Lider Szwedzkich Demokratów porównał Unię Europejską do zombie - "Jest martwa, ale wciąż chodzi"

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Szwedzcy Demokraci to kolejna prawicowa partia polityczna, która zabiera się za krytykę Unii Europejskiej. Jej lider Mattias Karlsson wyraził przekonanie, że ta ponadnarodowa organizacja prędzej czy później upadnie. Polityk porównał ją do zombie - "jest martwa, ale wciąż chodzi".

 

W wywiadzie dla Express.co.uk Karlsson zwrócił uwagę, że w Europie zyskują na sile ruchy eurosceptyczne. Według niego, nasz kontynent powinien współpracować w wielu dziedzinach, lecz wszelkie porozumienia powinny być ustalane pomiędzy poszczególnymi państwami, a nie politykami w strukturach unijnych. Lider Szwedzkich Demokratów wskazuje, że przywódcy Unii nie potrafią przyznać, iż marzenia o utworzeniu wielkiego państwa federalnego legły w gruzach.

 

Szwedzki polityk zauważa również, że Unia Europejska grozi Wielkiej Brytanii, która zagłosowała za "Brexitem", niekorzystną dla niej umową jeśli nie zostaną spełnione pewne żądania. Karlsson twierdzi, że UE nie szanuje wyników referendum a Szwecja chciałaby zachować umowy handlowe z Wielką Brytanią.

"Myślę, że Unia Europejska jest jak zombie, jest martwa, ale wciąż chodzi. Ale w końcu okaże się, że tego typu struktura nie jest trwała. Myślę, że upadnie."

"Musimy pozbyć się obecnego przywódca Unii Europejskiej. Oni są niegodni, nie działają w interesie Europejczyków i poszczególnych państw. Nie powinniśmy mieć tego typu negocjacji. Byłoby lepiej gdyby każde państwo prowadziło negocjacje z Wielką Brytanią, niż gdybyśmy mieli zostać zmuszeni do przestrzegania przepisów i zasad Unii Europejskiej."

Szwedzcy Demokraci to antyimigracyjna, eurosceptyczna partia polityczna, która cieszy się sporym i stale rosnącym poparciem w swoim kraju. Jej siłą napędową jest przede wszystkim krytykowane i wytykanie błędów UE oraz potępianie polityki przyjmowania uchodźców. Już dziś uważa się, że w wyborach parlamentarnych, które odbędą się we wrześniu 2018 roku, Swedzcy Demokraci mogą osiągnąć wielkie zwycięstwo.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)


Komentarze

Skomentuj