Lider palestyńskiego Hamasu ogłosił trzecią intifadę przeciwko Izraelowi

Kategorie: 

Źródło: alarabalyawm.net
Kolejny tydzień starć w Jerozolimie i Zachodnim Brzegu Jordanu. Sytuacja jest już niemal niemożliwa do opanowania a policja i wojsko nie jest w stanie zaprowadzić porządku na ulicach. Prezydent Izraela Re’uwen Riwlin ostrzega przed wybuchem wojny religijnej a lider zbrojnej organizacji Hamas ogłosił właśnie trzecią intifadę.

 

Starcia ze służbami bezpieczeństwa w tym regionie stały się już czymś zupełnie normalnym. W ostatnim czasie miały miejsce ataki Palestyńczyków na Żydów - kilka osób straciło życie. Izrael zaostrzył prawo przeciwko uczestnikom zamieszek ale to niczego nie zmieniło. Sytuacja stała się dodatkowo trudniejsza po tym jak policja zastrzeliła jednego Palestyńczyka.

 

Major Jerozolimy oraz wiceminister obrony wezwał niedawno wszystkich żydowskich mieszkańców aby zaczęli nosić ze sobą broń i używali jej, jeśli będzie to konieczne. Jednak niemal w tym samym czasie policja zaczęła donosić o pierwszych atakach Żydów na Palestyńczyków. Tymczasem zamieszki wciąż przybierają na sile.

 

W piątek pojawiła się informacja, że około 200 Palestyńczyków ze Strefy Gazy zaatakowało żołnierzy, którzy strzegli ogrodzenia granicznego. Wojskowi otworzyli ogień w kierunku napastników aby rozproszyć tłum, zabijając 5 osób i raniąc około 20. Na incydent ten zareagował właśnie lider ugrupowania zbrojnego Hamas, Ismail Haniyeh,, który ogłosił trzecią intifadę. W najbliższym czasie prawdopodobnie odpalone zostaną pierwsze rakiety w kierunku Izraela.

 

Należy jednak zwrócić uwagę na fakt, że przywódcy mniej radykalnej organizacji Fatah oraz sam prezydent Autonomii Palestyńskiej Mahmud Abbas oświadczył iż Palestyńczycy nie chcą kolejnej wojny. Z kolei lider Hamasu wezwał do kolejnych ataków i rozpoczęcia powstania przeciwko Izraelowi dodając, że Strefa Gazy jest już gotowa do walki.

 

 

Źródła:

http://www.bbc.com/news/world-middle-east-34484765

http://www.theguardian.com/world/2015/oct/09/hamas-leader-gaza-declares-intifada-deadly-attacks-continue

http://www.ibtimes.com/israeli-civilians-take-arms-jerusalem-mayor-tells-citizens-carry-weapons-violence-2132751

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Chrobry

Krolestwo sugerujesz ze

Krolestwo sugerujesz ze Wielki Ucisk zaczal sie 28.09.2015r od krwawego ksiezyca, ? ale pzreciez nie zostal podpisany nawet 7 letni pokoj, nie rozumiem , to czyli wg Cb 7 ostatnich lat juz sie rozpoczelo ? Czyli uwazasz ze ta agenda co ja podpisali w onz , wlasnie zaczelo ten wielki ucisk agende 2030 ? Udowodnij to dokladniej , bo to powazne slowa sa .J

Portret użytkownika królestwo

Już tu kiedys pisałem przy

Już tu kiedys pisałem przy nadejsciu czwartego krwawego ksiezyca 28*9*15=3780 :90=42 miesiace
Skad dziewiadziesiat?
2009 rok rozpoczelo sie odliczanie 2009 to 41 stary system kalendarza .
np dowolny rok  w tym przypadku( 78 x 2009 : 41) : 49 = rok startowy
i tak 49+41=90 stopni z kwadratu z  Tetry.
Wrocmy do krwawego ksiezyca on był znakiem ktoś kiedyś napisał, że Słońce i Księżyc dano ludziom dla znaków i sygnałów Kto ma oczy i uszy niech dostrzeże.
 42 miesiace
Ap 11,01 Potem dano mi trzcine podobna do mierniczego preta, i powiedziano: ”Wstan
i zmierz Swiatynie Boza i ołtarz, i tych, co wielbia w niej Boga.
Ap 11,02 Dziedziniec zewnetrzny Swiatyni pomin zupełnie i nie mierz go, bo został
dany poganom, i beda deptac Miasto Swiete czterdziesci dwa miesiace.
Łukasza
Skoro ujrzycie Jerozolimę otoczoną przez wojska, wtedy wiedzcie, że jej spustoszenie jest bliskie. 21 Wtedy ci, którzy będą w Judei, niech uciekają w góry; ci, którzy są w mieście, niech z niego uchodzą, a ci po wsiach, niech do niego nie wchodzą! 22 Będzie to bowiem czas pomsty, aby się spełniło wszystko, co jest napisane. 23 Biada brzemiennym i karmiącym w owe dni! Będzie bowiem wielki ucisk na ziemi i gniew na ten naród: 24 jedni polegną od miecza, a drugich zapędzą w niewolę między wszystkie narody. A Jerozolima będzie deptana przez pogan, aż czasy pogan przeminą.
Będą znaki na słońcu, księżycu i gwiazdach, a na ziemi trwoga narodów bezradnych wobec szumu morza i jego nawałnicy. 26 Ludzie mdleć będą ze strachu, w oczekiwaniu wydarzeń zagrażających ziemi. Albowiem moce niebios zostaną wstrząśnięte. 27 Wtedy ujrzą Syna Człowieczego, nadchodzącego w obłoku z wielką mocą i chwałą. 28 A gdy się to dziać zacznie, nabierzcie ducha i podnieście głowy, ponieważ zbliża się wasze odkupienie".

