Liga Arabska chce utworzyć wspólne siły zbrojne

Kategorie: 

Egipski czołg M60A1 - foto: SSGT Jeffrey T. Brady, USAF/DefenseImagery.mil
Sytuacja w Jemenie oraz siła terrorystów w Iraku, Syrii i Libii spowodowała, że państwa wchodzące w skład Ligi Arabskiej postanowiły utworzyć wspólne siły zbrojne. W jej skład będą wchodzić siły lotnicze, morskie oraz lądowe i będą uczestniczyć między innymi w wojnie z terroryzmem.

 

Rozmowy na temat utworzenia wspólnych arabskich sił zbrojnych były prowadzone w Egipcie a prezydent Abd al-Fattah as-Sisi powiadomił o osiągniętym porozumieniu. Armia, oprócz lotnictwa i marynarki wojennej, będzie składała się z 40 tysięcy elitarnych żołnierzy. Nie wiadomo jednak, czy wszystkie 22 państwa zechcą wziąć udział w tej inicjatywie. Już dziś można z niej wykluczyć Syrię, która przecież jest jednym z państw założycielskich Ligi Arabskiej.

 

Utworzenie nowych sił zbrojnych może potrwać wiele miesięcy. Jednak jeśli dojdzie już do ich powstania, w pierwszej kolejności mogą one uderzyć w organizację ISIL w Libii, Syrii oraz w Iraku. Tymczasem w Jemenie, szyiccy rebelianci wciąż walczą przeciwko jemeńskiej armii a ich pozycje są atakowane z powietrza. Arabia Saudyjska zapowiedziała, że wojna potrwa tak długo, aż bojownicy zostaną pokonani.

 

 

Źródło: http://english.alarabiya.net/en/News/middle-east/2015/03/29/Arab-League-Summit-.html

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Kazek12

Ludzie !!!!  Obudźcie sie,

Ludzie !!!!  Obudźcie sie, Nie zbrójcie się i nie walczcie mi ędzy sobą, bo to nie waswz interes te wojny inicjowane przez arystokratów różnego szczebla, 
To nie wasza wojna i nie wasz interes, to interes syjonistów i oligarchów, którzy wysyłają was do walki o ich interesy, a nie wasze.

Portret użytkownika charis

Trwa budowanie wszelkie maści

Trwa budowanie wszelkie maści unii kontynentalnych, regionalnych w tym zbrojnych, i kiedyś zostaną one napuszczone na siebie w wielkiej wojnie. Wszystkie punkty zapalne w tym ten wokół Ukrainy czy Polski zostaną odpalone i dojdzie do wielkiego wyburzenia starej sceny geopolitycznej. Przez jakiś czas będzie wielki chaos, bieda, wiele krwi popłynie w różnych miejscach świata - w tym szczególnie krew uczniów Chrystusa, ale to będzie jak mwi Biblia "początkiem boleści" - później nastaną lata różnych oszustw, zwodzenia, i to będzie wstępem przed późniejszym nadejściem człowieka grzechu. Prawdziwi uczniowie Chrystusa przez to że będą należeć w  100 % do swego Pana i będą Go znać rozpoznają wszelkiej maści oszustów i zwodnicze rzeczy m.in imitacje proroctw biblijnych.

Portret użytkownika Pantałyk

Kolego, lata zwodzenia,

Kolego, lata zwodzenia, omamiania, kłamstwa i grzechu trwają od tysięcy lat. Zatem nie przedstawiasz nic nowego. Schemat się powtarza, bowiem wciąż rządzą nami pasożyci i psychopaci, którzy z jednej stony ukrywają przed nami prawdę o człowieku i o życiu a z drugiej, ubzdurali sobie jakieś mesjańskie prawo przodownictwa i kierowania tym burdelem.
Póki ludzkość się nie obudzi (a zacząć trzeba od siebie, od pojedyńczego segmentu), póty będziemy tkwili w tym koszmarnym kieracie i obozie zagłady.
Zacznijcie wreszcie słuchać swego serca a nie rozumu, to zobaczycie sedno. Zobaczycie że konflikt i podział tworzony i sterowany jest sztucznie tylko po to, byśmy nie dostrzegali powiązanie Wszystkich i Wszystkiego.

Portret użytkownika MiterMan

NWO ma jeden cel ktory

NWO ma jeden cel ktory rozklada sie na miliony pomniejszych w celu osiągniecia jednego.. jest nim globalizacja ludzkosci bez podziałów religijnych, etnicznych, narodowościowych itp....  jeden rzad jedno prawo na calej planecie...  sama idea nie jest zła ale dązenie do niej w taki spobob jest zle chociazbym nazwał ja dobrym ponieważ innym trybem jego wprowadzenia jest globalna destrukcja znaczy wojna.... lecz elity wprowadzajace ten nowy ład i porządek nie chca zniszczyc tego co juz zostalo zbudowane i stosuja chwyty roznego kalibru jak rebelia czy separatyzm ktorzy to jej wyznawcy chca pozostac w tym co jest...   a ze idea NWO jest jedna z najbardziej prawidlowych do swoistego rozwoju ludzkosci gdzie nie ma wojen, zwarć i innych tego typu pochodnych...  maja tak wiele zwolennikow u władzy... mowcie i piszcie co chcecie ale zeby uniknąc obudzenia sie z reka w nocniku widzicie to co wam przedstawia telewizja.... Ci co nie chca pokojowo maja wojne. Ci co sie przeciwstawiajac mają wojne...  i to nie jest wymysl jakiego określonego państwa to sie dzieje ponad panstwami ale rowniez z ich wykorzystaniem.... wprowadzenie NWO to jak pierwszy sex... strach przed nieznanym a potem okazuje sie ze bylo warto... i jestem przekonany ze ludzie w nastepnych pokoleniach będą sie cieszyć z takim ukladem stanu... a nam pozostaje tylko walczyc aby za bardzo nam nie zaciskali pasa w tym nowym porządku... Pozdro

Portret użytkownika Gościu

Plan jest prosty. Bóg pozwoli

Plan jest prosty. Bóg pozwoli bandytom wprowadzić NWO, zjednoczyć państwa, usunąć religie itd, a potem przylecą kosmici i odbira władzę bandytom.
Bandyci zrobią wszystko za niego, przy okazji redukując populację. Kto myśli, że na Ziemi w przyszłości (jakby miał nastać raj) byłoby tylu ludzi co jest teraz?

Strony

Skomentuj