Liczne obserwacje obłoków srebrzystych na całym świecie, w tym w Polsce

Kategorie: 

Źródło: `twitter

Rozpoczyna się sezon obserwacji niezwykłych chmur świecących po zachodzie Słońca. Te niezwykłe jaśniejące chmury to tak zwane Noctilucent clouds, czyli obłoki NLC. Są to chmury pojawiające się zwykle w obszarach polarnych. Można je zwykle zaobserwować po zmroku lub przed świtem, czyli wtedy, kiedy Słońce znajduje się kilka stopni poniżej horyzontu. Kiedyś, aby zobaczyć to zjawisko, trzeba było się udać na Alaskę lub do Skandynawii, ale w ostatnich latach zaczęto je widywać w innych miejscach, w tym kilka dni temu w Polsce.

 

Jest wiele teorii odnośnie tego dlaczego w czasach nowożytnych mamy do czynienia z tak dużym wysypem obserwacji obłoków srebrzystych. Niektórzy uważają, że to efekt zmian klimatu i radykalnego zwiększenia stężenia metanu w atmosferze. Obłoki jaśnieją na niebie niczym zorza, ponieważ znajdują się na wysokości od 70 do 90 km i są oświetlone przez Słońce, ale od spodu. Blask powstaje gdy dochodzi do zjawiska rozproszenia światła w maleńkich kryształkach lodu.

 

 

Obłoki srebrzyste - NLC - po raz pierwszy widziano w 1885 roku. Miało to miejsce po erupcji wulkanu Krakatau. Była to największa erupcja wulkaniczna w naszych czasach i wzbiła wysoko w atmosferę ogromne ilości gazów i pyłu wulkanicznego. Od tego czasu pojawiają się te specjalne chmury. Wcześniej zjawisko NLC nie było obserwowane.

Obecnie pierwsze jaśniejące w mroku chmury pojawiają się zwykle między pod koniec maja. Ze względu na warunki naturalne panujące w wyższych partiach atmosfery, chmury te pojawiają się właściwie tylko do połowy lipca.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika pilippek

chemtrails na skale globalną

chemtrails na skale globalną bylby przedsięwzięciem, do którego potrzeba setki tysięcy ludzi na całej planecie. do produkcji, do transportu tegoż CHEMTRAILS, praktycznie wszystkie lotniska na swiecie musialyby byc poinformowane, podobnie piloci i firmy lotnicze.. i obsługa lotnicza również bo by włewała to do zbiorników.

i twierdzicie, że ci wszyscy ludzie byliby tak pochłonięci spiskiem zeby słowa nie pisneli nie pokazując całego procesu?:DD

nope, po prostu nie ;) 

 

Portret użytkownika KRNABRNY

Trochę naiwnie podchodzisz do

Trochę naiwnie podchodzisz do tematu myśląc że WSZYSCY MUSZĄ BYC WTAJEMNICZENI.

Zdecydowana wiekszość ludzi NIE WIE CO ROBI. Oglądałeś film "Wyspa", o takiej korporacji co trzymała ludzi pod ziemią w starym schronie wojskowym jako KLONY do przeszczepów dla ludzi żyjących na Ziemi? Im tam zaaranżowali cały świat, a jak niewielu ludzi wiedziało o co chodzi?  Albo inny przyklad zzupelnie prosty film SEKSMISJA, zobacz jak to sprawnie zalatwiono.

Portret użytkownika pilippek

dajesz przykłady z filmu...

dajesz przykłady z filmu... tam aktorzy nie myśla samodzielnie tylko mają scenariusz i logike można z niego wymazac przeciez...

nie oszukujmy się, patrząc na to ze wg was chemtrails jest globalny nie ma szans zeby nikt nic nie wiedział ;) 

Portret użytkownika KRNABRNY

To jest właśnie chemtrails,

To jest właśnie chemtrails, które nie istnieje:) Te nie istniejące chemtrailsy dają jednak fizyczny efekt w postaci tego syfu w stratosferze, który bardzo wolno opada. Ja już mam sporo lat i powiem Wam NIC TAKIEGO JESZCZE 30 LAT TEMU NIE WYSTĘPOWAŁO. TO że ktoś nadał temu "mądrą" łacińską nazwę i wrzucił nawet do katalogu chmur, to nie oznacza jeszcze że jest to coś NATURALNEGO.

