Lider Islamskiego Państwa wezwał do globalnego dżihadu

Kategorie: 

Abu Bakr al-Baghdadi - źródło: Internet
Niedawno pojawiła się informacja, że lider Państwa Islamskiego, Abu Bakr al-Baghdadi, mógł zostać ranny w wyniku nalotów a niektóre media pisały nawet o jego śmierci. Okazuje się jednak że lider terrorystów wciąż żyje a w najnowszym przemówieniu audio wezwał wszystkich swoich zwolenników do globalnego dżihadu.

 

Abu Bakr al-Baghdadi powiedział, że działania zbrojne, przeprowadzane przez Stany Zjednoczone i resztę krajów w Syrii i Iraku są bezskuteczne a kolejni dżihadyści z Egiptu, Jemenu, Algierii i Libii przysięgli mu wierność. Co więcej, Arabia Saudyjska została przez niego określona jako pierwsze państwo, na które powinna rozprzestrzenić się władza kalifatu. Lider Islamskiego Państwa ani razu nie wspomniał o nalotach, które miały zagrozić jego zdrowiu bądź życiu.

 

Al-Kaida oraz samozwańczy kalifat utworzyli w Syrii sojusz przeciwko wspólnym wrogom. Dzięki zyskom ze sprzedaży ropy naftowej, islamiści chcą również bić własne monety ze złota, srebra i miedzi. Nowy system walutowy ma przeciwdziałać amerykańskiemu dolarowi.

 

W międzyczasie, Stany Zjednoczone chcą zrewidować swoje plany, obejmujące walkę z Państwem Islamskim. Barack Obama powiedział niedawno, że należałoby najpierw pokonać dżihadystów w Iraku a następnie w Syrii, czego jednak nie będzie można dokonać dopóki u władzy jest Baszar al-Assad. Amerykanie chcą również zwiększyć liczbę ataków z powietrza.

 

 

Źródło: http://www.bbc.com/news/world-middle-east-30041257

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika ktos

juz nie raz ich

juz nie raz ich pogonilismy,nie raz tez naczelni kretyni wzywali do dzihadu..zawsze wracali z takimi pomyslami obdarci i pokonani do swych zapyzialych nor..w tym przypadku jesli dalej tak bedzie spadnie tam cos w koncu co ma spasc,reszta zajmiemy sie na miejscu...

Portret użytkownika achiles

To jedna wielka ściema i

To jedna wielka ściema i zamydlanie MASOM ZACHODU oczu i ciągłe podbijanie bębenka strachu. Gdyby ten twór naprawdę wymknął się spod patronatu ZACHODU, jaki im od samego początku przyświeca, to już od co najmniej pół roku, zamachów takich jakie miały miejsce w LONDYNIE, MADRYCIE mielibyśmy prawdziwy wysyp w całej EUROPIE i w STANACH, oraz wszędzie tam, gdzie ZACHÓD prowadzi swoje kolonialne  biznesy. A nic takiego nie ma, nie było i nie będzie dotąd, dopóki tak naprawdę MASY ZACHODNIE, nie zaczną się budzić z letargu, w jaki zostały wprowadzone za pośrednictwem ŚRODKÓW MASOWEGO OGŁUPIANIA.  Nie będzie żadnej wojny ISLAMU z ARABIĄ SAUDYJSKĄ, bo  SAUDOWIE, to główny sponsor tego tworu ISIS samosię nazwanego. Nie będzie też i z innego powodu, a jest nim to, że gdyby to naprawdę się stało, to nagle ceny ROPY, gwałtownie lecą w górę, a na tym na bank, nie zależy ZACHODOWI, biorąc pod uwagę chęć dokopania i powalenia FR BUDŻETU ( co oczywiście jest głupotą oczywistą, ale o tym innym razem ).  Jeśli zaś coś takiego się naprawdę wydarzy, to również, nie będzie oznaczało, że to prawdziwy stał się i samo stanowiący o sobie byt PAŃSTWOWY, ponieważ ci którzy to stworzyli, mieli w tym nie jeden cel, a całą masę i zadań dla tego tworu w głowach ich założycieli i patronów na BANK, nie zabraknie. Wszystko jest zależne od okoliczności i w prostocie tego jest największy geniusz , tych którzy tak faktycznie, za tym stoją .

Skomentuj