Linie lotnicze latają pustymi samolotami

Kategorie: 

Źródło: Boeing.com

Koronawirus zabija wiele branży, ale szczególnie niszcząco wpływa na turystykę i lotnictwo. Jakkolwiek hotelarze mogą czasowo zamknąć swoje przybytki tak linie lotnicze muszą latać nawet na pusto. Jak to możliwe?

 

Chodzi o to, że korytarze powietrzne są rezerwowane i trzeba zapewnić odpowiednie ich wypełnienie. Z tego powodu linie lotnicze są zmuszone do wykonywania pustych „upiornych” lotów. Wszystko przez przepisy europejskie zmuszające operatorów do wykonywania wyznaczonych lotów lub ryzykując utratą czasu na start i lądowanie.

 

Zapotrzebowanie na loty dramatycznie spadło na całym świecie, a tymczasem linie lotnicze wydały wielkie pieniądze na paliwo na puste loty ze względu na europejskie przepisy, które mówią, że linie lotnicze działające na kontynencie powinny wykorzystywać 80% przydzielonych czasów na start lub lądowanie lub ryzykować przeniesieniem ich do konkurenta.

Doprowadziło to do tego, że ogromne puste samoloty latają tylko do krajów europejskich. Przedstawiciele linii lotniczych domagają się zawieszenia zasad „wykorzystuj lub strać”, aby zatrzymać widmowe loty, aby zapobiec dalszym szkodom dla środowiska i gospodarki. 

 

Na szczęście przepisy te zostały już zawieszone dla lotów do i z Hongkongu oraz Chin kontynentalnych. Zasady te pozostają jednak na wszystkich innych destynacjach.

 

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Maryjan_66

Ziemia odetchnie a ludziska

Ziemia odetchnie a ludziska zaczną się pożerać nawzajem. (nie wszyscy, nie dosłownie..)
Spójrzcie na niebo? Czyż nie wyglada teraz lepiej? Ulice jakby od aut uwolnione, UE powinna piać z radości - emisja CO2 drastycznie spadła, główne generatory śmieci - branża transportowa i turystyczna padły (jak słusznie baca zauważył to naczynia powiązane, nawzajem się nakręcające). A ich paliwem jest człowiek - homosapiens, ale o specyficznym stanie umysłu. Ten człowiek najpierw się dorobi na swoim poziomie, założy rodzinę, potem stwierdzi, że z tym co już kupił i napłodził nie da się wysiedzieć w jednym miejscu - więc szuka... i znajduje tanie loty, miejsca gdzie jeszcze go nie ma z tym całym bałaganem, który stworzył wokół, więc pewnie jest lepiej tamże. I leci sam lub z gromadką dzieci, znajomych, spożywa z opakowanych porcji, odżywia się niby w lokalnych, zapchanych knajpach, hotelach, które z racji dużych obrotów zaopatrują się u 'lokasów' ala makro w najniższej jakości szit bo inaczej by nie dały rady.
A teraz? Może ten człowiek upichcić coś świeżego, w domu; samoloty uziemione (znaczy w eko - UE muszą latać nawet puste, bo takie przepisy), jest okazja by w końcu nawiązać głębszą relacje z partnerem i tym, co razem już spłodzili. Powodzenia! Wykorzystajcie ten czas, póki znowu nie zwariujecie.

Branża turystyczna i lotnicza będą teraz jak te małpy w Tajlandii walczące o ochłapy, dotychczas dokarmiane przez turystów, których nagle zabrakło.

Portret użytkownika Mr Akcyza

Ach ludziska... Żałośni

Ach ludziska... Żałośni ludziska... Śmiejecie sie z małp walczących o przetrwanie ponieważ ktoś inny zapewnił wam dostęp do żarcia. Szkoda... byłbym w niebo wzięty słuchając rozpłakanego ojca w rozmach w toku, który ubolewa nad tym, jak bardzo mu źle z powodu dzieciaczka zabitego na rasol. Człowiek to jebany prymityw. Iluzoryczna troska o drugiego, a W praktyce, życzenia serdecznego chuja w dupę... każdemu. Oto my, w pigułce

Portret użytkownika Mojeimię44

  Czytasz czy tylko

  Czytasz czy tylko krytykujesz?  " W związku z odwołaniem lekcji w szkołach ok. 100 pielęgniarek ze Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie nie przyszło w czwartek do pracy i wystąpiło o zasiłek opiekuńczy. Podobnie uczyniło ok. 60 lekarzy z tej placówki."

PILNE! Linkuj ciekawe artykuły znz u siebie na koncie społecznościowym. Zwiększaj zasięg. 

Portret użytkownika Mojeimię44

To się Watykan wysilił. W

To się watykan wysilił. W Watykanie  złote klamki, dachy, ozdoby itd. a Watykan przekazał tylko 100 000 euro na walkę z koronawirusem. 

https://ekai.pl/papiez-przekazal-100-tys-euro-na-pomoc-w-zwiazku-z-koronawirusem/

 Na mszach tłumaczą żeby się dzielić z ubogimi a świecą pięknym przykładem. Ehh. Nikt więcej nie będzie mi tłumaczył jak mam żyć. Wszędzie tylko tłumaczą co jest dla nas najlepsze a sami nie trzymają się zasad moralnych. Więc po co mam ich słuchać? Watykan ma własne banki i inne dochodowe instytucje. Watykan jest korporacją. To dopiero się wysilili. Rzym płonie a oni 100 000 euro przekazują. Wierzę tylko w swoje przeżycia duchowe. 

PILNE! Linkuj ciekawe artykuły znz u siebie na koncie społecznościowym. Zwiększaj zasięg. 

4 Niemożliwe jest3 bowiem tych - którzy raz zostali oświeceni, a nawet zakosztowali daru niebieskiego

Strony

Skomentuj