Te chmury świecą po zachodzie bo są po prostu bardzo wysoko i słońce je łapie, ale tam NIE POWINNO NIC BYĆ w naturalnym środowisku ponieważ NIC NIE MOŻE WYNIEŚĆ PYŁÓW TAK WYSOKO OPRÓCZ SAMOLOTÓW.

Kiedyś jak była silna burza piaskowa to mogła coś ponieść na wiele kilometrów w górę, jak był wybuch wulkanu to również okazjonalnie mogło się tak stać, ale innych sposobów na umieszczenie tam czegokolwiek NIE MA.

Po raz kolejny, proszę redakcję tego szanownego portalu o włączenie opcji KRYTYKI tego co jest tutaj publikowane, zanim jeszcze to zostanie umieszczone na portalu. To że ktoś się na czymś nie zna to nie znaczy że trzeba go indoktrynować pół-prawdami lub falszem. Taki człowiek chce po prostu WIEDZIEĆ.

 

Portret użytkownika Max 1983

Ostatnio czuję się tak że

Ostatnio czuję się tak że naprawdę zaczynam wierzyć że czymś nas trują ale powstaje kilka pytań.Po pierwsze czemu niby nie działa to na wszystkich?Bo są ludzie którym nic nie dolega nadal ,a prażą się na słońcu całe dnie.Po drugie w jakim celu to robią?Jeśli by nas chcieli zabić ,zmniejszyć populację to jest masa sposobów na wywołanie kataklizmu .Po trzecie im to nie szkodzi?Przecież jakby bogaci nie byli oddychają tym samym powietrzem co my.Po czwarte jak są wstanie to ukryć ,że mimo tylu już lat oprysków nadal są tylko na ten temat "teorię spiskowe".Przecież w to by musiało być zaangażowanych masa osób i co nikt w dobie internetu nie puści choćby anonimowo pary z ust??

Świat to zło i powinien przestać istnieć.Ludzie większości to gnidy i życzę im tego samego.Bóg??A Boga mam w tym samym miejscu gdzie on ma mnie.

Portret użytkownika pilippek

chemtrails na skale globalną

chemtrails na skale globalną bylby przedsięwzięciem, do którego potrzeba setki tysięcy ludzi na całej planecie. do produkcji, do transportu tegoż CHEMTRAILS, praktycznie wszystkie lotniska na swiecie musialyby byc poinformowane, podobnie piloci i firmy lotnicze.. i obsługa lotnicza również bo by włewała to do zbiorników.

i twierdzicie, że ci wszyscy ludzie byliby tak pochłonięci spiskiem zeby słowa nie pisneli nie pokazując całego procesu?:DD

nope, po prostu nie ;) 

Portret użytkownika KRNABRNY

Widzę że o jednym zapomniałem

Widzę że o jednym zapomniałem

",a prażą się na słońcu całe dnie" ...tutaj nie chodzi o słońce, tutaj chodzi o to że to wszystko z wolna opada na Ziemię, na ludzi, dostaje się do gleby i wód gruntowych, dostaje się tak do owoców i warzyw rozumiesz? Idealna metoda rozprowadzania trucizny BEZ MOŻLIWOŚCI UDOWODNIENIA..podkreślam to bo to jest właśnie FENOMEN zjawiska.

Jak byś przyszedł do mnie w gości usiadł na krześlę a ja wcześniej wymontował bym z mikrofali magnetron i umieścił bym go pod Twoim krzesłem to zrobił bym Ci dużą krzywdę, ale NIC BYŚ MI NIE UDOWODNIŁ BO BYŚ NIC O TYM NIE WIEDZIAŁ ,A FAKTÓW BYŚ NIE POŁĄCZYŁ BO TO DZIAŁA Z OPÓŹNIENIEM.

Portret użytkownika KRNABRNY

Zadałeś wiele ważnych pytań,

Zadałeś wiele ważnych pytań, postaram się odpowiedzieć na wszystkie na które znam odpowiedź:

1. Po pierwsze czemu niby nie działa to na wszystkich?

Działa NA WSZYSTKICH, różnice w działaniu wynikają z różnic samych organizmów, szczepionki funkcjonują podobnie, na jednych pozornie nie zadziała, a innego zabije, to kwestia na ile odporny-wrażliwy jest dany organizm. Jednak działa na każdego tylko w innym przedziale czasowym

2.W jakim celu to robią?

