Linia lotnicza Ryanair zrezygnowała z wejścia na rynek ukraiński

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Irlandzka tania linia lotnicza Ryanair odwołała planowane wcześniej wejście na rynek ukraiński. Zaskakującą informacje o przyczynach takiego stanu rzeczy opublikowały służby prasowe firmy z Dublina.

 

„Ryanair ogłosił, że anuluje planowane wejście na Ukrainę, bo Port Lotniczy Kijów nie wypełnił porozumienia osiągniętego w ministerstwie infrastruktury z urzędnikami oraz z obecnym dyrektorem Rjabikinem w marcu tego roku” - napisano w oświadczeniu.

Ryanair zwraca uwagę, że port lotniczy Boryspol ustanowił wysokie taryfy opłat, włącznie z Międzynarodowymi Liniami Ukrainy i pozbawił ukraińskich pasażerów dostępu do tanich biletów lotniczych.

„W rezultacie Ryanair nie ma wyboru i musi anulować cztery nowe połączenie z Kijowem i siedem ze Lwowem. Wiążę się to z utratą ponad 500 tys. pasażerów i co najmniej 400 miejsc pracy” – twierdzą przedstawiciele Ryanair.

Ryanair przeprasza klientów, którzy już zarezerwowali loty i zwraca pieniądze za bilety.

„Żałujemy, że lotnisko w Kijowie pokazało, że Ukraina nie jest jeszcze wystarczająco lub bezpiecznie dojrzałym miejscem dla inwestycji. Niedogodność  spowoduje utratę ponad 500 tys. klientów i 400 miejsc pracy na lotnisku w pierwszym roku, co mogło mieć znaczący wpływ na wzrost gospodarki ukraińskiej. Żałujemy również, że Port Lotniczy Lwów stał się ofiarą decyzji lotniska Kijów” - powiedział David O'Brien dyrektor handlowy Ryanair.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika ono mat opeja

Kazdy musi latac. Co normalny

Kazdy musi latac. Co normalny Ukrainiec, ten czy tamtem normalny ma z tym wspolnego? Mniej niz Ty, bo On sie nawet w tej kwestii nie wypowiada. Zrozum, to proste: Wszyscy jestesmy manipulowani we wszystkim czym sie da, czy to w Polsce, czy Rosji, Francji, Czadzie, Kongo, Indiach, Izraelu, Peru, Stanach etc. Bicie piany wciaz w kierunku Normalnych Ludzi, ktorych de facto jest wiekszosc w kazdym kraju. Problem w tym, ze sa fajni z natury. Maja w düpie klotnie, wojny, przepychanki, idotiotyzmy i wszelkie izmy. Chca tylko spokojnie robic swoje. A nie paranoje, krore im sie wkreca. Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego, oko za cos tam i cala reszta w policzek. Tak maja ludzie reagowac. Ogolnikowo. Ludzie nienawidza generalnie czego? Ogolnikow, a nie wybiorczo. Wiec lataja takie rozne w Internetach i sacza "skwasniala kiszonke". Odczepcie sie internetowi (zyciowi) sadysci i trole od normalnych ludzi. Bawcie sie miedzy soba. Zakladajacie kluby i bawcie sie na swoj sposob. My Nie mamy ochoty schodzic do waszego poziomu. Bo i tak na waszym poziomie zalatwicie nas doswiadczeniem. Zyjcie i Dajcie innym zyc. Bo kazda miarka ma miarke. Bo kazdy koniec ma dwa kije.

Zauwazcie, ze jedyni, ktorzy naprawde gina to cywile.. Jakies przemyslenia w zwiazku z tym Bracia i Siostry?

Skomentuj