Liga Państw Arabskich domaga się aby Izrael zakończył okupację Palestyny

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com
Gdy kilka miesięcy temu zakończyła się wojna między Strefą Gazy a państwem żydowskim, władze Autonomii Palestyńskiej wzmocniły swoje starania na rzecz zakończenia izraelskiej okupacji i uzyskania statusu państwa. Prezydent Mahmud Abbas domaga się zatwierdzenia w ONZ specjalnej ustawy, która doprowadzi do wymienionych wyżej celów, a cały świat arabski popiera dążenia Palestyny.

 

Specjalny projekt, zaproponowany przez Mahmuda Abbasa, uzyskał poparcie ze strony wszystkich państw wchodzących w skład tzw. Ligi Państw Arabskich. Wszystkie kraje arabskie chcą aby Palestyna stała się niezależnym państwem a Izrael zakończył okupację w ciągu trzech lat i powrócił do granic sprzed 1967 roku.

 

Aby ustawa mogła wejść w życie, musi najpierw zostać zatwierdzona w ONZ poprzez głosowanie. Liga Państw Arabskich zagłosuje za ustawą i ma nadzieję, że wszystkie kraje zdecydują się poprzeć projekt, łącznie ze Stanami Zjednoczonymi, które są największym sojusznikiem Izraela.

 

 

Aktualizacja:

W ONZ odbyło się wspomniane wyżej głosowanie. Ustawa została odrzucona, ponieważ przeciwko niej zagłosowały Stany Zjednoczone oraz Australia a kilka krajów wstrzymało się od głosu. Aby projekt mógł zostać przyjęty, spośród 15 głosów potrzebne jest co najmniej 9 z nich, natomiast ustawa zdobyła ich 8.

 

 

Źródło:http://www.bbc.com/news/world-middle-east-30639764

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika jacek`

Mam pytanie Liga Państ

Mam pytanie Liga Państ Arabskich to kto? ZEA, Arabia Saudyjska ? kto Irak w wojnie, Libia również Algieria też nie widomo co się dzieje, Syria lepiej nie mówić reszta państw to małe kraje więc jaka liga i kto reprezentuje państwa największe.

Portret użytkownika ben

I tu się zgadzam  z Ligą

I tu się zgadzam  z Ligą Państw Arabskich i popieram Palestyne ! Chociaż ciapatych też nie darze szacunkiem . Państwo Izrael  które śmie się nazywać państwem żydowskim - Narodem Wybranym powinno zostać postawione w stan oskarżenia za mordy  za holokaust na ludności Palestyńskiej .Za śmierć milionów ludzi na ziemi za podżeganie do wojen .A najwiekszym przewinieniem  tych hieretyków jest utożsamianie się  z Bogiem hebrajczyków !!! Największe oszustwo wszechczasów , dobrze że coraz wiecej ludzi  dostrzega prawdę o tej obłudnej zarazie zwanej żyd!!!

Portret użytkownika rgb

Stany Zjednoczone nie są

Stany Zjednoczone nie są izraelskim sojusznikiem ale izraelską kolonią.
„Bardzo dobrze wiecie, i wiedzą to równie dobrze głupi Amerykanie, że my kontrolujemy ich rząd, bez względu na to kto siedzi w Białym Domu. Sprawa jest taka, ja to wiem i wy to wiecie, że żaden amerykański prezydent nie może nas sprowokować, nawet jeśli zrobimy coś nie do pomyślenia. Co oni (Amerykanie) mogą nam zrobić? To my kontrolujemy Kongres, media, rozrywkę i wszystko w Ameryce. W Ameryce możecie krytykować Boga, ale nie możecie krytykować Izraela.” – Tzipora Menache, rzecznik izraelski, 2009.

Portret użytkownika 44

Prawdopodobnie z Marsa te

Prawdopodobnie z Marsa te żmije jakoś tu przypełzły, bo widać efekt ich tam ‘działalności’ - cała planeta Mars wygląda jak zima nuklearna. Do tego samego żmije dążą z planetą Ziemia. Tylko ciekawe, dokąd się tym razem ewakuują syczące jadowite obślizgłe wijące się gady. Na pewno coś wysyczą. Żal mi kolejnej planety, którą mają zamiar wyssać i na końcu sfajczyć nukami.

Skomentuj