Lider Al-Kaidy wzywa do ataków na USA

Kategorie: 

Ayman al-Zawahiri - źródło: Youtube.com
Russia Today informuje, że na jednej ze stron internetowych używanych przez terrorystów pojawiło się nagranie audio obecnego lidera Al-Kaidy, Aymana al-Zawahiriego. W przesłaniu, które umieszczono dwa dni po 12 rocznicy ataku na WTC wezwał muzułmanów do przeprowadzania ataków terrorystycznych na terenie Stanów Zjednoczonych.

 

W nagraniu, którego autentyczności jednak nie potwierdzono, przywódca Al-Kaidy zaprzeczył, aby USA były mityczną siłą, natomiast islamscy wojownicy są w stanie pokonać kraj przeprowadzając ataki na jego terenie. Dodał również, że Amerykanie chcą wykorzystać muzułmanów jako środka do obalenia irańskiej partii Baas i utworzyć świecki rząd, który będzie pokojowo nastawiony do Izraela.

"Powinniśmy wykrwawić Amerykę gospodarczo poprzez motywowanie do dalszych ogromnych wydatków na bezpieczeństwo. Gospodarka jest słabym punktem Ameryki, która już zaczęła się potykać ze względu na wydatki na wojsko i bezpieczeństwo. Ameryka nie jest mityczną siłą a Amerykanie są ludźmi, jak wszyscy, którzy mogą zostać pokonani, ścięci oraz ukarani" - powiedział w nagraniu Ayman al-Zawahiri.

Lider Al-Kaidy, oprócz wezwań do przeprowadzania kolejnych ataków na podobieństwo tych z Bostonu oraz z 11 września 2001 roku ostrzegł wojowników dżihadu w Syrii, aby nie sprzymierzali się z opozycją w tym kraju, która potem obróci się przeciwko grupom takim jak Al-Nusra, oraz skrytykował obalonego prezydenta Mohammeda Mursiego za to, że sprawował rządy w sposób niezgodny z islamskim prawem oraz złożył obietnice respektowania porozumienia z USA i Izraelem.

 

W sobotę rano pojawiła się również informacja, że Al-Kaida rozpoczęła działania zbrojne przeciwko swojemu byłemu sojusznikowi, tak zwanej Wolnej Armii Syrii. Bojownicy będą walczyć zarówno przeciwko opozycji, jak i rządowi, którzy atakują działaczy tzw. "Islamskiego państwa".

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika SurvivorMan

Wypowiedź tego szmatogłowego

Wypowiedź tego szmatogłowego jest kolejnym dowodem na to, że Zachód nie powinien się mieszać w sprawy Syrii i tylko ciągle tracić z tego powodu pieniądze... Przecież te półmózgi same ze sobą zrobią porządek... Jeśli się ma dwa zwoje więcej od kury (nie obrażając kury), a mózg pozwala tylko na wykonanie takich czynności jak jedzenie, picie, rozród, obsługę AK-47 i okrzyk "allah akbar", to jasne jest że taki zwierzyniec prędzej czy później sam się eksterminuje... Po co im w tym pomagać?

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika Cezar

Wedlug mnie niech

Wedlug mnie niech rozpierdziela całe USA w raz z ta staua,narod USA to sztuczny i bezmozgi twor gdzie nic nie maja w dorobku historycznym ( oprocz rdzennych indian ).
USA to zlodzieje intelaktualnosci ktorzy przywlaszczaja sobie wszystkie zaslugi,a w tym najwieksi zbrodniarze po Stalinie.
Niech ten sztuczny kraj rozpierdziela w drobny mak.

Portret użytkownika Przebudzony

Stary co Ty bredzisz!? Jaki

Stary co Ty bredzisz!?
Jaki wplyw ma zwykly amerykanin na to co wyprawia wladza tego kraju??
Taki sam jaki Ty masz w swoim kraju!
Wiec wez sie zastanow 3 razy zanim  cos napiszesz.
To sa ludzie tacy  sami i warci tyle samo co Ty czy Ja,  nie win ludzi za system w jakim zyja.
 
 

Portret użytkownika dodde

Ameykanie jak i każdy z Nas

Ameykanie jak i każdy z Nas są tak samo winni systemu w jakim żyjemy. To my głosowaliśmy, tak samo jak i oni głosują. Bezmyślnie popierają ataki militarne głoszone przez propagandę. Nie zastanawiają się nad tym , cze czytają , nie uswiadamiają się. Jedzą hamburgery i tyją . Oczywiście nie wszyscy tak mają, inni wolą lepsze żarcie Smile Głownie myślą tylko o kasie i konsumpcji. Hamerykański sen :/ Nie pisz ,że są niewinni , bo są . Oddali władzę i oddają jej coraz więcej, ztłamszeni przez propagandę, której padli ofiarą , bo nie chcą się uczyć i wyśmiewają ludzi , którzy informują ich o prawdziwych kulisach tego wszystkiego.
Ignorancja kosztuje i to dużo !

Portret użytkownika kalendarz majów

Trzeba znowu nakręcić

Trzeba znowu nakręcić atmosfere w okół terrorystów. Ciekawe co tym razem rozpieprzą? Może statue wolnośći? Po 2 dniach okaże się, że to syryjczycy wsiedli w samolot w raz z załogą i rozdupcyli w drobny mak. Dzielni Amerykanie, od razu zaczną bronić świat penetrując kolejne kraje w imie pokoju na świecie. Tym razem dla bezpieczeństwa obywateli i całego złego, przesiąkniętego agresją świata wczepiają czipy. Ludzie są bezpieczni. Rok 2015 - Barak Obama dostaje kolejny raz POkojową Nagrodę Jobla. Spasione tłumy się cieszą. I tak zapanował pokój na świecie.

Skomentuj