Portret użytkownika Shin

Dobrze, dobrze, kiedy

Dobrze, dobrze, kiedy wybuchnie ogólno światowy konflikt przeciwko Izraelowi [zapowiedziany przez proroctwa w Objawieniu Jana] to pojawi się antychryst który wprowadzi 7 letni pokój między Jerozolima a Arabami-to jest w Danielu i Objawieniu Jana opisane- i tak zacznie się wypełniać reszta proroctw dla Ziemi i jej mieszkańców już po zabraniu z niej wyznawców Jezusa w Pochwyceniu.
Wiele dzieci Bożych oddających życie Jezusowi czeka na to, bo Jezus powiedział, że nie przyjdzie wcześniej niż gdy objawi się odstępstwo i syn zatracenia-antychryst.
Im szybciej tym dla wielu lepiej.
 

Portret użytkownika Ogo Pogo

Szanowni

Szanowni komentujący:Polacy,trolle,agenci,UPAdlińcy , Żydzi,Rosjanie z Petersburga.Agenci żydowscy w Hamasie organizują trzecią już jatkę pod nazwą infantylnegodziada.Ofiary jak zwykle będą po stronie religijnie zbliżonej do tzw.uchodzców zmierzających do Europy.Wszystko to :infantylna dzidzia,uchodżcy na swych łódeczkach to sprawa być albo i nie (daj Boże)Izraela.Żydzi wyczerpali już swoje możliwości w swoim państwie wielkości województwa łódzkiego.Brak wody,wyżarte co miało być zjedzone.Katastrofa ekologiczna dotąd skrywana.Brak miejsca pod nowe osady.Nie pomoże ich bombka atomowa.Jasne ,że mogą nią roz...ć mury kolejnego Jerycha ,ale co dalej?Potrzeba im lebesraumu.Wielkiego Izraela ,Grandy Syjonu.Trzeba uprzątnąć teren kierując masy do Europy przy okazji niszcząc ją unicestwiając białą rasę.Rasę "zagrażającą" jak podają porażeni talmudem ,żydowskiej egzystencji.Opornych w uchodżczym tryndzie Palestyńczyków sprowokować i zastrzelić.Oto droga do Wielkiego Izraela.Jak już go będą mieli,będą żyli z pasożytnictwa na pozostałych narodach .Pasożytując za pomocą agenturalnych macek tzw diaspory żydowsiej lub raczej chazarskiej.Niszcąc kulturę,naukę moralność.Deprawując,selekcjonując posłusznych głupków na zarządców a wszystko to możliwe dzięki tzw.fikcji finansowej ogłoszonej nauką a stworzonej przez nich.Fikcji ,iluzji będącej ich argumentem,ziarnem sprawczym ich fikcyjnych możliwości i siły.Zaczarowani w to mistycznofinansowo gówniane misterium funkcjonariusze będą realizowali pomysły płynące ze skrzynek zawieszonych na pałach niedostrzyżonych synów Grandy Syjonu w obawie przed utratą miejsca przy korycie, wspaniałomyślnie przez dupków mieniącymi się wybranymi lub raczej wypranymi ustawionymi dla futru tych tych warchlaków  funkcyjnych.Przy okazji stworzą sobie nowy hologram martylo nielogiczny poświęcając nie czystych krwi ziomali w kwocie kilkutysięcy ,lewarując pózniej w miliony.Będzie nowa Massada "zrobiona" ręcoma może Assada.Wszak lew nie wiedzieć dlaczego to ulubione zwierzę tych czikenów.Może sydrom sztokholmski.Tak się będzie kręcić do kolejnego wyczerpania zapasów i wzmożenia ich stanu psychicznego.A wszyscy dookoła zahipnotyzowani,zaczadzeni ,zaćpani jadem płynącym a może raczej ściekiem z szamba sprzymierzonych z Jahwe.

Portret użytkownika inzynier magister

Islamiści już są w europie w

Islamiści już są w europie w dużej liczbie i za jakiś czas uderzą to pewne bo przecież taki był plan masoński ! Potem wprowadzą za zgodą państw i społeczeństw ustrój policyjny i ustawa o braniej pomocy może być wykorzystana chyba że wybierzemy polaków i uchwalimy nowe prawo !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Atuan_retni

"Islamiści już są w europie w

"Islamiści już są w europie w dużej liczbie i za jakiś czas uderzą to pewne bo przecież taki był plan masoński ! Potem wprowadzą za zgodą państw i społeczeństw ustrój policyjny i ustawa o braniej pomocy może być wykorzystana chyba że wybierzemy polaków i uchwalimy nowe prawo !"
Brawo!!! pierwszy raz nie namawiasz do modlitwy

Strony

Skomentuj