszystkim ludziom wojnę nr 3 żeby wybić ten zbędny szkodliwy element czyli chorą tkankę ludzkości.

Portret użytkownika Arya

Czasem otyłość to po prostu

Czasem otyłość to po prostu choroba, a ta wynika często z jedzenia. I nie chodzi o to, że ludzie się obżerają, ale o to, że obecna żywność to zwykłe gówno, ale o tym przeciętny człowiek zazwyczaj nie wie. Nie wiń więc aż tak bardzo ludzi za to tylko, że są otyli.

Wszyscy zmierzamy w tym samym kierunku-z powrotem do Źródła.

Strony

Skomentuj