Likwidacja gotówki postępuje, akt pierwszy usunięcie groszy

Kategorie: 

Źródło: sxc.hu

Stworzenie państwa totalitarnej kontroli jest możliwe wtedy, gdy władza wie wszystko o swoich obywatelach i śledzi każdy ich krok. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z faktu, że nasze telefony komórkowe i komputery już dawno są szpiegowane, ale dzięki temu, że istnieje gotówka ludzie nadal zachowują szansę do tworzenia obrotu gospodarczego, o którym rządzący nie wiedzą. Media nazywają to „szarą strefą” a metodą na jej zlikwidowanie jest właśnie likwidacja gotówki.

 

Narodowy Bank Polski zapowiedział właśnie wycofanie z obiegu monet o nominale 1 i 2 grosze. Tłumaczone jest to w ten sposób, że utrzymanie tych monet w obiegu jest za drogie, bo wytłoczenie ich kosztuje więcej niż nominał. Jeśli plan NBP zostanie zatwierdzony, to wszelkie ceny mają być zaokrąglone do pełnych dziesiątek groszy. Podobne kroki podjęły inne banki centralne, na przykład w Czechach czy w Izraelu.

 

Nie ulega wątpliwości, że po likwidacji groszówek przyjdzie czas na wyższe nominały. Jednocześnie w skali makro można się spodziewać podwyżek cen, ale w związku z tym, że będą to drobne nikt nie będzie tego zauważał. Jednak z punktu widzenia globalnego dla fiskusa to same zyski, bo wzrost cen jakkolwiek generuje inflację to pozwala tez zwiększyć przychody z podatków pośrednich. Takie są pewnie oczekiwania naszego Ministerstwa Finansów.

 

Rozpowszechniają się płatności zbliżeniowe i trzeba przyznać, jest to wygodne, ponieważ nawet sprzedawcy w sklepach namawiają do korzystania z tego typu form płatności. Wchodzą technologie umożliwiające płaceniem telefonem i to w tych samych terminalach zbliżeniowych stosowanych przez karty z RFID, które nosimy w naszych portfelach.

 

Ostatecznym celem likwidacji gotówki będzie stworzenie społeczeństwa, które nie będzie potrzebowało gotówki. Pieniądze już teraz są w większości tylko zapisami księgowymi, a gdy uda się wyeliminować gotówkę stałyby się tworem wyłącznie wirtualnym. Jeśli rządy na świecie będą zdeterminowane w celu utrudnienia ludziom korzystania z gotówki lub nawet jej likwidacji oznaczać to będzie domknięcie totalitaryzmu o kolejne narzędzie nacisku.

 

 

Źródłohttp://www.nettg.pl/news/107188/swiat-bez-grosza-kopiejki-halerza

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika internet

Te nominały nie zostają

Te nominały nie zostają wycofane, poinieważ będą produkowane nadal ale w o wiele mniejszej skali. Czytaj i słuchaj dokładniej wiadomości, a swoje teorie spiskowe możesz wsadzić między inne podobne...

Portret użytkownika colleeman

Nie martwcie się. Dopuki

Nie martwcie się. Dopuki Polską rządzą czarni gotówka nie zginie. Opaśli Biskupi w życiu na to nie pozwolą. Jak będą wtedy ukrywać miliardy lewych pieniędzy? Tylko gotówka. W świecie wyznaniowym kler będzie walczył o monety i bilony jak lew.

Portret użytkownika mon22

colleman ty chyba już jesteś

colleman ty chyba już jesteś chory z nienawiści do kościoła i kapłanów. Mówisz że bez nich lepiej bo to samo zło a swojej nienawiści to już nie widzisz?? Niepodobna żeby wszelkiego zgorszenia nie było na tym świecie. Chciałbyś żeby było sprawiedliwie i dobrze ale jak ma być dobrze jeśli się sieje nienawiść i wyklina naokoło? To jest dobre? Poprawia sytuację? Tylko dobrem można zwalczać zło, nijak inaczej.
Pozdro i życzę jak najmniej stresu i błogosławieństwa w życiu.

Portret użytkownika ciekawski

Wprowadzanie totalitaryzmu

Wprowadzanie totalitaryzmu zawsze zaczyna się od szczucia religi i nawoływania do odwrocenia od niej religia pozwala na zjedoczenie jednostek i tworzy silne wiezi samotne jednostki łatwiej kontrolować polceam obejrzec wywiad z agentem KGB który to wszystko wyjasnia jak to dziala.
 
I na koniec pozwole se zacytowac pewnego pana: "Religia w Polsce to nie jest rzaden pieprz do gówna."

Portret użytkownika Xystos

Epoka bezgotowkowa juz jest

Epoka bezgotowkowa juz jest faktem,w autobusie/pociagu miejskim/lokalnym biletu kupic sie nieda,w wyznaczonych automatach biletowych gotowki tez nieprzyjmuja,nawet dzielnicowy piekarz na gotowke nosem kreci,chce placenia karta nawet za male zakupy ..,jedynie uliczni chandlowcy ciesza sie z gotowki.

Portret użytkownika terminator

Nie zgadzam się z autorem, od

Nie zgadzam się z autorem, od dawna pieniądz ma wartość tylko umowną. Banksterzy  wpadli dawno na pomysł by produkować bezwartościowe pieniądze, za którymi  stoi tylko  "słowo honoru" bankiera. Z chwilą gdy pieniądż przestał być wartością samą w sobie, czyli byl produkowany ze złota lub srebra, zaczeła się epoka kosmicznych kombinacji bankierów. Początkowo sprawiano jeszcze pozory , że jego wartość jest zabezpieczona w złocie. Kiedyś szanujące się państwo posiadało rezerwy złota, ktore miały zabezpieczać wartość pieniędzy papierowych na rynku. Teraz za pieniądzem stoi grupa ludzi która manipuluje nim, wedle własnych potrzeb. Ludzie typu Georga Sorosa potrafią zdestabilizować gospodarkę niejednego kraju, manipulując jego walutą. Soros to tylko pomniejszy kombinator, przy fortunach Rotschildach, Roceffelerach  jego możliwości finansowe są nędzne. Niestety dopóki pieniądz sam w sobie nie będzie wartością , ludzie ci będą trzęśli światem i to nie tylko finansowym. Przywdcy krajów którzy próbowali zmienić ten stan rzeczy, kończyli smutnie. Początek końca Kadafiego zaczął się w chwili gdy ogłosił zamiar rozliczeń w handlu ropą w złocie. Zgromadził w tym celu około 150 ton złota i zaczął bić złotego Dinara,  szybko został załatwiony. Po zwycięstwie "powstańcow" szybko wymieniono pieniądze w Libii, ktre rzekomo Kadafii zamówił w Anglii. Znająć awersję Kadafiego do banków zachodnich jest to niemożliwe by zlecił produkcję pieniędzy angolom. Po jego śmierci "wyparowało" złoto oraz konta bankowe na których były pieniądze państwa Libijskiego. Prywatne konta Kadafiego jakaś niewidzialna ręka szybko wypucowala. Nikt dzisiaj już nie dochodzi gdzie się podziały miliardy  Kadafiego , temat zamknięty cicho sza!!!...

Strony

Skomentuj