Na dzisiaj robią to dla ZYSKU, KONTROLI I WŁADZY..wiem że dla osoby bez obsesji brzmi to niewiarygodnie, ale z drugiej strony w jakim celu były wszystkie wojny i rzezie prowadzone do tej pory? Polecam lekturę "Protokoły mędrców Syjonu".

2a.Jeśli by nas chcieli zabić ,zmniejszyć populację to jest masa sposobów na wywołanie kataklizmu.

Oni nie chcą kataklizmu, kolejnego potopu czy asteroidy albo wojny atomowej, oni nie chcą zniszczyć Ziemi, oni chcą mieć więcej Ziemi dla siebie i mniej kłopotów z jej mieszkańcami

3. Po trzecie im to nie szkodzi?

To interesująca kwestia, wszystko zależy od tego jak zdefiniujesz pojęcie ONI. Jeśli chodzi Ci o ludzi to z pewnością tak, ale Ci co to planują wiedzą gdzie nie powinni mieszkać. Jeśli pojęcie ONI ujmiesz szerzej to wykroczymy poza ten krótki komentarz, więc narazie się wstrzymam.

4. Po czwarte jak są wstanie to ukryć ,że mimo tylu już lat oprysków nadal są tylko na ten temat "teorię spiskowe"

To akurat najprostsze pytanie, otóż większość ludzi NIE WIE I NIC ICH TO NIE OBCHODZI. Czy lekarz wie co znajduje się w szczepionce? NIE WIE...zna jedynie ogólny opis w ulotce. Czy Ty wiesz co jesz gdy kupujesz coś pod nazwą KIEŁBASA? Czy zdajesz sobie sprawę co wdychasz używając klimatyzacji? Dlaczego ludzie nauki i medycyny milczą gdy wprowadza się 5G, potencjalną broń o masowym rażeniu, a na pewno szkodliwą technologię? Potrafisz sobie odpowiedzieć na te pytania? Myślę że potrafisz. Ludzie teraz nawet poddają w wątpliwość CHEMTRAILS choć jest to EWIDENTNIE widoczne gołym okiem, jednak zręczna manipulacja w mediach zapobiega NIEPOKOJOM.

 

A ludzie puszczają parę z ust anonimowo, coraz częściej....tyle że od Ciebie zależy czy wierzysz czy nie, dowdów nikt Ci nie dostarczy bo tacy ludzie zwykle szybko umierają, sam musisz BYSTRO I TRZEŹWO PATRZEĆ NA TEN ŚWIAT I ZAGALĄDAĆ MU POD SPÓDNICE ABY MIEĆ ŚWIADOMOŚĆ:-)

 

Portret użytkownika pilippek

xDDD

xDDD

 

taka chemia w takich ilościach musialaby byc produkowana w wielu miejscach na ziemi wraz z użyciem kolejnych setek poddostawców. 

pozniej prywatne firmy bo to przewozily w cysternach na lotniska.

pozniej obslugi lotnisk z calego swiata by to wlewaly ( musialyby wiedziec po co i gdzie wlewac)

a pozniej prywatne firmy lotnicze by to musialy rozpryskiwac -  tez musza wiedziec gdzie i jak

 

na moje, setki tysiące osób na całej planecie jak nie wiecej zeby truc waszym zdaniem 7 miliardów ludzi.

 

bzdury i tyle

Portret użytkownika KRNABRNY

Zastanów się nad przykładami.

Zastanów się nad przykładami.

1. Czy lekarz WIE CO ZNAJDUJE SIĘ W SZCZEPIONCE.

2. CZy ŻOŁNIERZ wie tak naprawde PO CO WALCZY?

3. Czy SĘDZIA WIE NA PEWNO SKAZUJĄC KOGOŚ ŻE TO SŁUSZNA DECYZJA

4. Czy MASZ PEWNOŚĆ że CHEMTRAILSE NIE ISTNIEJĄ?

Strony

Skomentuj